Viitoare mamici de septembrie-octombrie (48)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

tanamera, felicitari pentru rezulatele bune ! . Ai un bebe mai pudic Rabdare, rabdare, tot o sa-l prindeti voi 'descoperit' la un moment dat !

Loredana, intr-adevar, grozava faza cu 'Doamna, va rog sa sariti' Uite, a avut rezultat si o sa-ti amintesti cu drag de ea . Interesant este ca echografistul a stat pana a terminat treaba, ca in Ro nu cred ca ar fi avut rabdare - ar fi zis 'reveniti alta data'

ionela, sa ai un weekend minunat, sa te lasi rasfatata si sa te gandesti la noi cand mananci bunataturile acelea !

Mari-Mariuk, felicitari pentru rezultatele bune !



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

buna dimineata dragelor
e aproape week-end. ce bine.
Lora mi-ai facut dimineata mai frumoasa cu povestirile tale.
Fetelor sa aduceti numai vesti frumoase astazi!


19+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Buna dimineata viitoare mamicute!!!!

Se prefigureaza un weekend calduros! Va recomand sa va relaxati cat puteti si sa iesiti la plimbare, sa nu stati in casa ca e pacat. Cica ar tb sa stam cel putin 3 ore/zi in nlumina solara pt intarirea si mentinerea sanatatii!!!!

Aseara am vb cu parintii si erau nelinistiti din cauza scaderii pensiilor cu 15%. Nenorocitii astia numai rau o sa faca! Sper sa nu ne afecteze si pe noi. Sa ramana legea cu 85% ca altfel....o sa ne dam cu totul peste cap.

Trecand peste nenorocirle astea, un weekend minunat va doresc si mult soare in suflet!!
Kissssss

Ghiocela 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianna_83 spune:

Neatza!
Toata naptea am visat numai tampeni si m-am trezit de N ori....ultimul vis a fost ca-l tineam pe bebe in brate si de nebuna ce sunt cutam asemanari cu Raul cand era mic si am zis sa ma auda ceilalti "Raul era mai frumos cand era mic"....am luat-o razna rau, ca ma tot gandesc la eco de la sf lunii sa fie totul bine.
Am aranjat cu concediul pe 26 mai plecam si inainte vreau sa fac eco.

Felicitari pentru rezultatele bune .

Un wk minunat va doresc. Eu sunt cu sotul acasa de ieri, am umblat sa facem si pasaportul pt Raul, acum plec sa-mi fac niste analize la sange (toxo si antiB)....dar ma simt ca in wk cand e el acasa .

Pupici multi pe burtici.

15+ si mamica de baietel nazdravan, Raul 22.08.2008

Poze Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghiocela13

Buna dimineata viitoare mamicute!!!!

Se prefigureaza un weekend calduros! Va recomand sa va relaxati cat puteti si sa iesiti la plimbare, sa nu stati in casa ca e pacat. Cica ar tb sa stam cel putin 3 ore/zi in nlumina solara pt intarirea si mentinerea sanatatii!!!!

Aseara am vb cu parintii si erau nelinistiti din cauza scaderii pensiilor cu 15%. Nenorocitii astia numai rau o sa faca! Sper sa nu ne afecteze si pe noi. Sa ramana legea cu 85% ca altfel....o sa ne dam cu totul peste cap.

Trecand peste nenorocirle astea, un weekend minunat va doresc si mult soare in suflet!!
Kissssss

Ghiocela 17+


Mie deja mi-e rau...eu is bugetara si parintii pensionari....

18+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Buna dimineata!

Oramona,Chichiutza multumim pentru micul dejun si cafeluta.

Crina,Andra,Lora,Luy multumesc.

Loredana luni seara la echo daca va fi la fel de pudic bebelusul nostru o sa ii spun medicului sa ma lase sa ma ridic sa sar putin.

Lora cred ca toate mai patim cate una,alta din cauza neuronului gravid.M-ai distrat tare bine de dimineata.

Lara nu stiu daca mai retin bine sau nu,dar cred ca tu erai putin stresata ca nu aveai unde sa mergi la controlul de 20w.Cum ai rezolvat pana la urma?

Luciana inca putin si mergi in concediu.Noi vrem sa mergem dupa 15 iunie,dar inca nu stim unde.

O zi frumoasa!

http://lbdf.lilypie.com/QU3kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Tanamera, eu azi doar m-am servit, RalucaElena, ne-a indulcit cu niste sdrudele si-i multumim mult . Dar poate o sa fac si eu mai pe seara niste fursecuri cu ciocolata si nuci.Felicitari pentru bebelusul sanatos si frumos, ca daca nu ma insel ai fost la eco.
Eu nu mai vreau la munca.
Uite, azi mi s-au deschis si mie ochii, ma tot intrebam de unde sa colorez textul si nu vedeam si azi vad, tip caracter, size si culoare. Uraaa, mare realizare pentru neuronul gravid.
Va

mamica de fetita si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Raluca multumim.

Oramona scuze,deci e clar neuronul gravid isi face de cap.

http://lbdf.lilypie.com/QU3kp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

aniast - hip-hip-uraa, Herghelegiu daca zice asa inseamna ca e bine, el de obicei zice ce e mai rau ...
Ah tare curioasa sunt ce rochita gasesti, eu m-am strofocat zdravan sa gasesc una de-a gata si nimik dar imi iese super rochita facuta la Stephan Pelger

Fetelor pt mine vinerea e o zi asa happy, in primul rand ca anunta week-endul si in al doilea rand ca intru intr-o noua minunata saptamana, drept dovada iata si semnatura mea schimbata

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Neata fetelor!Inteleg ca la voi e soare, aici se pregateste sa ploua

Lora esti tare simpatica dar te invidiez...AI LIFT.Eu ma chinui zilnic cu urcatul pana la 3 (locuiesc intr-o cladire veche, inalta, ca mai toate din viena iar urcatul pana la 3 e ca si cum ai urca pana la 4-5)e o corvoada pt mine.
Luy,Luciana sunt sigura ca bebelusii vostri sunt bine si cresc frumos la voi in burtici.Nu va mai ingrijorati

Ghiocela,Eveline aveti motive de ingrijorare cu scaderea pensiilor...Doamne unde le e mintea celor din conducere.Pe langa ca bietii batranei de abia se descurcau cu putinii banut acuma vor sa mai taie din ei.Eu mai am doar o bunica in viata,bunicul a murit pe 1 decembrie anul trecut.Are noroc cu ai mei ca au grija de ea, dar si parintilor mei de cateva luni li se tot "umbla" la salarii cate putin in fiecare luna iar orele de munca tot aceleasi sunt.




20 cu + Eric Joshua(05.09.2008) ... o minune de la Dumnezeu!

Eric Joshua

Mergi la inceput