Viitoare mamici de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Ana felicitari pentru schimbarea semnaturii.

http://lbdf.lilypie.com/QU3kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Kami, daca te-ar auzi medicul meu ca bei cola… vezi ca nu e acelasi efect al bauturii asteia cu cafeaua, nici starea in care se gaseste cafeina in cola nu e aceeasi cu starea in care se gaseste in cafea.
Nu se bea cola pentru tensiune, ci ceaiuri (de care nu avem voie in sarcina) sau cafea. Paca o si aud pe doctorita…
Bineinteles ca eu nu beau deloc pepsi si cola… o, nu, deloc-deloc. (Adica nu peste un pahar si nu in fata medicului, evident.)

Clary, e normal sa fie cu capul unde vrea copilul acum, ca inca are loc sa faca tumbe. Eu l-am intrebat marti pe medic unde e capul si unde sunt picioarele, ca simt peste tot miscari si nu mai inteleg nimic; mi-a zis ca imi arata, dar in 5 minute poate sta altfel, ca inca are loc sa se dea in spectacol. Si asa a fost, la inceput era cu capul in dreapta, apoi cu el in jos.
Ziceau si celelalte fete, dar m-am gandit sa-ti spun si eu ca am intrebat expres unde sta cu capul acum…

Fistiq, si eu la fel, am luat 3 kile in ultimele 3 saptamani!!

Kiti, eu am pe 7 iunie morfofetata, tot acolo, alt medic! Iar concediul… in Bulgaria! Unde am fost si anul trecut. M-am gandit sa fie aproape, ca deja la inceputul lui iulie pot sa nasc si parca n-as vrea sa nu ajung in tara! Plus ca asigurare de sanatate de concediu care sa includa si graviditatea peste 6 luni nu am gasit, deci in caz de ceva platim din banii nostri…



20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Aniast, ma bucur ca te-ai linistit.
Pe mine ma enerveaza medicii care nu iti fac exemenul si se uita numai pe ce au facut altii, dar daca s-a uitat cu atentie si sunt toate ok, e bine.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Salutare!!

Feelingul meu m-a tradat a modo grosso: E FETITA!!

Nu am mai citit nimic zilele astea Ma pun la curent cu ultimele stiri si revin!



Mamica lui Mihai si cu samburica!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Zozelafelicitari pentru fetita!

Haideti fetitelor sa ii ajungei pe baietei


20 cu + Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Citat:
citat din mesajul lui LilianaR

Kami, daca te-ar auzi medicul meu ca bei cola… vezi ca nu e acelasi efect al bauturii asteia cu cafeaua, nici starea in care se gaseste cafeina in cola nu e aceeasi cu starea in care se gaseste in cafea.
Nu se bea cola pentru tensiune, ci ceaiuri (de care nu avem voie in sarcina) sau cafea. Paca o si aud pe doctorita…
Bineinteles ca eu nu beau deloc pepsi si cola… o, nu, deloc-deloc. (Adica nu peste un pahar si nu in fata medicului, evident.)

Clary, e normal sa fie cu capul unde vrea copilul acum, ca inca are loc sa faca tumbe. Eu l-am intrebat marti pe medic unde e capul si unde sunt picioarele, ca simt peste tot miscari si nu mai inteleg nimic; mi-a zis ca imi arata, dar in 5 minute poate sta altfel, ca inca are loc sa se dea in spectacol. Si asa a fost, la inceput era cu capul in dreapta, apoi cu el in jos.
Ziceau si celelalte fete, dar m-am gandit sa-ti spun si eu ca am intrebat expres unde sta cu capul acum…

Fistiq, si eu la fel, am luat 3 kile in ultimele 3 saptamani!!

Kiti, eu am pe 7 iunie morfofetata, tot acolo, alt medic! Iar concediul… in Bulgaria! Unde am fost si anul trecut. M-am gandit sa fie aproape, ca deja la inceputul lui iulie pot sa nasc si parca n-as vrea sa nu ajung in tara! Plus ca asigurare de sanatate de concediu care sa includa si graviditatea peste 6 luni nu am gasit, deci in caz de ceva platim din banii nostri…



20+



Mersi Liliana...fiind primul copil ,totul mi se pare ciudat si nou mai ales ca nu am pe nimeni mai apropiat sa intreb toate nebuniile care imi trec prin cap dar pe voi va simt alaturi si imi permit sa va intreb.Va multumesc ca-mi mai alungati din "pitici".
am vazut ca ieri vorbeati de nastere..mie mi-e teama de nasterea naturala dar mai frica imi e de cezariana asa ca daca nu-mi spune doctora ca e nevoie de cezariana ,imi iau inima in dinti si nasc normal.

cununie civila

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Ce repede trece timpul..acum mi-am dat seama ca maine tre' sa schim saptamana..si ajungem la 23+

cununie civila

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Buna dimineata dragelor.
Aniast bravo pentru vestile bune, ti-am zis ca Doamne Doamne are grija de noi si de bebelinii nostri.
Zozela felicitari pentru printesica.
Chichiutza te pup, azi am sarit cascavalul..

Felicitari tuturor fetelor pentru rezultatele bune la TT si la ecografii, e asa frumos ca primim numai vesti bune.
Noi azi schimbam semnatura, crestem rapid....

Va pup si va doresc o zi..scurta..ca doar e vineri..

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Citat:
citat din mesajul lui zozela

Salutare!!

Feelingul meu m-a tradat a modo grosso: E FETITA!!

Nu am mai citit nimic zilele astea Ma pun la curent cu ultimele stiri si revin!



Mamica lui Mihai si cu samburica!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!



Felicitari pentru fetita,ZOzela! Ce frumos ca vei avea pereche!

cununie civila

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Salutare burtici!

Mi-au trebuit 2 zile sa ajung la zi cu cititul. Aveti un ritm ...de parca ati fi atlete de performanta nu burticoase

Am vazut numai vesti bune si chiar vreo 2 poze cu mamici frumoase.. Super!!

Aseara am auzit si eu vestile proste date de Basescu si m-am cam pleostit putin, tinand cont ca sunt bugetara, deci o sa fiu direct afectata. Si asa nu aveam un salar foarte mare, asta e acum. Oricum din iulie pot intra in prenatal, plus concediul meu de odihna si cred ca o sa-mi "exercit" drepturile fara nici o mustrare de constiinta.
Ma gandesc numai, din cauza situatiei disperate in care ne aflam acum sa nu le treaca vreo idee creata guvernantilor sa se lege de cei 85% sau de perioada de 2 ani pt CIC.

15+

Mergi la inceput