Spiridusi de ian-feb'06 ... la grupa mare(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Dia imi pare nespus de rau de vestea asta trista.
hai fruntea sus si fii puternica, nu te incalzesc pe tine vorbele astea, dar stie DD de ce a facut asta. ai mai pierdut si alte sarcini?
suntem alaturi de tine, scrie aici daca asta iti va face bine.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Dia, imi pare foarte foarte rau pentru pierderea ta! Nu te putem ajuta decat cu incurajari dar sa stii ca suntem alaturi de tine! Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste aceasta incercare si tie mii de pupici.



Ioanaluiwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan-Gabriel (03.12.2005) si 38+ cuSonia-Alexandra
Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3 , www.dropshots.com/T_Ioana6" target="_blank">4(NOU) , Filmulete serbare



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Diana, imi pare foarte rau pentru aceasta veste!
Incearca sa fii tare pentru minunatia de fetita pe care o ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

DIANA, imi pare si mie tare rau ptr. voi. Imi dau seama ca a fost un bebe tare asteptat. Nu putem decat sa te incurajam.
Giova si Silvia, super concedii cred ca o sa aveti. Giova e f. bine si sa te hotarasti asa, cred ca va fi un concediu reusit. Se vede din poze ca finutilor tai le sunt tare dragi baietii.
Silvia sanatate lui Alain.
Maraki, sa poarte Angelos sanatos hainutele, cred ca nu ti-am scris at., m-a emotionat si pe mine ce ai scris legat de convorbirea cu mama prietenei tale.
Ioana, pana la urma Sonia-Alexandra, va veni mai mult decat la termen. Tudor merge acum la gradi, de 2 sapt. n-am mai facut pauza, e bine, mai plange asa de forma, dar ne povesteste tot felul de acolo, canta, zice poezii.
Merci de incurajarile cu concediul, sper si eu ca va fi bine pana la urma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
M-am trezit cu o durere de cap...asa m-am si culcat, super repede...doamne cand recuperez eu toata oboseala acumulata? nunta a pus capac....se vede ca nu mai avem 20 ani sa pierdem noptile.
Ieri am mai facut ceva cumparaturi, am luat papuci de apa, sa nu cumva sa calcam pe vreun arici...asta sa vedem daca intru, la cat de fricoasa sunt. Mai am si azi mici cumparaturi si trebuie sa verific lista de medicamente si ce mai am pe stoc...aici ma iau cu mainile de cap, cred.

Miha ma bucur ca lui T ii place la gradi. doamne ajuta sa nu se mai imbolnaveasca acum, sa mearga cat mai mult.
Da, avem noroc cu finii, sunt innebuniti dupa baieti. marco se intelege super bine cu Adi, iar dani e cam moarta dupa Edi....asa ca sincer, m-am cam relaxat la pensiune.
acum iar cu ei mergem in Egipt...in luna lor de miere, ne-au carat si pe noi plus 2 copii. ei au vrut-o.
Dia sper ca esti mai bine azi.
Ioana tot 2 in 1?
Paula n-am prea inteles din mesajul tau pe cine vreti sa sarbatoriti si cui sa luati cadouri.

fug la treaba, o zi buna sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Buna ziua dragi mamici!
Noi de pe 22 aprilie suntem 4, asa ca nu am mai ajuns la nunta cumnatului de pe 24 aprilie, dar macar pe 25 am iesit din spital. Nici la cezariana asta n-am reusit sa scap de contractii, durerile au inceput pe la 2 noaptea, pina am plecat la spital s-a facut ora 5, iar in cezariana am intrat la 7 cind a venit domnul doftor. Eram cu contractii la 3 minute, o placere nu alta, cu membranele rupte de la 6 jumate.
In schimb mi-am revenit foarte repede, a doua zi dupa ce am iesit din spital eu conduceam masina.
Lapte este, in schimb ne mai doare putin burtica ca eu am uitat ca nu trebuie sa maninc chiar orisice.
Fug ca tocmai s-a trezit.
Pupici.



Oana, mamica de Razvan-Stefan (13.02.2006) si 35+ S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

oana felicitari mamico! refacere rapida...dar daca te-ai bagat la condus masina, cred ca esti ok.
Cum e cu 2 baieti? cum se comporta Razvan cu bb mic?
te asteptam cand mai ai timp sa ne dai detalii.
Nasol ca ai experimentat contractiile...si inca alea dese de la sfarsit.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Pe sotul meu asta ca sa ma intrebati


Dia, este greu in aceste momente sa-ti spunem ceva, eu sunt alaturi de tine si de cei dragi. Fii tare! Imi pare rau de ce am auzit!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara,

Oachi sa va traiasca baietelul, sa fie sanatos, papacios si fara colici Tie refacere rapida si mult lapticCum il cheama pe bebel? Sa vezi ce frumos se va juca Razvanel cu el
Dia imi pare rau ca s-a intamplat asa
Giova drum bun si sa va relaxati cat se poate
Astazi a venit stomatologul la gradi. Pe Angelo l-a gasit foarte bine cu dantura, parintii copiilor cu probleme la dinti,au primit cate o instiintare din partea medicului.Pentru fiecare copil din gradi au dat cate un paharut de plastic cu periuta, pasta si o inimioara gen brelocMaine avem programare sa discute edu cu noi pt ca Angelo a dat in ea Asa ceva nu facea inainte sa mearga la gradi, o fi vazut el pe cineva care lovea ca alta explicatie nu gasesc.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

de 30 min. am venit de la mani. In 2 sapt. mi-au crescut unghiile, nu mai puteam astepta pana la intoarcere, asa ca am refacut gelul.
sa va zic ca al meu sot l-a lasat pe edi sa planga 10 minute. cica a fost extrem de rau...parca nu stiu...asa ca dupa baita l-a pus in patut si a intrat numai dupa 10 min. cand suspina si urla la greu. in 2 min. l-a pus la noi in pat...cica si-a strans pilota in jurul guritzei...a asociat-o cu sanul si doarme dus de la 21:30.
Cica il pune el la punct...maine la fel ii face....of...cand am auzit mi-a fost asa mila de el....dar tare rau s-a facut de la intoarcerea din Alba. Nu pot face mai nimic de el prin casa. doarme si mai putin si tot timpul urla. spal vasele/gatesc cu el pe blatul din bucatarie. Nu stiu ce are, dar e foarte rau in casa. afara ii place la nebunie, dar nu-mi permit sa stau non stop cu el prin parcuri.

Paula sa-ti traiasca sotul!
Maraki super ca sta bine Angelos la cap. dantura. Lui Marco i-a picat una din plombe in aceeasi zi. a fost pusa de doua ori. nici nu mai merg...e in garantie 6 luni, dar numai cat fac pana in centru si cat mai pierd pe-acolo....mai bine nu-i faceam nimic...acum imi pare rau.
Bafta maine la intalnirea cu edu, cine stie din ce cauza a lovit-o si in ce context.

ne auzim maine seara, dupa ce terminam cu petrecerea de taiere de mot a finutului.
noapte buna.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput