Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Nela, succes la eco. Te asteptam cu o culoare. Cred ca de abia astepti sa afli.


Cris 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Pepene am luat si eu vineri de la Real. A fost foarte, foarte gustos. Sigur mai repet experienta.



de care rosu sau galben?
eu cum ziceam am luat unul rosu pe care l-am si mancat de pofta dar nu a fost mare lucru de capul lui


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luana081985 spune:

Buna ziua la toate burticile, m-am inscris de mult timp pe forum dar va urmaresc mereu am citit tot ce ati scris dar nu aveam curajul sa scriu, uite ca m-am hotarat si sunt aici alaturi de voi

26+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc
victo, eu mi-as dori tare mult sa dar al meu barbat mi-a declarat aseara ca nu mai poate sa o faca de cand burtihanu' se facu atat de mare. Nu ii mai vine, asa ca ... mi-am pus pofta in cui.



30+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Mami te roaga sa mai stai la caldurica macar 8 saptamani!

eu mi-am avertizat barbatelul ca eu voi spune stop la si nu el ca o sal deranjeze burtica,ca doar nah nu se gasesc pozitii??apoi fetele alea mult mai supraponderale nu o fac niciodata ca-s mari
faptul ca inca avem chef ma face sa ma simt totusi si sexi,altfel as crede ca nu il mai atragasa is eu,imediat interpretez si trag concluzii

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Cris si eu aveam greturi maaari de la Fe, dar de 3 zile il iau seara cu 30-60 min. inainte de masa si mi s-au accentuat starile de greata. Stiu asta ca si la prenatale aveam la fel, iar de cand le iau si pe alea seara nu mai am probleme.

Legat de ultima data cand am incercat mi s-a pus un carceeeel la gamba si numai placere nu am mai simtit ...oricum am facut raruuuut si nu am avut interdictie, dar nu mai am chef pur si simplu. La celelalte sarcini nu am patit asa, poate din cauza ca la asta mi-=a fost muult mai rau. Si mie medicul mi-a zis ca atata timp cat sarcina decurge normal poti face pana in ziua in care nasti...faci si apoi pleci la spital sa nasti , plus ca la final te ajuta si la dilatare

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui luana081985

Buna ziua la toate burticile, m-am inscris de mult timp pe forum dar va urmaresc mereu am citit tot ce ati scris dar nu aveam curajul sa scriu, uite ca m-am hotarat si sunt aici alaturi de voi

26+ Giulia si Ana Patricia 30 noiembrie 2006


BAga repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare si te asteptam mai des pe la noi prin delfinariu.

Felicitari pentru fetita, sa creasca mare si sa stea la caldurica cat mai mult.

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Victo legat de daca dpdv medical e ok,dati bice.Insa daca va deranjeaza opriti-va.Cel mai important este sa comunicati pe tema asta,atat voi 2 cat si cu medicul.Noi am zis ca facem pana cand se poate ,insa cateodata ma opresc deoarece simt lovituri in burtica si ma apuca rasul :ca nu vreau sa facem sex in 3
Voi ati papat cas de la piata?Eu am gustat o bucatica,nu ma pot abtine sincer ,desi stiu ca nu e tocmai indicat.
Am o veste buna finally: mi-a spus medicul ca pot lua CM de la 30 saptamani implinite (adica de miercuri),se calculeaza dupa ultima echo,iar eu nu sunt nevoita sa bat drumu pana la Iasi,chiar el mi-a propus sa il trimit pe sot .Iupiiiii



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

hai ca vin si eu cu o intrebare intrebatoare, pt fetele fara pb deosebite: eu cred ca voi pune punct la activitati legate de pana dupa nastere..pana cd voi avea energie.
nu prea mai are niciun farmec, si mi-e f incomod. voi mai puteti?

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)


Sigur sigur sunt si pozitii mai comode, chef sa fie si sa aibe cine sa "munceasca"
Parca ma vad ca iar ajung la program artistic intensiv ca sa iasa bb la 40s.


Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 26+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Si noi am facut pana la intamplare cam o data pe sapt dar finut,
Daca nu sunt probl stiu si eu ca se poate!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Fetelor, cand va aud pe voi cu probleme, contractii dureroase...
Off, noi suntem pe 29 mai nasi tocmai la Iasi. O sa am exact 33 s. Pana acum am avut doar contractii nedureroase, cateva pe zi. Daca nu apar alte probleme, voi ce ziceti e in regula sa fac asa un drum lung. Acolo am grija sa ma menajez. Ma gandeam sa iau magneziu preventiv cu o saptamana inainte de eveniment. Pana acum n-am luat deloc. Oricum, pe 25 mai am eco de morfologie si vad clar cum stam. Si avem nasi de rezerva.
Ati mai auzit de alte burtici care au calatorit in stare avansata a sarcinii?
In alta ordine de idei sint bucuroasa ca am rezolvat cu rochitele pt nunta. Pana la urma imi face fata la care am apelat prima data. Am fost vineri cu ea sa luam material si sa-mi ia masurile.

Apropo de miscare... eu ma duc la piscina si ma simt foarte bine in apa. Atat de usoara....

Mi-am adus aminte. Puiut, daca nu sunt probleme e chiar indicat dansul si orice fel de miscare moderata.




Cris 29+ cu

Mergi la inceput