Pufuleti de ian-feb 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Mamidepuiuti si eu am un prieten cu un singur copil tot din cauza tipetelor si urletelor pana la trei ani.

Acum fetita e mare si i-a intrebat de ce nu mai are alti frati, la care taica-su ii raspunde: "Daca mai aveai frati cresteati la casa de copii si ultima amintire cu noi era de la stirile de la ora 5 cand ne hacuiam reciproc in crize de isterie!"
De altfel omul foarte echilibrat si normal, cu o meserie care necesita o rabdare de sisif, iar sotia o dulceata.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna tuturor!
eu mai rar in ultimul timp pe motiv de oboseala, treburi pt facultate etc etc....in rest suntem f bine, veseli, bagam degete in gura la greu, din astea.

andre_lina, ma alatur si eu celor pe care le-ai facut sa planga..serios, m-am umflat toata de plans cand am citit despre conversatia ta cu dr. stanciu. "il iubesti?" "DAAAAAA"....as vrea si eu adresa, nr. de telefon si putin noroc, ca am inteles ca e f ocupat. dar eu sunt un pic in pragul disperarii in ceea ce priveste greutatea lui stefan si am nevoie de o parere f avizata si ferma care sa ma lamureasca odata pt totdeauna.
am citit din urma cam pe diagonala, nu prea mai stiu cine ce a zis....
a, cris.d, nu ne lasa, nu suntem la fel fara tine!

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza si de la noi

pe mine ma dor ovarele rau rau zici ca am pietroaie si ma dor de-mi crapa, nu stiu de ce...ciclu inca nu am servit, doar o sangerare anemica de 2 zile dupa ce am intrerupt cerazette-ul si daca e sa socotesc treaba aia ca si ciclu acum ar trebui sa fiu la ovulatie...de ce doareee? e normal? anyhow am bagat supozitor cu ketonal ca nu se mai putea, e mai "soft" acum

Decenula eu la Zara la fel, am gasit mari sepcile alea toate alea cu "paly" ceva erau de 6-12 luni si peste si f mari ,bagam 2 capete de Yannis in ele dar dupa ce luasem 3 palarii de la Z, m-am intors la zara (dup ce deja studiasem terenul in prealabil ca io asa fac merg la tot: mothercare, z, marks and spence, debenhams, zara si abia apoi cumpar) si ma intorc la zara ptr tricouri si gasesc palariutza asat ptr 3- luni aruncata intr-un cos dala cu sosete si alte accesorii si ma intorc la Z pretinzand cu tupeu ca

- ah io nu vroiam decat 2 sepcutze, ca dup ce am gasit-o pe cea alba masura noastra nu mai vroiam si pe aia gri si deh nu stu cum m-am trezit cu toate la casa, ca ma minunam io de ce e asa scump ptr 2 palarii, scuzati da p-asta nu o vreau
vanzatoarea: pai luati altceva de banii aia
eu: nu am ce sa iau , copilu are de toate si legea spune ca pot sa ma razgandesc (nu mai stiu termenu, 24/48 de ore, da io abia le luasem so nu conta) si sunteti obligata sa imi dati banii inapoi (ASA E LEGEA! stiu ptr ca lucrand in recrutare am avut f multe proiecte pe retail si am intervievat f multi shop manageri care imi spuneau ca sunt olifati sa iti dea banii inapoi daca ceva e defect sau daca nu iti mai place intr-un anumit termen, dar toti incearca vrajeala cu :nu pot, am bagat pe casa, luati altceva de minim acelasi ptert si le merge ptr ca oamenii nu-si stiu drepturile
intrun final (destul de rapid dupa fraza "stiu ca asa e legea" si "sunteti obligata" mi s-a trantit cu scarba suma corespunzatoare palariutei si am mers la Zara sa o iau pe aia descoperita in cos deh la mine nimic nu e simplu si iin 3 cuvinte...iar m-am intins

again decenula perfect de acord cu tine si la faza cu realizarile lu bb, f tare, dar si Yannis la fel cu alfabetu si aritmetica si subscriu la "cei 7 ani de acasa" copilu copiaza ce vede, la ei nu merge faza cu fa ce zice popa nu ce face popa

cris d multa sanatate Anei si multi pupici Emei sa nu se imbolnaveasca si sa nu te auddddddd cu butoi! Vin dupa tine si te scot din el, nu stiu exact unde stai dar la cum povestesti cred ca daca ajung in zona de Nord a capitalei ar trebui sa o aud pe Ema plangand si te dibuiesc! LOL! glumesc!

cris m ma bucur ca te simti mai bine si felicitari ptr albastrire!

mamidepuiuti LML! si io idem copchil plangacios, tata stia exact cati pasi sunt de-a lungu si de-a latu camerei si ma plimba in bratze cu ochii inchisi iar mama s-a imbolnavit de hepatita din cauza de oboseala si la toate insistentele lui taica-miu a zis un "NU" hotarat celui de-al doilea copil LOL!

mariucasara sper ca Sara e muuuult mai bine , ce idioti unii oameni....si multi isi duc copii la cradinita cobza fiind doar ptr ca nu au cu cine sa ii lase acasa, so....

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Neata again.

Merci de cafea Decenuela. Mi-ai binedispus dimineata cu faptul ca jiji incurca inmultirea cu impartirea...

Andre_lina ce tare ai fost cu romanul foileton si fanele asteptand... Super intalnirea cu Linioara. Ma bucur ca ti-a placut de medic. Subscriu si eu la cererea lui Cris.dogarel sa ne dai mai multe detalii. Sa purtati sanatosi carutul! (si eu mi-am luat unul mult mai mic si sunt foarte multumita de el, ba mai mult fi-miu chiar doarme in el ).

Alexutzzza, nu ne pui si noua poze cu sepcutele? (Nu stiam ca exista carti care sa-ti spuna cand esti down din multe motive sa mergi sa vezi cum beizadele de bani gata isi etaleaza jimichourile si panamerele

Mamidepuiuti sa-ti traiasca flacaul!!!

Amiss, tare povestea ta cu aroma de briose.

Danasor pozele.

Lorex sa-ti fie de bine iesirea! De acord cu noul cont de poze. Eu am sters albumul meu si as vrea sa-l sterg si pe cel cu toti pufuletii pe care l-am folosit pentru colaj (daca sunteti de acord) ca sa se mai faca loc.

Cris.mario, ma bucur ca te simti mai bine! Spor la calcat. Aseara pana la 1 am prestat si eu...

Cris.dogarel aseara Gargaritzul s-a trezit zbierand si intindea manutele spre piciorul cu vaccinul. Deja cred ca de acum incep sa arate spre zona dureroasa. Sanatate multa Anei!

Al3csa, si hai mai des sa ne povestesti ce face luptatorul (nu dupa ce invata limba engleza, da?)


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


eu sunt de acord sa-l stergi ...
wow!!! pana la 1??? ai calcat ceva
ms,akm ma apuc k abia a adormit micuta

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

alexutzzza, as vrea si eu curaj din asta, sa imi pot apara drepturile. bine, inca nu am fost in situatia sa trebuiasca. oricum, sotul compenseaza cu varf si indesat lasitatea mea. el nu suporta sa fie calcat in picioare sub nici o forma.
apropo de copii care fac ce vad in casa...tare-s curioasa cum va fi asta mic al meu. ca eu-s o fire taaaare calma, adica am si eu nervii mei, dar reusesc sa mi-i controlez, pe cand sotul e un tip nervos, f energic, sincer pana la sange, stii exact ce gandeste si de simte in orice moment. asta mic pe ce cale o sa apuce? as vrea sa fie calm, ca mine, dar nu placid. adica sa fie capabil sa-si stapaneasca nervii si emotiile, sa nu fie repezit....dar ce vorbesc...sa fie cum vrea
Dumnezeu, dar sa fie SANATOS! si fericit...si...si....

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare si de la noi,

Incepe sa-mi faca figuri portabilul si se inchide singur in timp ce citesc sau scriu ceva. Imi vine sa-l arunc dar asta mai imi tebuie acum, sa-mi iau altul.

Mamidepuiuti, sa-ti traiasca baiatul si . Multi din Belgia pt voi.

LML si celorlalti sarbatoriti si sa cresteti mari si sanatosi.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Elefantica, pe mine m-ai pierdut. Tu cand ii dai biberon? Nu cand plange ca nu s-a saturat?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


ba da ...doar ca atunci cand a avut rosu in gat refuza si sanul si biberonul ...abia o pacaleam sa manance in somn ...ma rog acum de exemplu ...a papat la san (ambii) urlat la san ...facut biberon ...urlat ... ...am ajuns sa avem cele mai haotice mese cred din toata odiseea ...cand am inceput sa scriu eram ok ...acum am picat si eu in butoi ...ma primesti si pe mine cris??? de cateva zile urla ...pur si simplu urla ...doar in brate ii place si chiar si atunci mai urla .....apoi mi-a luat mami o pereche de pantaloni ca de am zis ca la cantitatea mea mica de lapte sa nu ma apuc de regim inca si cum numai incapeam in nimic ...si mi-a luat XXL ...va dati seama ca plang de atunci ...mai ales ca i-am zis ca ce mi i-a luat asa mari ...da de unde ... mi-au venit ...chiar stramti ...oricum n-are legatura asta cu alaptatul ...dar mi-am descarcat si eu off-ul ... ca de de la masura S la XXL ..e cale lunga si la sfarsit numai nervi ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Elefantica, pe mine m-ai pierdut. Tu cand ii dai biberon? Nu cand plange ca nu s-a saturat?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


ba da ...doar ca atunci cand a avut rosu in gat refuza si sanul si biberonul ...abia o pacaleam sa manance in somn ...ma rog acum de exemplu ...a papat la san (ambii) urlat la san ...facut biberon ...urlat ... ...am ajuns sa avem cele mai haotice mese cred din toata odiseea ...cand am inceput sa scriu eram ok ...acum am picat si eu in butoi ...ma primesti si pe mine cris??? de cateva zile urla ...pur si simplu urla ...doar in brate ii place si chiar si atunci mai urla .....apoi mi-a luat mami o pereche de pantaloni ca de am zis ca la cantitatea mea mica de lapte sa nu ma apuc de regim inca si cum numai incapeam in nimic ...si mi-a luat XXL ...va dati seama ca plang de atunci ...mai ales ca i-am zis ca ce mi i-a luat asa mari ...da de unde ... mi-au venit ...chiar stramti ...oricum n-are legatura asta cu alaptatul ...dar mi-am descarcat si eu off-ul ... ca de de la masura S la XXL ..e cale lunga si la sfarsit numai nervi ...

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi


Bre! Arunc butoiul in aer ca nu se mai poate! In loc sa vezi partea pozitiva, ca ti-ai luat pantaloni noi tu vezi o amarata de eticheta! Ai timp sa slabesti berechet! Nu stiu eu cum se manifesta rosul in gat, poti s-o duci la med de fam sa vada daca i-a trecut sau nu, sau analize... oricum nu te mai panica si nu te mai supara sa-i transmiti si Isabelei starea ta...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Nu v-am zis de ce ma bucur azi (de parca ar interesa pe cineva, ca voi sunteti in lupta pentru locuri in butoi): ca exista vanish pentru covoare.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Si cum n-am chef sa citesc impartasesc cu voi (Miremia si Cris.dogarel) o reteta Montignac super tare:

- o cutie de naut
- un borcan de vinete
- zeama de la o jumatate de lamaie
- o ceapa rosie taiata marunt
- o ceasca de ulei de masline
- doi catei de usturoi
- sare
- piper
- nucsoara

Se paseaza nautul (dar sa mai ramana si cateva boabe intregi, nu ca la humus) si se adauga vinetele, ceapa si usturoiul. Se amesteca bine si apoi se pun celelalte ingrediente, se mai amesteca putin, cu lingura, nu cu mixerul sa nu se zdrobeasca nautul si se da o ora la rece. Merge de minune pe felii de castravete sau pe branza de soia sau ca garnitura la friptura. Sotul a fost in extaz.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput