Pufuleti 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

intrebare pentru mamicile cu bbi pletosi: aveti de gand sa ii tundeti? ca al meu e mai tot timpul transpirat, la vara, pe canicula, ce-o sa faca? ma gandeam macar a spate sa-l tund, sa-i las motzul

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

ana_g, te plangi de bb???
al meu la 3 luni si 10 zile are 5100...
si-s mandra ca si cum mi-ar creste toate florile din lume in gradina!

ACUM, IN COR PT TOATE MAMELE, in particular pt alea gen andre_lina si cris.d (care CUMPARA LP), bre! daca aveti LM, si copilul creste ca fat frumos, ce va "mananca" sa stricati copilu'??? n-are vreme dupa 18 ani sa manance solide, sa bea wisky cu energizante, si sa faca sex??? ia bagati-va mintea in cap! LM, bun, bun! cat incape!

mamicile cu LP, si care au inceput diversificarea, iesiti bre de dupa cortina si lamuriti aici populatia ce si cum ati facut si cum se manifesta mancaciosii, sa avem habar! iote, altii nu mai pot, ii roade sa inceapa! ia spuneti vo povesti frumoase, sa avem inspiratiune....

AM ZIS! ma bag in pat ca daca ma prinde sotul imi confisca wireless-ul

la bebici si pt mamici!

cum fac de fiecare data ca ma intind ca o broasca pe asfalt? hmmm...

aaa... pt ratusca, si roxy si xela...

cristies... nu te uit cu SPA-ul ala... tradatoare mica, auzi la ea... SPA...



Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

evident... tot io... nu ma mai satua sfantu'!

miremia... vreau si io colaaaaacul...
posta functie de minune... stiii....

lorex... da, heidi klum... si nu, nu e vanzatoarea de la fornetti din piata unirii... e o frumoasa care are 15000 de copiii si o silueta de zici ca are 16 ani! asa, ca tine! de ce nu-s io asa frumoasa? am lipsit cand s-a-mpartit... mi-e mi-au ramas cuvintele! multe si fara rost! si soacrele acre! uof... fac ce fac si tot la soacra ajung! oare sunt obsedata???



Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Plateea, mi-era asa de dor de efervescenta ta! Un mod foarte placut de a-mi incheia o zi minunata petrecuta alaturi de cei mai dragi baieti din viata mea

Va doresc noapte buna si bebei somnorosi pana dimineata!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

miremia Daca nu plecam maine la aerosoli iti dau un tzarrr... oricum ar fi mai pe seara ieshim pt ca maine am program incarcat ziua ... a la cris.m plus bucatareala.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna seara,

noi azi am fost prima data la shopping impreuna, adica chiar am ales impreuna,
am cautat ceva de pus pe cap sa o fereasca de soare si de vant, sa fie usor, sa nu transpire, multe pretentii dar justificate. sa o fi vazut cum ridica capusorul cand ma apropiam sa-i probez palarioarele si cum se stramba cand nu-i convenea... imi venea s-o mananc, dupa multe probe ne-am oprit la una de la Miniblu cam scumputza dar sper sa-si merite banii. in car4 i-am pus in fatza doua jucarii si i-am luat-o pe cea dupa care a intins mana, desi cealalta scotea si un raset de bebe ea nu-si lua ochii de la prima si chiar s-a jucat si acasa singura cu ea vreo jumatate de ora.

Cu cerutul mancarii : cauta cu gurita in parti aproape sa se rastoarne de pe spate pe burta- asta din cauza ca ii dau san in general din pozitia culcat. mi se pare cea mai buna pozitie mai ales daca tb sa adoarma , si nu transpira, nu se incalzeste cum se intampla daca o tin in bratze, si mi-e si mie usor ca la 7 kg... Si cam stiu cand e de foame sau somn dar oricum la tzatza rezolvam amandoua cazurile

Am noroc de un copil tare cuminte care nu plange - daca nu-i convine ceva sau ii e foame , somn, ma boscorodeste si doar daca sunt mult prea nesi da semne ca ar incepe un bocet dar atunci las totul si ma bag la .

Imbracatul: azi afara - un maieuash o bluzitza cu maneca lunga dar subtzire pantalonasi subtzirei si papucei iar contra vantului un cardigan cu maneci scurte pe care pot sa i-l dau foarte usor, la dormit- un body si o pereche de pantalonashi iar piciorusele le las goale si o invelesc cu o paturica subtire sau un prosopel foarte subtzire, sacul de dormit l-am folosit asta iarna cand ieseam in loc de paturica. metoda mea de a controla temperatura din camera adica sa nu fie prea frig este de a nu ma inveli cand dorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

intrebare pentru mamicile cu bbi pletosi: aveti de gand sa ii tundeti? ca al meu e mai tot timpul transpirat, la vara, pe canicula, ce-o sa faca? ma gandeam macar a spate sa-l tund, sa-i las motzul

mama lui STEFAN


noi nu vrem tuns, noi vrem coditze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am pus poze noi de alaltaieri de pe dig cand era marea linishtita si am vazut si delfini si de ieri din Mamaia.

Apropo de ce ziceati voi de mame care incotoshmeaza bb-ii...am vazut ieri in Mamaia de toate felurile. BB-linele mele erau cel mai subtzire imbracate dintre toti bb-lushii mici pe care i-am vazut (initzial maieu+body mai grosutz+salopeta de blugi si apoi body maieu+trening plushat subtzirel)... unele carucioare erau dotate cu paturi din alea groase de iarna, de care mi-am cumparat si eu si nu le-am folosit niciodata . Cam batea ce-i drept vantul dar era caaald.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna seara,

noi azi am fost prima data la shopping impreuna, adica chiar am ales impreuna,
am cautat ceva de pus pe cap sa o fereasca de soare si de vant, sa fie usor, sa nu transpire, multe pretentii dar justificate. sa o fi vazut cum ridica capusorul cand ma apropiam sa-i probez palarioarele si cum se stramba cand nu-i convenea... imi venea s-o mananc, dupa multe probe ne-am oprit la una de la Miniblu cam scumputza dar sper sa-si merite banii. in car4 i-am pus in fatza doua jucarii si i-am luat-o pe cea dupa care a intins mana, desi cealalta scotea si un raset de bebe ea nu-si lua ochii de la prima si chiar s-a jucat si acasa singura cu ea vreo jumatate de ora.




Nu ne pui o poza cu palarioara? Cat a costat?



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Lorex sa traiasca bunicii si sa se joace cat mai mult cu Iuria, Anastasia din pacate nu are decat bunicutze caci si tatal meu si socrul s-au prapadit, si sunt cam sensibila cand vad un bunic cu nepot.( ai pm )
Mamidepuiuti ai niste baieti fff frumosi
Cata bine ca e ok sotul
Amis am vazut pozele superbi copii!
Ratusca sper ca s-a terminat cu stresurile nefondate la voi
Plateea esti cuceritoare ca intotdeauna
am citit tot dar cam atat am retinut

Mergi la inceput