FIV in Ungaria 104

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

aristica,

Eu am fost cu toate analizele cerute pe site, mai putin PAP si ecografie.

In plus am mai avut si alte analize, caci noi inainte de a detecta problema adevarata am facut un car de analize.

Daca mai ai si alte analize in afara celor cerute pe site e bine sa le ai la tine traduse.

Mi s-a facut eco transvaginala de aia de care stii tu si inca un tip, ceva cu ultrasunete, dar in aceeasi procedura. Nu te doare nimic.

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna ,
Ma puteti ajuta cu un raspuns, mie nu mi sa recomandat sa iau nimic inainte de FIV, ex acid folic sau alte vitamine.Voua va recomandat dr. sau ati luat voi din proprie intitiativa?
sau nu ati luat nimic?

Mi-am facut un plan de bataie dar nu stiu dc. este ok, detaliz ce vreau sa i-au inainte si dupa FIV deja le-am si cumparat : acid folic 5mg /1zi, Magne B6 forte 1/zi, si aspenter de 0.75mg /1zi eu nu am pb cu trombofilia cel putin asa stiu nu mi-am facut testele de trombi. dar stiu ca tratamentul hormonal coaguleaza sangele si daca ar fi bine sa iau aspenter. Voi ce spuneti?

Succes celor care sunt in focuri.

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ngh21
gabrielarusu Aspenter am luat din ziua 7 a et, cate 1/zi (dar pana in ziua 6 am facut Fragmin injectabil). Acid folic e bine sa iei, insa nu de 5 mg, ci de 1 mg si sa mananci multe portocale, sau sa-ti faci suc natural de portocale. Organismul retine cat acid folic ii trebuie, restul fiind eliminat prin urina si transpiratie, dar cel din portocale e mult mai bun. Magne B6 e iar O.K., dar toti doctorii iti vor spune ca e mai bine sa renunti la el si sa mananci multe legume si fructe + cereale, caci vei tot lua din el cand vei fi gravida.
La cele de mai sus adauga Maca - de la Plafar - care se ia pana in ovulatie: eu nu treceam cu endometrul de 6,5mm, iar Maca mi l-a ingrosat pana in ziua 10 la 8mm si ultima data era triplustratificat. Ia si napraznic, fara sa ti cont de ovulatie (il intrerupi cand faci punctia), Branca Ursului - pana la ovulatie, iar sotului da-i din toate 3 fara restrictii.



Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

adria
iti tin pumnii! Doamne ajuta!

aristica de ce crezi ca nu e bine sa ia acid folic de 5 mg?
eu stiu ca nu este nici o problema...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Adria Doamne-Ajuta! unul sa fie bun si este suficient


Pupici la toate fetele

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mami, am aflat ca acidul folic nu strica in exces. eu iau de 0,5 plus inca 0,4 in nu stiu ce complex de vitamine si doctorita a zis ca e ok.

Adi +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

mami, am aflat ca acidul folic nu strica in exces. eu iau de 0,5 plus inca 0,4 in nu stiu ce complex de vitamine si doctorita a zis ca e ok.

Adi +9


asa stiam si eu adi... mai ales ca mie mi-a recomandat pk acid folic de 5 si mutatia mea nu e mare scofala... mi l-a dat asa, preventiv... de-asta zic fetelor, daca nu ati facut analizele de tromofilie ca sa fiti sigure ca nu aveti nici o mutatie a genei, luati acid folic de 5 mg ca nu dauneaza in nici un fel...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

adria
multa , multa bafta astazi la punctie !!!
Te asteptam cu vesti bune !!
mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

buna dimineata....
AMR 12 zile pana la operatieeeeeeeeeee


pe 26 mai e ziua cea mare

abia astept sami scot trompele ..
doamne ajuta

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

adria,tin pumnii tare,bafta la punctie,e super productia pt problemele noastre

luck,te astept cu vesti bune,iti tin pumnii tare ,tare

Mergi la inceput