Viitoare mamici de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Liliana, hai ca m-ai distrat cu cola - tu nu bei deloc - doar un pahar si nu in fata medicului!

Zozela, felicitari pentru fetitaaa!!!

Si-al meu sot e bugetar, din pacate... Si-asa face la greu ore suplimentare neplatite, asta mai lipsea...pe langa stress si scaderea salariului, a nu stiu cata oara in ultimul an...
Maica-mea s-a pensionat anticipat...dupa 32 de ani de vechime in contabilitate cat credeti ca are pensie? 725 de lei de drept, cu penalizarea pt. anticipatie - 500 si ceva...sa tot traiesti in Romania de azi...
Sper si eu din suflet sa nu umble la cei 85% ai nostri, ca daca revenim la 600 indemnizatie vin direct la serviciu de la maternitate...
De nervi mi-am luat o caserola cu migdale neprajite si rontai de zor intr-un ritm alert!

Lora, mami de Iustina si 23+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mie nu numai ca mi-e frica de cezariana, da' mi-e frica si de epidurala... D-aia vreau sa nasc natural.

Lora, mami de Iustina si 23+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguta28 spune:

Buna dimi!

Aniast, ma bucur ca te-ai mai destins si ca ti-ai recapatat increderea.

Zozela, felicitari pentru fetita.

Eu... somn... ... la birou. Pe 75% din salariu numai asta pot sa fac

uta28 este 17+

http://zaleboutique.wordpress.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Am aparut si eu. Mai sunt ceva strudele si pt mine?
Zozela, chiar ma gandeam pe unde ai disparut. Felicitari pentru gargarita mica .
Klarisse, felicitari pentru semnatura. Luni o schimbam si noi.
Liliana - mai ai fix o luna pana la eco. Eu mai merg si marti la dr meu, asa ca o sa mi se para mai mica asteptarea
Aniast - ma bucur ca este totul bine
Bafta tuturor care merg azi la eco.

Pup si o zi cat mai scurta si usoara sa aveti


Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiti2205

Am aparut si eu. Mai sunt ceva strudele si pt mine?
Zozela, chiar ma gandeam pe unde ai disparut. Felicitari pentru gargarita mica .
Klarisse, felicitari pentru semnatura. Luni o schimbam si noi.
Liliana - mai ai fix o luna pana la eco. Eu mai merg si marti la dr meu, asa ca o sa mi se para mai mica asteptarea
Aniast - ma bucur ca este totul bine
Bafta tuturor care merg azi la eco.

Pup si o zi cat mai scurta si usoara sa aveti


Kiti, 17+ si mami de Vlad 15.05.2006


Kiti

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Zozela felicitari pentru fetita. Ce ma bucur pentru voi.


19+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Vi s-a intamplat sa va vopsiti si sa nu prinda vopseaua?Eu am patit-o a doua oara..prima data ,la cununie cand n-a prins la radacina si acum din nou,tot la radacina...si parca sunt zebra..jumate satena,jumate blonda..sa incerc sa-l decolorez?

cununie civila

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaElenaM spune:

Sa nu ne intristam din cauza lui Basici...desi de tragico-dramatic nene!!

Hai sa ne inveselim "Un melc bate la usa unui urs. Iese ursul, se uita, nu vede pe nimeni, dupa care se uita in jos si da de melc. Enervat, il ia de guler si-l azvarle cat colo. Dupa sase luni se aud iar batai in usa ursului. Acesta iese din casa si da cu ochii de melc. Cand il vede, melcul ii spune:
- Ia asculta!!! Ce a fost faza de adineauri? intreaba nervos melcul."




19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Yellowwwwwww!!! Iata-ma, am aparut dupa o absenta de 2 saptamani!!! Mi-a fost tare dor de voi, fetelor!!! Am avut 2 saptamani foarte pline pentru ca ne-au venit in vizita nasii nostri din Romania. Fiind prima lor vizita in Oman, am vrut sa le aratam cat mai multe dintre cele mai frumoase locuri din aceasta tara! A fost obositor, dar absolut superb, o vacanta de neuitat atat pentru ei cat si pentru noi!

Pe 5 mai am fost la eco morfologica si am aflat ca avem o FETITA, maricica (550 de grame) si frumoasa!!! Sofiaaaaaa!!! Suntem extraordinar de fericiti, mai ales al meu sot care nu concepea altceva. Asadar, va rog sa ma treceti si pe mine in listuta cu un carucior roz!!!

In ceea ce va priveste, am vazut ca ati scris, nu gluma!!! Nu am apucat sa citesc din urma decat de la inceputul acestui capitol. Ma bucur pentru vestile bune de la voi si le doresc bun venit fetelor care s-au alaturat odiseei noastre in aceste doua saptamani!

Crina , cum te mai simti?

Aniast, bravoooooo!!! Slava Domnului ca te-ai linistit!

Vorbeati de kg in plus? Hehehehe! Eu de ieri sunt la "cura de slabire", adica nu mai mananc dulciuri, paine, fainoase, etc., ci doar pui, peste, legume, fructe. Acum ramane de vazut cat timp ma voi tine de cura, ca nu-i mnimeni mai pofticioas ca mine. Pana acum am luat 9,5 kg!

Va pup si va doresc un week-end frumos!!!

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Buburuza felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa si voi pe langa ea. Ce bine ca ai avut o mini vacanta, te invidiez..de aici de printre dosare...


Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput