Viitoare mamici de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

si eu mai am de stat 3 sf. de ora si plec acasaaaa!!! Yuhuuuu!!!
Sa vedeti c-am mai facut una azi, dupa ce ca ieri era sa calc cu cana de cafea in loc de fier...i-am cumparat ieri 2 tricouri sotului meu, din care unul e mic, asa ca l-am luat azi cu ine la serviciu sa-l schimb...buuun, ii spun si colegei mele, mergem in pauza la magazinul X sa schimb tricoul. Zis si facut, plecam ajungem acolo...na, ce sa schimbi, ca tricoul il lasasem la serviciu... da' nu mi-am dat seama ca n-am nimic in mana!

oramona, cand vad cate-o graviduta pe strada ma tot gandesc - n-ai fi tu oare?

Lora, mami de Iustina si 23+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Lora, nu pune la suflet vorbele soacrei ! Poate nici nu a zis asa cu rea-intentie, dar e clar ca tie nu ti-a picat bine deloc. Stiu cum e , se mai intampla.
Tu trebuie sa te concentrezi asupra minunii care iti creste in burtica .
Si stii ceva ? Esti foarte frumoasa si-ti sta bine asa, cu 'rotunjimile' pe care le-ai capatat rapid ( zic unii ) in ultima vreme ! Bucura-te de aceasta perioada frumoasa, gandeste-te la puiul tau din burtica si zambeste ( cu zambetul ala tamp pe care-l afisam toate din cand in cand ). Si imagineaza-ti ce frumos va fi cu doi copilasi, cum o sa aiba grija surioara cea mare de bebe...
Astea sunt lucrurile care conteaza...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 18+



Luy, multumesc pentru cuvintele frumoase! Stiu ca n-a zis cu rea-intentie, de aia nici nu i-am intors-o. Doar c-am ramas eu c-un pitic pe creier!
Azi am avut logoree verbala!

Lora, mami de Iustina si 23+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Nu, ca nu-s normala...azi numa' vorbesc.
Neuronii aia de-s in vacanta nu mai stiu daca am facut sau nu cacofonie - se zice simplu logoree sau se poate spune logoree verbala? Cred ca doar logoree, ca nu se refera la altceva, deci am gresit, scuzeeee!!!

Lora, mami de Iustina si 23+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

Clary si la mine la TT a stat cu capul in jos. Practic intre 14-19 saptamani numai asa a stat, sau cel putin asa l-am prins la eco.
Deci, no problem...

Sa vedem maine la morfo in ce pozitie va sta.

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maricicutz spune:

office, din pacate nu am nicio poza de la petrecerea lui ili, ca eu am filmat si l-am rugat pe dl bogdan sa faca el poze, si nu a reusit sa faca decat vreo 4 ca s-a stricat aparatul..nu mai voia sa se deschida..nici pe cele facute nu am reusit sa le vedem..bine macar ca am filmat tot...eu sunt bine, mananc mult-eu la ili am luat 16 kile, deci ma astept acum la mai mult...incerc sa nu ma gandesc la analizele alea, trebuie sa fie bine si nu vreau sa-i fac rau lui bb..
apropo, pt cele care mai au un bb, eu stiam ca daca copilul zice "mama" prima oara al doilea copil o sa fie fetita si invers, daca zice tata o sa fie baiat..sper ca nu am incurcat...ili a zis "mama" si uite ca fac baiat, la voi cum e?

mamica capsunicii Ilinca Maria(4 mai 2007) si viitoare mamica de bb2
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Vlad a zis tata si uite ca fac fetita

Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Am luat rezultatele. E de bine, avand urmatoarele: risc de tr.21 1:6416, risc de varsta 1:965, risc de de fect e tub neural in zona cu risc scazut (1.44) si risc de trisomie 18 <1:10000.
Asta e ce scrie pe foaia cu rezultate si am inteles eu, restul sunt niste cifre si litere ciudate pentru mine, dar care imi vor fi interpretate de dna dr poate chiar maine...
Va. Sper sa mai apar pe aici...adica sa gasesc mai mult timp liber.
Mariuk 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mari-Mariuk, felicitari pentru rezultate!

Lora, mami de Iustina si 23+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Mari-Mariuk, bravo! Asa da rezultate!

uta28 este 17+

http://zaleboutique.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Mariuk bravo pentru rezultate..

Klarisse graviduta 17+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput