Viitoare mamici de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Uff...iar sunt codasa pe ziua de azi! Va salut cu intarziere si va pup pe toate gravidutele si gravidutele in devenire.
Fulguta imi cer scuze pentru confuzie.E clar ca nu mai scriu mesaje asa de tarziu!
Lora frumoasa burtica...da unde is kg de care ziceai? eu cred ca numai pe burta ai pus.
Lara pe bune ca tu esti un fotomodel cu burtica!
Ce fumoase viitoare mamici avem printre noi!!!
Nu am reusit sa va povestesc cum a fost la morfofetala.Am stat pe masa de ecograf aproape 2ore!Ecografistul nervos nu gluma ca buburuza nu vroia sa se intoarca cu fata mai deloc.Asa ca s-a pus sa-mi scuture burta,sa ma apese,m-a trimis putin sa maplimb vreo 5 minute in speranta ca bebelina isi va schimba pozitia.Nici vorba...apoi m-a trimis la toaleta in speranta ca odata vezica golita se misca si bebele.Cand m-am urcat pe masa inapoi s-a prins de cap....tot asa statea...apoi imi zice foarte serios sa ma ridic si sa sar de cateva ori....surpize a funtionat pt cateva secunde :)).A verificat si foarte bine,inimioara si coloana sa ne asiguram canu are aceleasi probleme ca si Eric.Totul ok!
Am primit si formularul pentru cezariana ....deci iar ma taie!


20 + Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Mari, felicitari pt rezultatele bune la TT

--------------------------------------------------
Sunt o 17+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Mari-Mariuk feliciri pentru rezultate!

Aniast pe unde esti?Sa nu uiti de noi...te asteptam cu suflteul la gura!
Va fi bine sa vezi!


20 cu + Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Pe mine m-a luat durerea de cap de cand caut de vacanta .
Voiam in Sicilia, gasisem niste vile de inchiriat, super, ok la pret, cu gradina, frumos, apoi vine o colega si imi povesteste ce teapa a luat sora ei anul trecut in Sicilia, cu rezervare pe net, la un hotel. Ca cica astia sunt mari tepari.
Dupa aia mi s-a pus pata pe Barcelona, dar mi-a trecut si aia.
Acum sunt tot in Spania, dar spre Guardamar.
Voi unde mergeti?

Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Mari-Mariuk felicitari de rezultatul bun!

Loredana interesante metode Oricum cred ca a fost o placere, abia astept si eu!!!

Ale

------------------------------
Nimic nu umple mai mult sufletul de desfatare decat faptul de a iubi si de a fi iubit.
-----------------------------

18+ cu bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Avand in vedere ca maine nu pot face prezenta, ca plec la mama, voiam sa ii urez Klarissei felicitari pt schimbarea semnaturii de maine si sa aveti grija de voi
Bafta multa fetelor care merg la eco sau care primesc rezultate bune, sa mancati ce e mai bun, sa va odihniti mult si sa aveti mare grija de bebei

--------------------------------------------------
Sunt o 17+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Avand in vedere ca maine nu pot face prezenta, ca plec la mama, voiam sa ii urez Klarissei felicitari pt schimbarea semnaturii de maine si sa aveti grija de voi
Bafta multa fetelor care merg la eco sau care primesc rezultate bune, sa mancati ce e mai bun, sa va odihniti mult si sa aveti mare grija de bebei

--------------------------------------------------
Sunt o 17+

Ingerasul meu


Distractie placuta!!

Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Ce bine e sa poti pleca la mama...vreau si eu, mai ales ca la sat la ai mei parinti e liniste, apa si aer curat... Din fericire ma pot bucura de faptul ca azi e mama la mine.
Mariuk 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui maricicutz

office, din pacate nu am nicio poza de la petrecerea lui ili, ca eu am filmat si l-am rugat pe dl bogdan sa faca el poze, si nu a reusit sa faca decat vreo 4 ca s-a stricat aparatul..nu mai voia sa se deschida..nici pe cele facute nu am reusit sa le vedem..bine macar ca am filmat tot...eu sunt bine, mananc mult-eu la ili am luat 16 kile, deci ma astept acum la mai mult...incerc sa nu ma gandesc la analizele alea, trebuie sa fie bine si nu vreau sa-i fac rau lui bb..
apropo, pt cele care mai au un bb, eu stiam ca daca copilul zice "mama" prima oara al doilea copil o sa fie fetita si invers, daca zice tata o sa fie baiat..sper ca nu am incurcat...ili a zis "mama" si uite ca fac baiat, la voi cum e?

mamica capsunicii Ilinca Maria(4 mai 2007) si viitoare mamica de bb2
foto


iulia a spus "tata" intai si al doilea bebe e baietel...apoi pana pe la doi am eu am fost "meme" ...eu speram ca bebe 2 sa fie tot fetita, imi era teama ca nu stiu sa cresc baietel ( parca ar fi alta mancare ) dar de cand il simt foarte bine m-am obisnuit cu ideea si cred ca ma voi descurca ...

Tina, cu(23+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

M-am programat si eu pt morfofetala - pe 9 iunie, Sanador, la dr Cosmin Mihailescu.
Abia astept

Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput