Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Vai fetelor,deci nu sunt singura.Eu m-am simtit foarte prost prima oara fata de sotu,insa el e atat de intelegator ca nu stia ce sa faca sa ma incurajeze.Acum am ajuns sa ne amuzam pe chestiile astea,mai face cate o poanta sa nu ma mai simt eu asa stanjenita.Chiar si ieri udasem patul atat de tare incat el avusese prima oara impresia ca am scapat eu sticla de apa si cand i-am zis am inceput "imi cer scuze,mii de scuze,nu ma pot uita in ochii tai ca ma simt extrem de prost" iar saracul a luat cearsaful si l-a schimbat,m-a bagat sub dus si apoi toate poftele.Mamei ii crestea inima cand il vedea



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Noi de 1 mai am stat acasa,am facut gratarel cu parintii,baut bere,eu am copt niste cornulete cu gem si in 4 oameni am dat gata 3 tavi imediat .
Iar ieri am iesit la o plimbarica noi 3,insa cand am venit acasa am vomitat de am rupt.Nici azi nu ma simt asa bine,stau in pat momentan si nu suport nimic.
Sambata seara juniorul nervos ca m-am luat de el ca niciodata nu misca cand e tata,a facut un show de nedescris.Pe la 10 cand facea sotul masaj la picioare (l-am educat tare bine ),bebe s-a mutat spre dreapta in asa fel incat sotul a zis ca mai avea un pic si iesea cu capsorul din burtica.Am ramas stupefiati,el de la ce vazuse eu de la senzatii:parca era o râmá care se intindea
Si am o intrebare mai rusinoasa pentru voi,dar sa nu radeti de mine.Voi faceti pisu pe voi?Eu sincer am momente cand ma apuca deodata si nu reusesc sa ajung la baie fara sa ma ud
Ieri cand vomitat ma pisam pe mine mai ceva ca un bebelus
Sa nu radeti de mine va rog,mama a zis ca e ceva normal in ultimul trimestru



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Dap, cu pishu daca nu-s atenta....la stranut, ras.:Dsi eu fac pipi f des, medicul a zis ca e normal,dar eu sint ca bebe face glume...se aseaza pe vezica sau o atinge si sa vezi atunci distractie.sunt momente cand abia ma rtidic de pe wc.si tre sa fac din nou.

Laura 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Sa vad ce-mi mai aduc aminte...

Otilia, merci pt articol.

Eu iau o pastila de fier si calciu 10 pe luna. Mie mi-a zis dr. sa iau fierul pe stomacul gol, inainte de masa si sa treaca cel putin o jumate de ora ca sa pot lua si calciu. Eu oricum iau calciu cand ma intorc de la munca, adica pe la 5 dupa amiaza.
Belu si mie mi se face rau de la fier. Oare merge luat inainte de culcare? Sau noaptea, vand ma mai trezesc la susu? Pe mine ma ia greata de la fier exact cand sa plec la munca. Am o punguta in geanta pt orice eventualitate. Pana acum mi-a trecut destul de repede, ma tine cam 15 min. starea de greata.

Pepene am luat si eu vineri de la Real. A fost foarte, foarte gustos. Sigur mai repet experienta.

Ramo, multa sanatate pt amandoua. Sa dea DD sa se termine totul cu bine.

CD, n-am cuvinte. E o vorba din batrani... DRagoste cu sila nu se poate. Stiu ca e o solutia radicala, dar decat sa suferi continuu... tu stii cel mai bine. Ai grija de tine si de bebei.

Dragaica, ai avut si tu de tras cu contractiile. Multa sanatate!

Laurika, Alina felicitari pt vestile bune despre delfinasi.

Alina, mult succes la dizertatie. Iti tinem pumnii, sa nu ai prea multe emotii.

Aelita, am vazut pozicile. Ai o familie tare frumoasa. Sa-ti traiasca!

Michelle, sa le stapaniti sanatoase. Caruciorul arata tare bine. Eu o sa mai vad niste modele de TAKO pe 10 mai si ma decid. Ma incanta si Espiro.

Racusor, ma bucur ca te-ai mai linistit. Urmeaza sfaturile medicului si totul va fi bine.

Mysya, cum te mai simti? Si-a facut efectul magneziul?


Cris 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Racusor credca sa acumulat oboseala de la servici si ar fi bine sa faci o pauza,cateva zile de stat in pat,fara stres mult rasfat,si ai sa vezi cum iti revii.ai grija de burtica
Btz_ovi eu patesc asa cand stranut si asta pentru ca mie lene sa ma duc la baie inaintesimt ca fac pe mine dar aman,si cand ma apuca stranutatul pss oleaca.juniorul
Mayachiar va astept si eu
victonoi inca nu avem probleme cu ,chef avem,pozitii gasim sa nu ne incomodeze burtica,credca pana va spune doctorita stop vom avea activitate

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010


Mysya, cum te mai simti? Si-a facut efectul magneziul?


Cris 28+ cu

da sia facut,bine ca mai am dar foarte rar,una la ora sa spun cam asa.multumesc lui Dumnezeu ca nu a fost mai rau,ca m-am speriat ce am citit pe internet ca au mai patit alte burtici.

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Victo, am vazut pozele. Foarte frumos acolo. Noi am fost aum vreo patru ani si ne-a placut foarte mult. Cat despre , de cand sotul e ranit la coloana (adica din decembrie) nexam.

Cu susu inca nu am probleme.


Cris 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

btz..eu inca nu am pb cu pisu..aveam spre ex cd am fost racita si tuseam f mult. acum, nu.
hai ca vin si eu cu o intrebare intrebatoare, pt fetele fara pb deosebite: eu cred ca voi pune punct la activitati legate de pana dupa nastere..pana cd voi avea energie.
nu prea mai are niciun farmec, si mi-e f incomod. voi mai puteti?

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)


Si eu vroiam sa intreb cate ceva despre ...
Pana la cate saptamani mai poti face ???

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 23+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

btz_ovi, nu cred ca e vreo chestiune rusinoasa, mai ales ca se poate intampla mai ales in trim 3. Eu nu am avut probleme pana acum, dar cateodata simt ca abia mai tin.

victo, eu mi-as dori tare mult sa dar al meu barbat mi-a declarat aseara ca nu mai poate sa o faca de cand burtihanu' se facu atat de mare. Nu ii mai vine, asa ca ... mi-am pus pofta in cui.

Am si eu un pepene in masina, dar trebuie sa imi astept barbatu' sa il care in casa. Pana diseara bag capsunele.


30+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Mami te roaga sa mai stai la caldurica macar 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Anca, sper din tot sufletul sa fie bine de data asta. Fii optimista in continuare! Conteaza mult, stii.


Cris 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Anca, sper din tot sufletul sa fie bine de data asta. Fii optimista in continuare! Conteaza mult, stii.


Cris 28+ cu


Acum am observat. Am uitat sa-mi schimb semnatura. Rusinica!


Cris 29+ cu

Mergi la inceput