Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *142*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Liliacule,chiar mai mami,nu stiu daca am mai spus,dar mi-au placut tare pozele tale,iar aia in care se strangeau in brate m-a topit,m-a facut sa imi sun surioarele,mai ales ca cea mica a implinit ieri 14 ani.Of,e domnisoara de-acum...parca ieri o apucau pe mama durerile la 3 dimi,si la 5 dimi a nascut-o,copilas perfect de 3200 gr.


Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


seara buna

am fost pe mailul comun si am vazut poze frumoase cu proaspat crestinatul alex, cu maia pletosica, cu rares sa-l pup eu pe el de frumos, cu natalix si a ei mama sexy .. v-am lasat si comentarii ..

selen ebruska bronzonici e superba .. tare bine ii sade cu obrajorii rumeniti.

uka esti criminala, mami .. hai distractie placuta si ai grija cu vacile alea ... apropo ... sunt sigura ca nu ma intreci .. vezi ca maraiala poate sa fie si de la capsuni .. eu am patit-o eu eva .. am mancat si urmatoarea seara mi-a plans eva si m-a catanit la cap de credeam ca mor ..

liliaco saru-mana .. ptr moment, vad ca anna mananca .. nu scuipa, nu vomita .. Doamne ajuta .. l-am vazut si pe radulescu ce siderat se uita la lingurita cu papa .. e un scump. si mami .. mie mi se pare sa incepe sa semene cu tine .. pe bune.

lali ce ochi ai, soro .. superbi!

hepi tata a luat la tara gazon pitic de umbra .. nu pot sa-ti spun cat de super e, parca e un covor .. asa imi place sa umblu desculta pe acolo ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ashea ... si sa va mai zic ca anna zice tata intr-o veselie ... ce bine .. acum cand o tipa/urla, sper sa strige dupa ta-su ... nu dupa ma-sa ..

next on dallas ..

ashea .. de dimineata am vrut sa-i dau evei un piure de fructe (de la bio-bebe) .. cum ea nu l-a dorit, am zis s-o incerc pe anna .. si i-am dat o lingurita .. cum a dat de gustul ala dulce de mar+capsuni, imi tragea mana sa-i mai dau .. pe el scrie de la 4 luni dar mi-a fost teama sa-i mai dau mai ales ca, capsunile sunt alergene si recomandate dupa cel putin 1 an ..

gata, fug la somn ..

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Salutare!
Am intrat si eu un pic sa va mai citesc ca nu prea apuc. Am vazut ceva poze noi cu dovleceii si mi s-au parut toti niste frumosi.
Eu nu stiu ce sa ma mai fac cu puiul meu ca nu vrea sa-mi manance pireul deloc. Mananca doar lapte praf si de la mine cat mai este, mar, banana+branzica, cereale. Chiar nu mai stiu cum sa mai fac pireu ca sa=l manance si el.
Ma duc ca mai inainte i-am dat un pic sa suga si acum iar plange. Motivul ori dintisorii care nu mai ies ori mucisorii de care nu am scapat inca.
Pa!


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Salutare!
Am intrat si eu un pic sa va mai citesc ca nu prea apuc. Am vazut ceva poze noi cu dovleceii si mi s-au parut toti niste frumosi.
Eu nu stiu ce sa ma mai fac cu puiul meu ca nu vrea sa-mi manance pireul deloc. Mananca doar lapte praf si de la mine cat mai este, mar, banana+branzica, cereale. Chiar nu mai stiu cum sa mai fac pireu ca sa=l manance si el.
Ma duc ca mai inainte i-am dat un pic sa suga si acum iar plange. Motivul ori dintisorii care nu mai ies ori mucisorii de care nu am scapat inca.
Pa!


mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!


ai incercat cu iaurt in el, lamaie, branzica? fa-l ca de oameni mari ca altfel e gretos... carol mananca bine ciorba mixata (acrita cu bors) dupa ce si el a refuzat categoric piureul

somn usor



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Gata fetele,eu ma bag la nani...
Ellenuta merci .

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai are rost sa spun ce mama lu' ala cu coarne caut treaza la ora asta? Ei bine,fecior-mio a marait vre-o juma' de ora pana sa trezit doamna ma-sa bine-bine,a papat un bibe cu lapte si acum se joaca si gongane fericit...are de cand sa doarma? nooooo,se joaca bine-merci si mie imi pica ochii in gura...imi vine sa ,dar eu tin la creeri mei care si asa mai au putin si se atrofiaza...

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Neata Lali! Ai ochii superbi oricum chiar daca ai cearcane si numai poti de somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si poftiti la nelipsita .

Intrasem numai sa va dau binete si sa citesc din urma, dar am ramas cu gura cascata la ce mi-a scris Liliac...mami, cum 100gr iaurt cu 10 masuri de cereale...haaa????Esti sigura ca mi-ai scris bine, ca sunt aici cu ochii in ceata. Hai te pup, poate ma lamuresti si pe mine.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

La multi ani!!!!!!!!!



Darius si Robert de anco
Iris Teodora de miha74
Andrei de mamideandrei
Annabelle de Lumi Richard
Adam Joshua de adimercedes

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput