Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Crisnici eu nu stiam ca trebuie virata o anumita suma pentru a beneficia de anumite servicii medicale.Sper insa sa fi inteles dansa gresit.
Mie doctorita ginecolog mi-a spus sa imi fac buletin de Iasi sau macar viza de flotant pentru a nu plati spitalizarea,ea spune ca desi esti asigurat faptul ca vii din alt judet esti obligat sa platesti spitalizarea,netinand cont de faptul ca as putea sa ma internez pe asigurarea sotului (care e facuta la Iasi).Iarasi stau in dubii



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy


Nu stiu ce sa zic... Si atata lume care vine la Bucuresti din toate colturile tarii si au trimitere normala de la medic... La spital iti cere adeverinta de salariat sau talonul de pensie, dupa caz.


Cris 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Crisnici eu nu stiam ca trebuie virata o anumita suma pentru a beneficia de anumite servicii medicale.Sper insa sa fi inteles dansa gresit.
Mie doctorita ginecolog mi-a spus sa imi fac buletin de Iasi sau macar viza de flotant pentru a nu plati spitalizarea,ea spune ca desi esti asigurat faptul ca vii din alt judet esti obligat sa platesti spitalizarea,netinand cont de faptul ca as putea sa ma internez pe asigurarea sotului (care e facuta la Iasi).Iarasi stau in dubii



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy



BTZ_OVI, si eu nasc in alt judet - fara flotant, nimic. Cat timp doctorul stie, e ok. Oricum lui ii dau bani. Cumnata mea a nascut la fel, in alt judet, nu a trebuit sa plateasca nimic in plus.

Banutii de prenatal eu stiu ca ii vireaza angajatorul, iar banutii din concediul de ingrijire, ii vireaza statul dupa o luna, doua de la intocmirea dosarului.



Cristina 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Crisnici eu nu stiam ca trebuie virata o anumita suma pentru a beneficia de anumite servicii medicale.Sper insa sa fi inteles dansa gresit.
Mie doctorita ginecolog mi-a spus sa imi fac buletin de Iasi sau macar viza de flotant pentru a nu plati spitalizarea,ea spune ca desi esti asigurat faptul ca vii din alt judet esti obligat sa platesti spitalizarea,netinand cont de faptul ca as putea sa ma internez pe asigurarea sotului (care e facuta la Iasi).Iarasi stau in dubii



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy


Nu stiu ce sa zic... Si atata lume care vine la Bucuresti din toate colturile tarii si au trimitere normala de la medic... La spital iti cere adeverinta de salariat sau talonul de pensie, dupa caz.


Cris 29+ cu


Mai vroiam sa zic, cand m-am operat de apendicita la Municipal, aveam adresa pe Tulcea si nici viza de flotant nu aveam. Am dus o adeverinta de la munca si atata tot.


Cris 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Fetelor, de cand e soarele mai puternic, mi-ai iesit pete maronii pe pometii obrajilor. Mi-am luat Aerateint de la Vichi, cica n-are parabeni si e cu minerale, sa le acopar un pic. Sper sa treaca dupa nastere.


Cris 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Pup toate burticile. Fug acasa


Cris 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Nici eu nu mai stiu ce sa cred,in acea perioada cand am discutat cu dansa eram asigurata pe Iasi dar cu buletin de Bd,si mi-a pus conditia sa il fac de Iasi sau macar viza pentru a ma scuti de o taxa de cateva milioane (spitalizare plus nu stiu ce alte chestii),insa cand i-am spus ca in curand acea asigurare va expira si ma voi interna pe a sotului si-a sustinut ideea in continuare.O voi mai intreba la urmatorul echo dar intre timp ma voi interesa si prin alte parti.



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Si mai voiam sa va intreb de biberoane? Eu vreau de la Avent de sticla, am fost la farmacie, dar erau o gramada de modele...Conteaza forma, gramajul, etc?

Paula, 28+ cu


Te sfatuiesc acum sa iei max doua bibe, mai vezi pe parcurs daca e nevoie, de care si cum accepta bebeul. Acum te uiti la tetine sa fie anticolici si de 0 luni.
Cele de la Chicco de ex au tetinele prea mari si fac colici mai repede, cele de la Avent sunt meseriase imp colicilor, dar din cauza asta curg f greu, daca ai un bb lenes nu-ti mananca mai nimic, etc.
Iarasi un punct bun pt Avent sunt tetinele pe care le cumperi si separat dupa cum creste piticul, borcanele le ai in continuare, nu mai dai bani si pe ele. Dar sa le pastrezi ca-s scumpe, dupa 6 luni le largesti pe cele de 0 luni cu acul nu mai dai bani.
Insa sunt scumpe cele de la Avent, f bune sunt si alte marci, eu cu astea doua am lucrat.

A, si inca ceva, mamele de fetite, vad ca nu pomeniti de cercelusi, cand ii cumparati? Vi-i pune la maternitate cand plecati ca sa nu se "ciordelis", e o tanti care face gaurici in urechiuse. Uitati-va si dupa ei ca-s mii de modele unul mai frumos ca altul, sau daca vi-l cumpara nasa sa-i aduca la maternitate. La mine nasa fetei (cu care nu colaborez deloc din pacate) a venit cu ei acasa, asa ca mi-au pus ate in urechiuse, le-am taiat eu cu forfecuta cand a binevoit madam sa vina in vizita!

Shery 28 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi
Voi ati papat cas de la piata?


29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy


cu slanina,ceapa verde si rosii ...colegii mei au decis sa sarbatoreasca azi ziua de 1 mai cu acest meniu
eu m-am abtinut gandindu-ma ca la anu' imi iau revansa ...si m-am delectat regulamentar cu cscaval produs din lapte pasteurizat


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cris,eu mi-am luat si rochie pt nunta :):) si cred ca nu ma mai duc, dar na, nu suntem nasi. efectiv simt ca nu mai pot. iar maine o sa vb cu sefu sa intru in concediu de odihna din 15.

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Noi de 1 mai am stat acasa,am facut gratarel cu parintii,baut bere,eu am copt niste cornulete cu gem si in 4 oameni am dat gata 3 tavi imediat .
Iar ieri am iesit la o plimbarica noi 3,insa cand am venit acasa am vomitat de am rupt.Nici azi nu ma simt asa bine,stau in pat momentan si nu suport nimic.
Sambata seara juniorul nervos ca m-am luat de el ca niciodata nu misca cand e tata,a facut un show de nedescris.Pe la 10 cand facea sotul masaj la picioare (l-am educat tare bine ),bebe s-a mutat spre dreapta in asa fel incat sotul a zis ca mai avea un pic si iesea cu capsorul din burtica.Am ramas stupefiati,el de la ce vazuse eu de la senzatii:parca era o râmá care se intindea
Si am o intrebare mai rusinoasa pentru voi,dar sa nu radeti de mine.Voi faceti pisu pe voi?Eu sincer am momente cand ma apuca deodata si nu reusesc sa ajung la baie fara sa ma ud
Ieri cand vomitat ma pisam pe mine mai ceva ca un bebelus
Sa nu radeti de mine va rog,mama a zis ca e ceva normal in ultimul trimestru



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy


este incotinenta urinara....sa incerci sa faci exercitii kegel, ca sa antrenezi musculatura perineului...altfel dupa s-ar putea sa fie mai grav adica mai mult pisu scapi...

Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput