Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Legat de , eu ma simt tare greoaie, nu ma mai atrag deloc asemenea activitati, nici al meu nu insista, nu prea face fata smiorcaielilor mele legate de kilograme, umflaturi de picioare si alte astea...nu mai are curaj sa ma intrebe si de sex. Dar i-am zis ca imi voi lua revansa, dupa, ca sa slabesc

Paula, 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Fetelor eu am o vecina care a facut atac cerebral si a stat o saptamana in spital.Iar astazi cei de la spital au pus-o sa plateasca spitalizarea,desi dansa e asigurata,nu i-a dat nici o foaie pt concediu medical,nici o reteta,nimic nimic.Cei de la spital i-au spus ca daca cotizarea ei la sanatate depaseste 30 mil/an atunci poate beneficia de gratuitate.Asa sa fie?S-a mai schimbat ceva si nu stiu eu?



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Pepene am luat si eu vineri de la Real. A fost foarte, foarte gustos. Sigur mai repet experienta.



de care rosu sau galben?
eu cum ziceam am luat unul rosu pe care l-am si mancat de pofta dar nu a fost mare lucru de capul lui


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Rosu am luat. Inainte luam din piata ca erau cica din Brazilia. Dupa care am luat din Kaufland, ca era mai ieftin si la fel de bun. Acum am luat din Real si mi s-a parut cel mai bun din cati am mancat pana acum. Sunt curioasa daca mai nimeresc la fel de bun. Poate a fost o intamplare.


Cris 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Citat:
citat din mesajul lui luana081985

Buna ziua la toate burticile, m-am inscris de mult timp pe forum dar va urmaresc mereu am citit tot ce ati scris dar nu aveam curajul sa scriu, uite ca m-am hotarat si sunt aici alaturi de voi

26+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006


BAga repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare si te asteptam mai des pe la noi prin delfinariu.

Felicitari pentru fetita, sa creasca mare si sa stea la caldurica cat mai mult.

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani



mersi mult, ma pun pe scris acum. Am citit ca multe dintre voi aveti contracti, imi pare rau va doresc ca bbei vostri sa stea cat mai mult in burtica. La mine sarcina a decurs bine, greturi pana in a trei luna dupa aceea totul ok. Mai greu e cu burtica ca e mare si incepe sa imi fie mai greu sa fac anumite lucrui. La mine cea mai mare dileme e modul cum am sa nascut, pentru ca prima sarcina a fost cezariana (lipsa dilatatiei) gine mi-a spus ca daca vreau pot sa incerc sa nasc normal. dar ca vom vb dupa 32 de sapt pt ca depinde de bebelina cat e de mare ( prima sa nascut d 4,100 kg) daca e la fel ca prima e clar cezariana,
Hai ca m-am intins mult de tot

26+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Fetelor eu am o vecina care a facut atac cerebral si a stat o saptamana in spital.Iar astazi cei de la spital au pus-o sa plateasca spitalizarea,desi dansa e asigurata,nu i-a dat nici o foaie pt concediu medical,nici o reteta,nimic nimic.Cei de la spital i-au spus ca daca cotizarea ei la sanatate depaseste 30 mil/an atunci poate beneficia de gratuitate.Asa sa fie?S-a mai schimbat ceva si nu stiu eu?



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy


Eu n-am auzit sa fie conditionata de o anumita suma asigurarea pe care o ai la munca.


Cris 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Bun venit, Luana! Sarcina usoara si nastere la termen!

Cris fiecare sarcina e diferita, asa ca mai bine intreaba medicul referitor la nasit/ cununat.. Acum 2 ani am fost la o nunta si nasa era in luna 9.. dupa 2 saptamani a nascut (am mai pus poze mai demult cu ea).
Si mie mi-a zis ca nu mai e indicat inotul, insa eu as merge totusi, ca doar nu fac miscari bruste, inot incet.. ca o broasca


*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">27+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luana081985

Buna ziua la toate burticile, m-am inscris de mult timp pe forum dar va urmaresc mereu am citit tot ce ati scris dar nu aveam curajul sa scriu, uite ca m-am hotarat si sunt aici alaturi de voi

26+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006


Bine ai venit in delfinariu. SArcina usoara in continuare si bebe sanatos si la termen.


Cris 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

Multumesc mult la toate si voua va doresc nastere usoara

26+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Crisnici eu nu stiam ca trebuie virata o anumita suma pentru a beneficia de anumite servicii medicale.Sper insa sa fi inteles dansa gresit.
Mie doctorita ginecolog mi-a spus sa imi fac buletin de Iasi sau macar viza de flotant pentru a nu plati spitalizarea,ea spune ca desi esti asigurat faptul ca vii din alt judet esti obligat sa platesti spitalizarea,netinand cont de faptul ca as putea sa ma internez pe asigurarea sotului (care e facuta la Iasi).Iarasi stau in dubii



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Alta intrebare:banutii de la concediul de maternitate cand se dau?Ca la salar,dupa o luna?



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput