Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Carmen deci daca pastilele astea magneziu sunt de 350 mg sa iau 2pe zi?

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Fetelor, vorbeati de col si de lungimea colului...
Pe ultima mea ecografie scrie: "PLACENTA situata pe peretele anterior, cu grosimea de 22 mm", "OFICIUL CERVICAL intern inchis", "Canal cervical situat in axul vaginului, linear, vizibil pe o lungime de 38 mm"...Doar atat cu privire la mine... Ceva din toate astea inseamna COL?? Medicul nu mi-a zis nimic altceva...

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 23+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Mycya da, sigur, vitaminele nu iti fac rau, in general si mamicile faraprobleme le iau, daca esti contra suplimentelor poti manca 4-5 kiwi pe zi e cam acelasi lucru, numai ca trebuie mancat imediat dupa curatare, si tre sa stii ca org asimileaza corect!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Carmen cred ca gazele nu au treaba cu pozitia ci poate cu magneziu si alimentatia!

Daca crezi ca e ok sa te ajute poti folosi supozitoare cu glicerina-eu am recurs la ele si sarcina trecuta si acum!

Anca +25s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Carmen multumesc mult.chiar stateam nelinistita ca na...daca nu am intrebat doctorita nimic am zis sa nu iau ceva gresit,dar bine ca sunteti voi

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ca sursa de magneziu recomand fructele uscate

100 de grame de smochine uscate contin:
Calorii: 27;
Glucide: 62 g;
Fibre: 18,5;
Potasiu: 983 mg;
Magneziu: 70 mg

100 de grame de kiwi contin:
Calorii: 57;
Indice glicemic: 53;
Fibre: 1,5 g;
Vitamina C: 94 mg;
Magneziu: 27 mg

100 de game de curmale contin:
Calorii: 30;
Glucide: 73 g;
Fibre: 8,7 g;
Magneziu: 59 mg

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">27+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

sa avem un capitol nou plin de vesti bune si cu delfinasi cuminti...

zilele trecute se vb pe forum despre preturile practicate in clinicile private la nastere. tocmai mi-a spus sora-mea ca in Bistrita este de vreo 3 ani o clinica privata super unde vrea si ea sa nasca al doilea bb. vin femei din Maramures, de la Cluj...preturile le las la aprecierea voastra:
-cezariana costa 1600 de lei,
-nasterea naturala cu peridurala costa 1550 de lei
-nasterea naturala costa 1400 de lei.
Aceste preturi includ interventia chirurgicala, spitalizarea 4 zile in care sunt incluse toate serviciile ( masa, medicatie etc ). Costul unei zile de spitalizare in plus fata de cele 4 zile costa 110 lei, dar majoritatea pacientelor se externeaza la 3 zile postoperator.

au si pagina pe net... se pare ca lucrurile se mai misca pe ici pe colo... Doamne-ajuta!

29+
Hannah Isabela & printesa Anca-Maria (26.06.2001)
http://picasaweb.google.com/rodyka.es



stiu si eu pe cineva care mers si a nascut acolo...natural cu peridurala, a fost foarte multumita mamica de toate serviciile


Oana 30+ Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

hop si eu!

Una calda, 2 reci pe aici. Alina2005, ma bucur ca lucrurile au revenit la normal. Stai totusi cat mai linistita sa nu se redeschida colul. ramo, racusor, of! contractiile astea! Am citit atatea pagini ca nu mai stiu cine si ce a scris michelle, Felicitari pentru achizitii - foarte frumos caruciorul! Sa ii tociti cauciucurile cu placere.

Ce mai era? hmmm... nu mai stiu acum.

Ieri mi-am luat sotul si dulaul din dotare si am plecat de nebuni la munte, tocmai la Rucar; mi s-a luat de stat in orasul asta prafuit. M-am simtit excelent, desi am stat practic 2-3 ore la aer. Probleme nu am mai avut de nici un fel asa ca... tot inainte! Cel mai tare a fost pe hartoape - pe care sotul le-a abordat cu foarte mare grija - bebelina avea un piciorus pe ficat si celalalt pe coastele de pe stanga; si eu era ceva de genul : au! ficatul! Sotul: scuze! eu: au, coastele! sotul: imi pare rau! si peste toate ne bufnea rasul pentru ca a mea catea dadea cu capul de toate geamurile masinii .

Am vazut si eu ultimele poze; sunteti tare frumoase cu burticile voastre. racusor, ai fost cumva la cumparaturi in Magazinul Victoria? Mi-am luat si eu rochita ca a ta; tare bine iti vine.


30+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Mami te roaga sa mai stai la caldurica macar 8 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Florentina cervix / canal cervical = col, esti bine

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

hop si eu!

Cel mai tare a fost pe hartoape - pe care sotul le-a abordat cu foarte mare grija - bebelina avea un piciorus pe ficat si celalalt pe coastele de pe stanga; si eu era ceva de genul : au! ficatul! Sotul: scuze! eu: au, coastele! sotul: imi pare rau! si peste toate ne bufnea rasul pentru ca a mea catea dadea cu capul de toate geamurile masinii .


30+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Mami te roaga sa mai stai la caldurica macar 8 saptamani!


CE AM MAI RAS LA FAZA ASTA

Este bine ca te-ai simtit bine imreuna cu al tau sotz.

La noi in birou sunt 28*C si nu mai pot de cald ...simt ca nu am aer, am bufeuri...si geamul este deschis, de fapt rabatat, ca al meu coleg este chiar cu spatele la geam si nu il tine deschis, dar eu simt ca nu mai pot de cald...am transpirat ca o ...

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput