FIV in Ungaria 104

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Petruta

pogonici ca mare dreptate ai. In ziua de azi, ca sa ai un copil a devenit un lux. Mai ales cand nu poti sa-i ai natural. Cand te gandesti ca pe vremuri nici nu se stia mare lucru despre aceste proceduri. Dar asta este, traim in aceste vremuri si trebuie sa mergem mai departe.

Pupici

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

multumesc aristca, m-ai lamurit deplin.
cat costa cazarea acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

paunas imi pare rau ca nu pot sa-ti zic azi care-s costurile analizelor in detaliu, dar am uitat ca pentru Pap e nevoie o zi pauza de si trebuie sa ma duc maine Eu am inceput fiv-ul in noiembrie, apoi am avut si congelati, iar viata noastra de cuplu a cam avut de suferit...Iti zic maine mai multe.

ngh21 merci mult de informatii Ne insiri si noua analizele cu care te-ai prezentat la PK? Cum a fost la consultatie, ai facut si eco? Se face tot cu "maciuca" cu prezervativ, sau au alta tehnologie?

simonia eu am fost indrumata la Villa Korall (vezi pagina 6 din acest capitol, jos), le-am scris mail in engleza si mi-au raspuns in romana , pentru o camera, o noapte, 2 persoane, cu mic dejun inclus, ne costa 37 Euro. Vor scadea putin pretul cand vom sta 10-12 zile. Daca va veti hotari pentru PK in Budapesta, iti voi da nr. tel pentru rezervare la tren, cazare si analize, caci si mie mi-a fost foarte greu sa strang toate informatiile, dar m-au ajutat minunatele fete de pe forum

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Fetelor, maine am punctia! Productia de ousare nu e grozava, un folicul mare pe stanga, unul mai mititel pe dreapta si unul prea mic pe stg. Doamne ajuta sa fie macar un embrion bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multa bafta, adria! sa se transforme toti in embrioni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Roxi, eu stau la Helios. Daca nu plec pana pe 19 poate ne vedem! Bafta multa si tie!

Aristica, multumesc! Bafta in iunie!

Adpapazi, pupici si sarcina usoara!
Laura,

Petruta, imi pare tare rau! Sa-ti dea DD putere sa mergi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

ngh21, o ampula =75 mg Gonal-F, adica tu ai de facut 150 mg Gonal-F/zi. Trebuie sa reglezi penul de 450 la doza de 150 pt injectare ( un pen iti ajunge pt 3 zile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

adria vorba ta, unul si bun. Stiu o fata de 41 de ani care a facut primul ei fiv, a avut un singur folicul, a rezultat 1 embrion cu 8 celule, iar acum e gravida in 5 saptamani. Sa va ajute Dumnezeu!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Adria sa dea DD sa ai ca rezultat o sarcina frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

adria,

Bafta multa!

Iti tinem pumnii.

Daca nu uiti il poti intreba pe PK cand are concediu? Eu ar trebui sa merg la el la sfarsitul lui Iunie. Am uitat sa il intreb cand isi ia concediu.

Multumesc mult!

Mergi la inceput