Viitoare mamici de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

salutare,
colegele ma trimit acasa de la ora 2...tot nu e sefa la birou
ma dihnesc, alta viata.

durerile de spate ma chinuie si pe mine de la atata stat la birou, si obosesc...ca o baba, si daca merg si daca vorbesc
abia astept sa vad ce-mi zice medicul maine, dar sunt sigura ca-mi da sa fac amniocenteza, deci ma pregatesc sufleteste si ma bucur ca voi imi dati curaj

ah, si sa stiti ca pap inghetata destul de des, ca si la Ema, si SIGUR va fi cezariana pt ca Ema asa e nascuta.
nu-mi mai plac mezelurile si carnea de porc, mananc multa branza cu rosii, salate si ..poftesc la fructe
imi pare rau ca nu mai pot s ama plimb mult...seara simt nevoia sa stau intinsa...

va pup si vin maine cu noutati
DA DOAMNE SA FIE BINE SA AVEM UN SANATOS


BAZAR GENERAL PE DC

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari 16+ si mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Avand in vedere ca maine nu pot face prezenta, ca plec la mama, voiam sa ii urez Klarissei felicitari pt schimbarea semnaturii de maine si sa aveti grija de voi
Bafta multa fetelor care merg la eco sau care primesc rezultate bune, sa mancati ce e mai bun, sa va odihniti mult si sa aveti mare grija de bebei

--------------------------------------------------
Sunt o 17+

Ingerasul meu


Uau multumesc mult Ionela ca ti-ai amintit, sa ai weekend placut, sa te odihnesti si sa o lasi pe mama sa te rasfete..

Klarisse graviduta 17+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

kiti nu mai e mult pana pe 9! Dar stiu cum e cu nerabdarea.

Mari esti norocoasa cu asa colege...te ateptam maine cu vesti bune si chiar daca e cazul pt amnoicenteza nu cred ca ecazul sa-ti faci griji...va fi totul ok ai sa vezi!

Andra pe mine m-a amuzat foarte tare faza cu"Doamna va rog sa va ridicati si sa sariti de cateva ori" l-am intrebat "Glumiti" te asigur ca saracul era foarte serios dar si nervos...trebuia sa iasa din tura de 40 de minute si el se chinuia cu buburuza.


20 cu + Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Ma duc si eu spre casa dragele mele..am avut o zi cam grea la birou..ne vedem maine, aveti grija de voi si de bebelini.

Klarisse graviduta 17+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Mari-Mariuk flicitari pentru rezulat.
Am sa ma programez si eu peste doua saptamani la morfofetala, iar luni ma duc la control si-mi fac si eco. Deabia astept sa-mi revad fetita.
Inca astept vesti de la Aniast sa vad ca e ok.

De Buburuza nu am mai avuzit nimic. Nu mai stiu e plecata in concediu?

Fetelor eu mi-am facut calculele si as putea sa intru direct in prenatal dupa ce mi se termina concediul de risc maternal.


19+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kamy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiti2205

Pe mine m-a luat durerea de cap de cand caut de vacanta .
Voiam in Sicilia, gasisem niste vile de inchiriat, super, ok la pret, cu gradina, frumos, apoi vine o colega si imi povesteste ce teapa a luat sora ei anul trecut in Sicilia, cu rezervare pe net, la un hotel. Ca cica astia sunt mari tepari.
Dupa aia mi s-a pus pata pe Barcelona, dar mi-a trecut si aia.
Acum sunt tot in Spania, dar spre Guardamar.
Voi unde mergeti?

Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006


Kiti, daca vrei Spania, te sfatuiesc sa intri in solmelia.com, e lantul hotelier Melia pt. care lucrez au ca agent de turism. E o retea de 350 de hoteluri in toata lumea, iar numai in Spania are peste 180 de hoteluri (in Peninsula Iberica, in Insulele Baleare si Canare), asa ca ai de unde sa alegi! Iar pagina web e f.detaliata, cu informatii, fotografii, tour virtual prin hotel...In Sicilia nu avem hotel, am avut unul in Sardinia, Melia Olbia, am fost acum 3 ani, e f. fain, nou, dar nu mai apartine din ianuarie retelei noastre. Oricum poti rezerva direct cu hotelul.

Noi plecam luni in Tenerife, pentru 5 zile, la un All inclusive de 4 stele. Iar prin iulie mergem in Benidorm. Nu ca lucrez eu pt. ei, dar sunt hoteluri bune, calitate, servicii, iar in general raportul calitate-pret e f. bun! In Spania sunt pe locul 1, iar in Europa pe locul 3.


Graviduta

Bebic mic 22+




Camelia

"Daca dragoste nu e, nimic nu e "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kamy13

Citat:
citat din mesajul lui kiti2205

Pe mine m-a luat durerea de cap de cand caut de vacanta .
Voiam in Sicilia, gasisem niste vile de inchiriat, super, ok la pret, cu gradina, frumos, apoi vine o colega si imi povesteste ce teapa a luat sora ei anul trecut in Sicilia, cu rezervare pe net, la un hotel. Ca cica astia sunt mari tepari.
Dupa aia mi s-a pus pata pe Barcelona, dar mi-a trecut si aia.
Acum sunt tot in Spania, dar spre Guardamar.
Voi unde mergeti?

Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006


Kiti, daca vrei Spania, te sfatuiesc sa intri in solmelia.com, e lantul hotelier Melia pt. care lucrez au ca agent de turism. E o retea de 350 de hoteluri in toata lumea, iar numai in Spania are peste 180 de hoteluri (in Peninsula Iberica, in Insulele Baleare si Canare), asa ca ai de unde sa alegi! Iar pagina web e f.detaliata, cu informatii, fotografii, tour virtual prin hotel...In Sicilia nu avem hotel, am avut unul in Sardinia, Melia Olbia, am fost acum 3 ani, e f. fain, nou, dar nu mai apartine din ianuarie retelei noastre. Oricum poti rezerva direct cu hotelul.

Noi plecam luni in Tenerife, pentru 5 zile, la un All inclusive de 4 stele. Iar prin iulie mergem in Benidorm. Nu ca lucrez eu pt. ei, dar sunt hoteluri bune, calitate, servicii, iar in general raportul calitate-pret e f. bun! In Spania sunt pe locul 1, iar in Europa pe locul 3.


Graviduta

Bebic mic 22+




Camelia

"Daca dragoste nu e, nimic nu e "



Multumesc mult
Studiez cu atentie

Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaElenaM spune:

Aolicaa da atzi vorbilit nu gluma!! mie mi-a picat netu' la scarbic si am dormit pe mine.
Iunia82 succes maine la morfo, sa-mi spui si mie unde l-ai facut si cum este la noi.
Ionela poate aduci niste borcanshe cu dulceatza de nuci si de visine, pfoai ce cershe"" sunt...
Eu am facut sedinta telefonica despre nastere cu toate prietenele mamici,concluzia e clara "daca nasti natural nici sa nu te gandesti sa nu iti iei epidurala!!!" insa una dintre ele spune ca e riscant si cu epidurala "daca nu poti ajuta medicul..." pfoai nici nu vreau sa ma gandesc....desi se contureaza o idee despre modalitatea pe care o consider eu cea mai buna... voi ce pareri avetzi? sau e prea devreme?
Si la mine a inceput sa se simta ca o sticlutza cu apa acolo jos


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiti2205

Pe mine m-a luat durerea de cap de cand caut de vacanta .
Voiam in Sicilia, gasisem niste vile de inchiriat, super, ok la pret, cu gradina, frumos, apoi vine o colega si imi povesteste ce teapa a luat sora ei anul trecut in Sicilia, cu rezervare pe net, la un hotel. Ca cica astia sunt mari tepari.
Dupa aia mi s-a pus pata pe Barcelona, dar mi-a trecut si aia.
Acum sunt tot in Spania, dar spre Guardamar.
Voi unde mergeti?

Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006


Noi am fost in Sicilia acum 4 ani, a fost super, dar n-am rezervat pe net, am stat la cineva acolo. Muntele Etna e superb si Taormina la fel, dar ca zona muntoasa mie mi-a placut mai mult nordul Italiei si Calabria.

Lora, mami de Iustina si 23+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Avand in vedere ca maine nu pot face prezenta, ca plec la mama, voiam sa ii urez Klarissei felicitari pt schimbarea semnaturii de maine si sa aveti grija de voi
Bafta multa fetelor care merg la eco sau care primesc rezultate bune, sa mancati ce e mai bun, sa va odihniti mult si sa aveti mare grija de bebei

--------------------------------------------------
Sunt o 17+

Ingerasul meu


Drum bun si pofta buna! Sa te gandesti la noi cand mananci bunatatile alea!

Lora, mami de Iustina si 23+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput