Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Gata si cu analizele. O gramada de oameni, dar ii inteleg ,de maine nu mai sunt bani si tb platite analizele.
M-ati pus pe ganduri, fetelor...eu nu cred ca am contractii, ma gandesc ca daca aveam imi dadeam seama. Si daca nu am contractii inseamna ca uterul meu nu se pregateste de nastere si ca o sa nasc mai greu?( cred ca devin iar paranoica ca in I trimestru, cand ma gandeam ca daca nu mi-e mai rau, a patit ceva bebe)
Si mai voiam sa va intreb de biberoane? Eu vreau de la Avent de sticla, am fost la farmacie, dar erau o gramada de modele...Conteaza forma, gramajul, etc?

Paula, 28+ cu


Paula unde ai fost la analize...imi egroaza cand ma gandesc ca maine dimineata o iau de la capat ...trebuie sa vorbesc cu sefu sa ii zic ca poate ajung pe la amiaza in birou...

eu tot de la Avent as dori, dar ma gandeam ca in prima faza e de ajuns daca iau pompa de san Issis care are si o sticluta...si abia mai tarziu sa mai cumpar cateva sticle...sau nu ma gandesc eu tocmai bine


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Florentina cervix / canal cervical = col, esti bine

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu


MULTUMESC MULT.

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 23+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

gata, m-am intors...colul e ok, 4 cm...durerile alea nu prea stiu de la sunt..dar am ceva agitatie in burtica...m-a pus la un aparat sa monitorizeze contractiile si eu trebuia sa apas pe un buton cand misca bebe...si am avur 2 contractii (nedureroase) si bebe sport la greu....

ma mai duc miercuri la control...de azi trec pe no-spa si scobutil, cate 2 no-spa si un scobutil, de 3 ori pe zi...

gata cu gimnastica...

si mi-a zis cam gata cu serviciul...deci daca mai pot mai vin saptamana asta si gata...

mai intreb miercuri daca din momentul in care stau acasa trebuie sa stau la pat si ce am voie sa fac si ce nu...

ma duc sa imi iau ceva de papa si pe la 3 fug acasa..mai vedem zilele urmatoare daca mai pot veni sau nu...

Doamne ajuta sa fie totul in regula si sa ajungem cu bine pana la 37 saptamani





Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!


ma bucur ca nu e ceva grav ...oricum daca trebuie sa stai acasa cuminte, asa sa faci si vei vedea ca bebe o sa stea si el acolo pana la termen


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Gata si cu analizele. O gramada de oameni, dar ii inteleg ,de maine nu mai sunt bani si tb platite analizele.
M-ati pus pe ganduri, fetelor...eu nu cred ca am contractii, ma gandesc ca daca aveam imi dadeam seama. Si daca nu am contractii inseamna ca uterul meu nu se pregateste de nastere si ca o sa nasc mai greu?( cred ca devin iar paranoica ca in I trimestru, cand ma gandeam ca daca nu mi-e mai rau, a patit ceva bebe)
Si mai voiam sa va intreb de biberoane? Eu vreau de la Avent de sticla, am fost la farmacie, dar erau o gramada de modele...Conteaza forma, gramajul, etc?

Paula, 28+ cu



Oana drafuta mea ai dreptul la doua zile libere platite pe luna pt analize cat esti gravida-asa scrie legea!

Arata-i-o daca nu te crede!


Paula unde ai fost la analize...imi egroaza cand ma gandesc ca maine dimineata o iau de la capat ...trebuie sa vorbesc cu sefu sa ii zic ca poate ajung pe la amiaza in birou...

eu tot de la Avent as dori, dar ma gandeam ca in prima faza e de ajuns daca iau pompa de san Issis care are si o sticluta...si abia mai tarziu sa mai cumpar cateva sticle...sau nu ma gandesc eu tocmai bine


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Anca +25s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

au venit caldurile fetele

racusor
deci ia-o mai usor

ramo
offf e rau sa stai in spital dar stii ca ai un obiectiv important

Carmen nu are legatura cu statul in pat. anca eu am zis numai ce am auzit..deci e posibil sa fie si ligamentele( ca bebe meu are capul sus). cat despre perna e ok, o hrajonesc toata noaptea..zici ca ma lupt cu earade sotul de mine cand ma pupa dimineata inainte sa plece la servici ca ma gaseste in cele mai ciudate pozitii..dar macar dorm mai bine..

maya..da adresa si venim..iti dai seama o ceata de femei bortoase se sperie oricine

mirela sper sa fie bine azi

----------------------------------------------
my somebody....

29+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Oana, ti-am trimis PM. Azi pe la 10:30 nu mai era aproape nimeni...mai bine mergi un pic mai tarziu, nu la prima ora, daca poti sa iesi de la munca.

Paula, 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

sper ca nu e publicitate!

uite aici!http://www.drepturile-gravidelor.ro/Articole/9/Ore+libere+lunar+gravide.html


Anca +25s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

gata, m-am intors...colul e ok, 4 cm...durerile alea nu prea stiu de la sunt..dar am ceva agitatie in burtica...m-a pus la un aparat sa monitorizeze contractiile si eu trebuia sa apas pe un buton cand misca bebe...si am avur 2 contractii (nedureroase) si bebe sport la greu....

ma mai duc miercuri la control...de azi trec pe no-spa si scobutil, cate 2 no-spa si un scobutil, de 3 ori pe zi...

gata cu gimnastica...

si mi-a zis cam gata cu serviciul...deci daca mai pot mai vin saptamana asta si gata...

mai intreb miercuri daca din momentul in care stau acasa trebuie sa stau la pat si ce am voie sa fac si ce nu...

ma duc sa imi iau ceva de papa si pe la 3 fug acasa..mai vedem zilele urmatoare daca mai pot veni sau nu...

Doamne ajuta sa fie totul in regula si sa ajungem cu bine pana la 37 saptamani





Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!


Inseamna ca totul e bine. Si totusi nu inteleg de ce plangi? si de ce ti-a zis sa stai acasa?
Daca colul e 4, e perfect si nici contractii nu sunt dese...


30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:


Hello gagici.Am revenit si eu pe metereze,am avut ceva de citit

Laurica felicitari pentru grasunel ,iar in legatura cu mama ta nu am ce spune,no comment.E de nedescris ca unii parinti sunt asa
Racusor ce bine de tine,al meu e asa timid ca nici la tati la mangaiat nu prea sta
Mycya vreau si eu la mare ,insa anul acesta zic "pas",o sa ma tarasca sotul la stand un picut
Ramo multa sanatare in continuare si rabdare.Sa dea DD sa o nasti pe bebelina la termen si sanatoasa
Aelita superbe pozele,ma topesc cand vad un bebe cum pupa o burticuta
Alina,Florentina felicitari pentru col
Larissa noi avem hainute primite pt bebe de la nastere pana la varsta de un an de zile,toate roz.De'h de la o mamica exagerata care i-a cumparat lu fica-sa tone de haine .Asta e,junior o sa stea asa cu ele,nu am de gand sa le arunc mai ales ca sunt noi-noute si ma scutesc de o gramada de bani.O sa cumparam pt iesit in oras albastre
Bamboletta sexy mamica
Racusor dureri ca la menstruatie mai am si eu din cand in cand.Oare astea sunt contractiile?Ca eu habar nu am



29+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Racusor si eu zic ca va fi bine, sa stai linistita si sa te odihnesti!
Lala si eu sunt super incantata de perna, desi a mea e cu bilute nezgomotoase , imi tine loc de masa cand pap, de suport de laptop, dorm bine si cam tot, sa speram ca o tine tot asa!
Otilia cu kg, abia astept sa merg la medic sa vad ce imi zice desi cred ca e datorita dietei fara zahar, carbo!
Oana am citit peripetia cu analizele, incredibila!!!
Fetelor la mine in casa e santier nu mai pot sta in dormitor, dam peretii jos, cica pe 15 e totul gata abia astept ca stau in dormitorul de oaspeti si e fff ciudat!!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput