Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

mama lor de contractii-oare nu se poate fara!!!!!!!!!!

eu cred ca sunt in pragul depresiei-imi e frica sa nu se repete istoria de la sarcina anterioara si sa ajung sa stau iar in spital!!!!!!


Eu sunt o optimista de felul meu....dar cared ca dupa contractiile de azi dimineata m-a cam parasit!!!!!!!!!


Anca +25s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Poate sa fie si de la faptul ca stau doar la orizontala si nu asigur o circulatie buna in intestine?? Nu stiu, vad ce imi spune si med azi!
Lala cum e perna?

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Racusor bine ca ai colul lung si inchis. Vezi miercuri ce zice si repaos cat poti de mult.Sa dea DD ca sa-l tii pe bebe in burtica pana cat mai aproape de termen.

Contractii am si eu insa nu imi fac inca probleme, sapt. viitoare sau cealalta fac programare pentru eco de trim.III si vedem atunci cum stam, oricum daca intru in concediu, inafara de bidiganit prin casa...odihna cat se poate, ca dupa-aia ....Eu am observat ca am contractii dupa ce iau Ca, asa ca l-am scos ca supliment.MAi iau doar Fe si vitaminele, Ca dupa 37 sapt. ca atunci poate da ce contractii va vrea ca bebele este in termen.

Ati vazut ce "ploua" cu flori de liliac la odiseea dinaintea noastra ? Doamne mai avem asa putin...sa dea Domnul sa fie bine pana la final, dar si dupa.

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

CARMEN de ce sa fie problema cu circulatia in intestine daca stai la orizontala?

Anca +25s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Racusor bine ca ai colul lung si inchis. Vezi miercuri ce zice si repaos cat poti de mult.Sa dea DD ca sa-l tii pe bebe in burtica pana cat mai aproape de termen.

Contractii am si eu insa nu imi fac inca probleme, sapt. viitoare sau cealalta fac programare pentru eco de trim.III si vedem atunci cum stam, oricum daca intru in concediu, inafara de bidiganit prin casa...odihna cat se poate, ca dupa-aia ....Eu am observat ca am contractii dupa ce iau Ca, asa ca l-am scos ca supliment.MAi iau doar Fe si vitaminele, Ca dupa 37 sapt. ca atunci poate da ce contractii va vrea ca bebele este in termen.

Ati vazut ce "ploua" cu flori de liliac la odiseea dinaintea noastra ? Doamne mai avem asa putin...sa dea Domnul sa fie bine pana la final, dar si dupa.

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani




crede-ma ca daca aveam si eu 30s nu imi mai faceam probleme una este sa sti ca mai sunt 4s si bb e bine daca se naste si alta e sa sati ca mai ai nevoie de cel putin 8-10s

Anca +25s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Neata!


Mycya, eu am mai scris de sauna ca-i interzisa dar m-am riscat 5 minute dupa bazin sa-mi incalzesc si eu oasele ca tare-s friguroasa cand ies din apa si la dusuri iar nu e prea calda apa. Data viitoare sigur tii minte, bine ca n-ai facut exces.
Eu vreau sa merg aici la plaja daca va fi frumos de tot si eu acasa in concediu de ce nu? Cu grija evident. Oricum merg cu fetele si nu ma gandesc la ore de varf, prea cald nu poate fi ca nu e zona iar in apa nu as vrea sa intru.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 26+ Iulia Alexandra


doar era la mintea cocosului ca nu e voie deodata ce nu e voie nici baile cu apa mai calda,dar in momentul ala nu mia trecut prin minte deloc,ma simteam asa bine acolo inauntru ca la un moment dat ma gandeam de ce se tot uita femeile la mine....credca ele se mirau ce caut eu acolo cu burta la gura.
is prea paranoica acum,la fiecare minut pun mana sa vad daca se intareste burtica,probabil ca si inainte aveam doar ca le simteam rar.
sper sa fie bine si sa nu imi scurteze colul,ca altfel nu voi putea pleca acasa,si nici mare nu voi mai pupa .


Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Va fetelor pe ziua de azi!

Daca vedeti la stirile de la ora 5 ca cineva a strans de gat un proprietar de apartament... sa stiti ca eu sunt Am ajuns la capatul rabdarilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

maya71 daca ne dai adresa venim\cu o mana de ajutor!!!!!!!

Anca +25s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Shery iau magnerot, 3 pe zi, poti sa iei pana la 1000 mg, e ideala ca vitamina cam pentru tot de la dureri de cap la dureri de musci, pt inima samd, mi-a spus 3 pe zi, si daca simt uterul incordat sa mai iau ca am colul mic si nici contractiile BH nu imi fac bine!
Otilia, am ras , hai sa vedem eu si cu 36 sapt sunt multumita si ca zodie sa fie sanatoasa nici preferinte nu am!
Anca, ma gandesc ca ramane mult aer pe intestine, si nu il pot elimina, de aceea s-or creea golurile astea care duc la constipatie usoara si sedentarismul nu impinge deloc bolul afara, explicatie literara nu medicala
Paula nu sunt obligatorii contractiile!
Aelita durerea sa o descriu e masiva , intensa, apare la noada, pana in vagin, simt cum urca ma trezeste si imobilizeaza! Am o criza asa la un interval de 24-36 ore!
Seamana cu ce povestesti tu, asa erau la inceput cand ma plangeam prin capitolele anterioare, doar ca nu se impinge nimic ci e pur si simplu ca atunci cand te lovesti in cot sau genunchi

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

se pare ca am inceput cu stangul saptamana asta mai toate.
ne rugam ca Mirela sa fi pasit cu dreptul si va veni minunea mult asteptata.
Mayastiu in ce situatie esti...eu caut apartament aici din ianuarie si deja imi pierd orice sperantza,am vazut zeci de apartamente...si care era perfect pentru noi nu ne voiau propietarii pentru ca suntem straini

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput