Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *142*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979

La multi ani!!!!!!!!!



Darius si Robert de anco
Iris Teodora de miha74
Andrei de mamideandrei
Annabelle de Lumi Richard
Adam Joshua de adimercedes

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent



multumim frumos!
poftiti la
si la multe lunite tuturor dovleceilor! sa fie sanatosi, ca asta e cel mai important! eu inca sunt suparata pentru ca andrei a tusit toata noaptea, o tuse seaca si atat de galagioasa. si inca mai tuseste, i-am dat dimineata la 7, 2.5 ml stodal, mi se rupe sufletul cand il aud

si cand ma uit la voi la poze si vad dovleceii in maieu si picioarele goale, pai l-as duce direct la urgente! si credeti-ma ca nu l-am infofolit niciodata! dar m-a innebunit cu racelile astea dese

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!
Ca tot e sezonul, dam capsuni la bebei asa de mici?Tot citesc pe net ca ba dupa 10 luni, ba 1 an, ba 3 ani... dar cirese? Cand apar le putem da?
Nu degeaba intreb, ieri am surprins-o pe super-soacra mea cand ii dadea lui Rares sa suga dintr-o capsuna....a fost chestiune de 2 minute, cat am pus niste rufe in masina de spalat... Oricum era tot rosu la gura (cred ca erau si bio tare), si cand l-am luat a inceput sa intinda manutzele, sa planga, i-a placut... vad ca nu a facut niciun fel fel de bubitze inca
Dar eu daca alaptez am voie sa mananc capsuni? Pana acu am luat doar una ca imi era pofta rau dar mi-e frica pentru bebe sa exagerez...

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna dimineata

La multi ani mai sarbatoritilor, mai!

x_ggg special pentru tine sotu' a scris pe blog

eu cred ca o sa-i dau capsuni si cirese lui Carol. capsunile curatate de seminte, doar miezul. daca e asa atunci eu nu trebuia sa mananc strugui, fructe in general cand era Carol mic de tot si sugea de spargea. si nici lactate si nici alte alea... si cred ca am mancat un vagon de struguri desi toata lume imi spunea ca face coplu' colici... c drege... si n-a fcut nimic!

i-am dat niste cereale de la Humana pe la 4 luni care erau cu cirese. aceeasi poveste este si cu ananasul, cred eu. bine, noua nu ne place dar i-am dat.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Ioanna, nu e nimic mami pe blog....

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata

saru-mana de cafeluta, alex!

de capsuni, eu va zic din experienta mea ca nu i-au facut bine deloc evei (asta cand o alaptam exclusiv). au deranjat-o tare rau la stomacel, a facut urat, mi-a plans, s-a foit .. eu nu i-am dat capsuni caci atunci cand era sezonul lor, eva era prea mica iar anul urmator (avea 1,4 ani), i-am dat si nu i-au placut .. acum, insa, dulceata de capsuni e favorita ei .. si a lui ma-sa, of course ca nu degeaba seamana cu mine ..

sincer, annei ii voi da piure de mar cu capsuni (de la bio bebe) caci e tare gustos si am vazut ca-i place ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neatza gagici!!! Eee,ce cearcane Anamaria,ce cearcane? Nooo,ca am dormit,de la 5.20 la 8.20,si inainte dormisem de pe la 1si un pic pana la 2.50,deci am dormit deajuns .
XGGG,eu i-am dat un iaurt cu capsuni din comert( nu dati,ca doare),papam eu d-ala mare de la danone,in doo culori,banane si capsuni,si i-am dat o lingurita,i-a placut,i l-am dat pe tot si nu a avut nica,acum la cat fruct e in alea nici nu ma mir.I-am dat kiwi si nu avut nimic,i-am mai dat si l-a papat bine.Eu personal incerc putin,putin,si daca nu are nici o reactie alergica ii mai dau peste cateva zile.Eu astept sa se coaca la soaca in gradina,cica deja li se scutura florile,si are si zmeura,abea astept...
Xggg tu esti Catalina.po de pe picassa,nu?

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Eu sunt, Lali! Lipsa de inspiratie cand am facut contul de aici...

Ioanna, aplauzele mele!! Sper ca pana implineste Carol 1 an sotul tau sa se gandeasca foarte serios sa scoata o carte in dulcele lui stil. E fenomenal! Felicitari!

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata fete dragi

Hai ma Lali ca Danone ala nu-i bun, ai citit ce scrie pe el ?
Dupa principiul salivarii copilului la oameni mari poti sa-i dai si niste supa la plic ca are numai legume proaspat culese

Imi pare extrem de rau ca nu ma pot abtine (asa e felul meu ...model prost) dar nu se pune numai problema ca-i apare un corn in frunte dupa ce ii dai, poate foarte bine sa nu apara nimic.....dar DE CE sa bagi chiar asa cacaturi in copil ?

Te rog din tot sufletul meu sa nu te superi pe mine dar nu pot fi de acord cu atitudinea asta cum ca "nu a patit nimic deci pot sa-i dau".

Sunt o mufa, stiu, ca ma bag in ciorba altora, primesc 2 suturi in popou.

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mai, ce greseala am facut! cerealele cu cirese erau de la 6 luni, evident



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Ioanna, nu e nimic mami pe blog....

--------------------------------------------

Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


ba e acuma!



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput