Viitoare mamici de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Buna seara burtici!

M-am intors si eu de la Cluj,am facut azi TT.Pana am ajuns acasa am primit si rezultatul pe mail si e ok.
Se pare ca bebelusul nostru are personalitate de mic,nu a vrut sa ne arate ce are intre picioruse,a stat doar cu spatele la noi.
Luni seara pe 10 mai am programare la medicul meu,sper atunci sa ne arate.

O seara frumoasa!

http://lbdf.lilypie.com/QU3kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Felicitari Tanamera pentru rezultatul la TT.
Deci luni iar il vezi pe bebe. SUUUUPER. Si eu ma duc tot luni. Deabia astept.


19+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Succes la ecografii fetelor! sa veniti cu vesti bune!

Tina, cu(23+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Vesti povesti....

Am fost la echo la Dr. Herghelegiu, am stat nici 2 minute...foarte expeditiv...a vazut morfofetala facuta cu 2 zile in urma si a zis ca nu e nici un fel de problema iar daca vreau eu, imi face o echo sa vada. I-am explicat ca tocmai de-asta am venit, a gasit "punctul problema" si mi-a spus ca e ceva, cel mai probabil conul de umbra e dat de coaste, e posibila si o usoara calcificare si ca a fost o "alarma falsa". Am iesit la fel de repede cum am intrat, nu mi-a luat nici un ban....
Nu stiu ce sa zic, m-am mai linistit putin, drept urmare am plecat sa-mi caut rochie.
Am fost in Mall Baneasa, am colindat 5 ore si n-am gasit NIMIC...deci nu "nimic sa-mi placa" ci nimic sa-mi vina bine pe burta.
Am zis ca-mi iau inima-n piept si pusculita-n spate si-mi fac avant zilele ce urmeaza pe Victoriei, la ceva magazine de designeri din zona, poate am noroc.

Gata noutatile, ma duc sa trebaluiesc putin si intru mai pe seara sa citesc din urma.

Pupici

Andreea, in 22+ cu si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Aniast super bune vestile pe care ni le-ai adus....ma bucur enorm pentru tine!Cu rochia sper sa rezolvi, stiu ca e greu in perioada asta sa iti gasesti ceva pe plac si la preturi acceptabile.

Tanamera,Crina nu mai aveti mult si va revedeti puiutii din burtica.Ce emotii pe voi!

Iunia bafta maine la echo!


20 cu + Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Kamy ce vacanta de vis o sa aiiiiiiiii! Sa te gandesti la mine... ca eu cu 8 nunti anu asta nu pup concediu

Lora si pt mine papa ceva bunutz!

Aniast ma bucur ca esti linistita, mare lucru, si sper ca o sa iti gasesti ceva frumos si care sa nu te chiar stoarca de bani, hihi

Tanamera felicitari!!!

Mari poate daca faci amniocenteza o sa te mai linistesti, desi poti sa incepi sa fii linistita de pe acum, hihi Pup si la Ema si la sotior

Pe la noi tocmai a trecut durduiala si trazneala , s-a dezlantuit putin natura dar nu exagerat, sotul a deschis larg usa la living si cu geamurile noastre din tavan pana-n pamant, ce sa zic... m-am refugiat in bucatarie
Maine e vineeeeeri , gata si saptamana asta, parca trece repede...

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

18+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Buna seara burtici
acum reusesc si eu sa intru ca la munca nu am net
astazi am fost tare vesela ca atare am dat fuga la coafor si m-am rasfatat cu o coafura noua,zchimbare radicala a taiay 20 cm dar imi sta f bine si ma simt tare sexy cu ea
Aniast ma bucur ca te-ai linistit ,oricum o sesiune de shoping are un rezultat sigur... destindere maxima
referitor la nastere pe Alexandra am nascut-o 100% natural dar acum vreau epidurala sa nu mai imi dau duhul pe acolo

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004) si Graviduta de 17s +
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Loredana deabia astept sa-mi vad bebelina, desi am vazut-o acum 20 zile, dar tot dor imi e de ea.
Aniast ma bucur tare mult ca a iesit bine vizita la doctor si-mi pare rau ca nu ti-ai gasit nimic la mall. Si chiar nu ti-ai cumparat tu nimic?????


19+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Dragelor acum pentru ca Aniast ne-a adus vestea cea buna va urez noapte frumoasa si somn usor!


19+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Noapte buna fetelor! Somn usor sa aveti,sa visati la bebelinii vostri minunati.

Ne "auzim"maine!


20 cu + Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput