Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

racusor, chiar voiam sa te intreb cu mersul la sala.. mai ales ca tu ai sarcina mai avansata. E o trauma totusi pt organismul nostru, pt incheieturile noastre sa facem miscare la +10 kg in plus.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">27+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Noi de 1 mai am stat acasa,am facut gratarel cu parintii,baut bere,eu am copt niste cornulete cu gem si in 4 oameni am dat gata 3 tavi imediat .
Iar ieri am iesit la o plimbarica noi 3,insa cand am venit acasa am vomitat de am rupt.Nici azi nu ma simt asa bine,stau in pat momentan si nu suport nimic.
Sambata seara juniorul nervos ca m-am luat de el ca niciodata nu misca cand e tata,a facut un show de nedescris.Pe la 10 cand facea sotul masaj la picioare (l-am educat tare bine ),bebe s-a mutat spre dreapta in asa fel incat sotul a zis ca mai avea un pic si iesea cu capsorul din burtica.Am ramas stupefiati,el de la ce vazuse eu de la senzatii:parca era o râmá care se intindea
Si am o intrebare mai rusinoasa pentru voi,dar sa nu radeti de mine.Voi faceti pisu pe voi?Eu sincer am momente cand ma apuca deodata si nu reusesc sa ajung la baie fara sa ma ud
Ieri cand vomitat ma pisam pe mine mai ceva ca un bebelus
Sa nu radeti de mine va rog,mama a zis ca e ceva normal in ultimul trimestru



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13


maya..da adresa si venim..iti dai seama o ceata de femei bortoase se sperie oricine

mirela sper sa fie bine azi

----------------------------------------------
my somebody....

29+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!


Lala, Ploiestiul e asa de mic... cat un cartier de Bucuresti (e, putin mai mare)... nu e greu sa ne vedem...asa ca va astept. La 15:45 ma duc sa vad unul, la 16 am sedinta, la 18 ma duc sa vad inca 2 iar maine altele. La mine conteaza sa fie curat, mai ales baia si bucataria... e , ce am vazut au ost groaznice.

Mergem si la Mycia(Micuta)... ca si ea are problema asta?
Va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

colul e ok, doar ca am contractii
am avut 2 cat m-a monitorizat 20 minute....si de asta trebuie sa stau acasa, ca am deja contractii...si nu e bine sa ai mai dese de 4 pe ora...plus durerea de burtica continua care nu are legatura cu contractiile...

mi-a zis ca e cam mare agitatia la mine in burtica...

ma duc miercuri, dupa 2 zile de tratament sa vedem cum ne prezentam...

si atunci intreb ce am voie exact sa fac de acum incol

Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna burtici! Buna Maya, Mirela!

Printre picaturi am reusit si eu sa mai citesc din urma, Burtici vorbarete!

Mirela, sa dea DD sa fie bine de data asta. Te asteptam cu marea veste!

Maya, mult succes cu apartamentul.

Si noi sambata am ingrosat randurile gratargiilor, dar am descoperit un locsor mai aerisit, fara manele sau muzica de orice fel, doar oracaitul broscutelor.

toate burticile si o zi buna in continuare!!!




Cris 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Gata si cu analizele. O gramada de oameni, dar ii inteleg ,de maine nu mai sunt bani si tb platite analizele.
M-ati pus pe ganduri, fetelor...eu nu cred ca am contractii, ma gandesc ca daca aveam imi dadeam seama. Si daca nu am contractii inseamna ca uterul meu nu se pregateste de nastere si ca o sa nasc mai greu?( cred ca devin iar paranoica ca in I trimestru, cand ma gandeam ca daca nu mi-e mai rau, a patit ceva bebe)
Si mai voiam sa va intreb de biberoane? Eu vreau de la Avent de sticla, am fost la farmacie, dar erau o gramada de modele...Conteaza forma, gramajul, etc?

Paula, 28+ cu



Oana drafuta mea ai dreptul la doua zile libere platite pe luna pt analize cat esti gravida-asa scrie legea!

Arata-i-o daca nu te crede!


Paula unde ai fost la analize...imi egroaza cand ma gandesc ca maine dimineata o iau de la capat ...trebuie sa vorbesc cu sefu sa ii zic ca poate ajung pe la amiaza in birou...

eu tot de la Avent as dori, dar ma gandeam ca in prima faza e de ajuns daca iau pompa de san Issis care are si o sticluta...si abia mai tarziu sa mai cumpar cateva sticle...sau nu ma gandesc eu tocmai bine


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Anca +25s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca




cu seful nu e absolut nici o problema ...doar ca trebuie sa ii spun si lui ca vin mai tarziu


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Noi de 1 mai am stat acasa,am facut gratarel cu parintii,baut bere,eu am copt niste cornulete cu gem si in 4 oameni am dat gata 3 tavi imediat .
Iar ieri am iesit la o plimbarica noi 3,insa cand am venit acasa am vomitat de am rupt.Nici azi nu ma simt asa bine,stau in pat momentan si nu suport nimic.
Sambata seara juniorul nervos ca m-am luat de el ca niciodata nu misca cand e tata,a facut un show de nedescris.Pe la 10 cand facea sotul masaj la picioare (l-am educat tare bine ),bebe s-a mutat spre dreapta in asa fel incat sotul a zis ca mai avea un pic si iesea cu capsorul din burtica.Am ramas stupefiati,el de la ce vazuse eu de la senzatii:parca era o râmá care se intindea
Si am o intrebare mai rusinoasa pentru voi,dar sa nu radeti de mine.Voi faceti pisu pe voi?Eu sincer am momente cand ma apuca deodata si nu reusesc sa ajung la baie fara sa ma ud
Ieri cand vomitat ma pisam pe mine mai ceva ca un bebelus
Sa nu radeti de mine va rog,mama a zis ca e ceva normal in ultimul trimestru



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy


Si eu ma scap , cand vomam era imposibil sa nu fac si pe mine , sau daca stranut mai puternic, sau rad mai tare..., deci stai linistita ca se intampla in trim III.

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

btz..eu inca nu am pb cu pisu..aveam spre ex cd am fost racita si tuseam f mult. acum, nu.
hai ca vin si eu cu o intrebare intrebatoare, pt fetele fara pb deosebite: eu cred ca voi pune punct la activitati legate de pana dupa nastere..pana cd voi avea energie.
nu prea mai are niciun farmec, si mi-e f incomod. voi mai puteti?

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Btz, se spune ca e cat de cat normal in sarcina sa scapi ca deh mai da bb cu capul, mai o icnire sa vomezi. Eu am scapat putin de tot la cateva stranuturi puternice, de la bb inca nu, vomatul l-am fentat, am mancat cu grija si mai nimic cand aveam starea de rau din primele luni.
Ce mi-ai facut cu corbuletele. Pfoai de cand stau cu o cutie de rahat in casa, cred ca o linsez in curand.
Anca_vlad, fii optimista ca desi e a doua sarcina uite ca nu te-ai internat mai devreme ca la Vladut. Deci e de bine!

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 26+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Noi de 1 mai am stat acasa,am facut gratarel cu parintii,baut bere,eu am copt niste cornulete cu gem si in 4 oameni am dat gata 3 tavi imediat .
Iar ieri am iesit la o plimbarica noi 3,insa cand am venit acasa am vomitat de am rupt.Nici azi nu ma simt asa bine,stau in pat momentan si nu suport nimic.
Sambata seara juniorul nervos ca m-am luat de el ca niciodata nu misca cand e tata,a facut un show de nedescris.Pe la 10 cand facea sotul masaj la picioare (l-am educat tare bine ),bebe s-a mutat spre dreapta in asa fel incat sotul a zis ca mai avea un pic si iesea cu capsorul din burtica.Am ramas stupefiati,el de la ce vazuse eu de la senzatii:parca era o râmá care se intindea
Si am o intrebare mai rusinoasa pentru voi,dar sa nu radeti de mine.Voi faceti pisu pe voi?Eu sincer am momente cand ma apuca deodata si nu reusesc sa ajung la baie fara sa ma ud
Ieri cand vomitat ma pisam pe mine mai ceva ca un bebelus
Sa nu radeti de mine va rog,mama a zis ca e ceva normal in ultimul trimestru



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy


Si eu ma scap , cand vomam era imposibil sa nu fac si pe mine , sau daca stranut mai puternic, sau rad mai tare..., deci stai linistita ca se intampla in trim III.

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Si eu am patit o data cand stranutam.. si nu eram in trim III, asa ca..

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">27+ cu
Poze

Mergi la inceput