Viitoare mamici de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Buna tuturor si numai ginduri bune!
Felicitari pentru bebeii in grafic si pentru carucioare!

Eu am luat in total 5.6 kile. Ce ma ingrijoreaza e modul in care le-am luat: 2 in primele 3 luni, si 3.6 in ultima luna! Cel mai rau ma ingras in weekenduri, cam 1 kil asa, dupa care ma "mentin" in timpul saptaminii. Nu stiu unde o sa ajung in ritmul asta... probabil la 30 de kile

Dunga maro pe burtica (de la buric in jos), am si eu; e inca fina si destul de deschisa la culoare, dar se observa fara efort. Si nici macar nu sunt bruneta la origini.

Pt cele 2 zile platite de controale prenatale mie mi s-a cerut sa fac o cerere in care am bifat la rubrica "altele" cu mentiunea "eco sarcina", si am atasat si dovada ca am fost acolo si nu in alta parte (o copie dupa raportul medical).


----------------------------------------------

cu burticuta aproximativ bleu de 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui maricicutz

buna mamicutelor
am vrut sa-mi schimb semnatura, bineinteles ca nu am reusit si am pierdut si mail-ul pe care-l scrisesem..reiau
ma bucur ca veniti cu vesti bune, si vad ca baieteii sunt in frunte..office, am fost marti l agradi ca a fost ziua lui ili si am filmat-o la petrecerea de acolo si apoi nu am putut pleca ca a inceput sa se smiorcaie ca sa o astept sa plecam impreuna..si la un moment dat au fost scosi toti copii afara si cei de la grupa mica si ma uitam la toate fetitele, am intrebat-o pe dani cum le cheama pe fiecare..iulia ta e o scumpa cu ochisorii aia albastrii, mititica aveam in mana bidonul cu apa a lui ili si ea mereu venea la mine sa-mi zica ca vrea si ea apa..o dulcica..
liliana, nu te-am uitat, scuze ca-ti scriu abia acum,am vazut ca intre timp te-au mai incurajat si fetele, dar daca vrei sa mai vorbim scrie-mi un mail pe maricicutz@yahoo.com pt ca eu nu am reusit sa aflu de pe ce adresa mi-ai scris.
eu sunt mai bine, sapt viitoare mai facem o eco si apoi ne hotaram daca vrem sau nu amnio..va tin la curent
hai ca m-am intins ca o placintica..cu mere...
pupici

mamica capsunicii Ilinca Maria(4 mai 2007) si viitoare mamica de bb2
foto


Multumesc frumos!Daca ai timp arata-ne cateva fotografii de la aniversarea Ilincai. Inteleg ca din aceasta luna grupele isi tin aniversarile separat.inainte mergeau toti la toate, acum inteleg ca fiecare grupa le are pe ale ei. tu cum te mai simti?

Tina, cu(23+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kamy13

Stiu ca incercam sa evitam tema nascutului, sa o lasam pe mai tarziu, dar sunt sigura ca si voi v-ati gandit la modalitatea ce o veti alege. Eu prima oara am nascut natural, dar acum sunt hotarata sa nasc cu epidurala.

Voi?

Graviduta

Bebic mic 22+


Camelia

"Daca dragoste nu e, nimic nu e "



Prima data cezariana iar pentru a doua iau in calcul acelasi lucru...

Tina, cu(23+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Va multumesc inca o data pentru raspunsuri.

Vis a vis de tipul de nastere, am indicatii medicale pentru cezariana dar si in lipsa lor tot pentru ea optam...

Klarisse graviduta 17+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Fistiq, eu sunat acum in saptamana 24 si am intre 6 si 7 kg, depinde cum are de gand cantarul sa ma enerveze..mie nu mi se pare ca am burtica pe masura kg aratate dar daca el asa zice...in primul trimestru nu am luat nimic (relevat), iar din al doilea a inceput foametea ..cred ca in al treile va fi prapad...deis eu am tinut si la prima sarcina un jurnal al kg si sunt tot pe acolo iar la sfarsitul ei aveam maxim 14...acum am impresia ca voi avea 41 ..cand aud fetele pe aici ca nu le este foame, ca nu prea mananca...

Tina, cu(23+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Aniast, asteptam vesti bune de la echo de astazi

Suntem alaturi de tine

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

office, hai ca ai fost tare cu 41 kg

Mai, eu nu pot tine pasul cu voi, scrieti prea repede !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Eu as vrea sa nasc natura, cu epidurala, dar se vedem ce va zice si medicul, ca acest subiect nu l-am dezbatut. Cred ca va depinde si de cat vrea bebe sa stea la caldurica si de greutatea lui.
Inca jumatate de ora si fug acasa. Ce ma bucur. Va

mamica de fetita si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Lara, tu esti fotomodel

Andra, Oana, Alina, felicitari pentru baietei !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Lora, nu pune la suflet vorbele soacrei ! Poate nici nu a zis asa cu rea-intentie, dar e clar ca tie nu ti-a picat bine deloc. Stiu cum e , se mai intampla.
Tu trebuie sa te concentrezi asupra minunii care iti creste in burtica .
Si stii ceva ? Esti foarte frumoasa si-ti sta bine asa, cu 'rotunjimile' pe care le-ai capatat rapid ( zic unii ) in ultima vreme ! Bucura-te de aceasta perioada frumoasa, gandeste-te la puiul tau din burtica si zambeste ( cu zambetul ala tamp pe care-l afisam toate din cand in cand ). Si imagineaza-ti ce frumos va fi cu doi copilasi, cum o sa aiba grija surioara cea mare de bebe...
Astea sunt lucrurile care conteaza...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 18+

Mergi la inceput