Spiridusi de ian-feb'06 ... la grupa mare(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Dia mai da-mi odata datele...stiu ca le-ai scris, am zis ca le notez si ocupata cu nunta am uitat.

ok... la mine DNP 23.07.1977; iar la Adriana 14.02.2006.

Cat despre bebe...maine (in sfarsit) ajung si eu la prima consulatie medicala si-oi vedea ce are de zis dr.

despre Adri...face multe chestii dragute (si multe fitze).
am mai actualizat site-ul cu poze...e mai simplu in imagine
http://picasaweb.google.fr/dbmgeo/PRIMAVARA2010#
Pe aici se scutura petalele din pomi si Adri zice ca ninge; noi ii explicam ca nu ninge, sunt petale, iar ea insista "ninge! uite un ning de zapada!"

Gio, distractie placuta in Egipt! sa aveti parte de vreme buna si cat mai multe momente frumoase.

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara mamicute,

Nu fetelor, nu mai butonez atat de mult pt ca deja am facut doua gradini botanice( si pt robert una ) Astazi am avut zi de vorbit cu mama prietenei cea mai buna Am copilarit cu fata dansei, am fost in aceeasi banca, acelasi bloc, petrecut timp de joaca impreuna, nedespartite. Eu am ajuns la germanica iar ea in Viena.A venit mama ei sa stea cu baiatul( este de seama cu ai nostri, diferenta de 3 luni )si astazi am vb cu dansa pe mess cu video timp de 3 ore Sa va mai spun ca atunci cand am vazut-o pe ecran, m-a bufnit plansul? Dansa era cu servetelul la ochi, eu plangeam, Anca plangeaTimp de 5 minute nu am putut sa vb, scriam doar dar ne vedeam. Este ca si mama mea, am simtit ca sant acasa atunci cand am vazut-o si voi stiti cat de greu imi este pt ca nu am fost la mine acasa de 6 ani. Seara m.a sunat alta prietena buna care sta in Italia,am stat si cu ea o ora la tel ( m-a sunat pe nr de care v-am spus, este gratis si ea este in vizita in Ro ) Degeaba am facut rost de nr pt ca nu ma suna nici parintii si nici alte prietene, le este frica sa nu plateasca In schimb Luiza cu sora ei ma suna mereu si stam cate o ora si ceva la taclale

merg sa vad un film ca m.a terminat ziua de azi, prea multe emotii.....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna seara dragelor!
Nu am nascut inca dar nici nu mai zac la pat. Sambata dimineata am fost la dentist, asa de control, si mi-a gasit o cariuta mica mica intre masele (asta e genul meu) si cand s-a apucat de forat era ditamai craterul. Distractia asta ma va duce la 600 lei, sambata am programare pt plombarea definitiva (daca apuc) si in rest ok, bantui ca o stafie noaptea ca nu am somn iar azi mi-am facut norma de plimbari cu mam prin oras la ultimele cumparaturi. Mai incerc si maine o tura ca am de legalizat Concediul prenatal, de-l dus la firma si inca cateva amanunte dupa care ma linistesc si astept sa vina printesa.
Va multumesc pentru sustinere si interes....cu siguranta voi da un semn de viata cand va veni momentul!
Pupici, merg la culcare ca azi m-am epuizat complet!

Ioanaluiwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan-Gabriel (03.12.2005) si 38+ cuSonia-Alexandra
Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3 , www.dropshots.com/T_Ioana6" target="_blank">4(NOU) , Filmulete serbare



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
Diana am notat datele, sper sa ajung azi sa va trec in lista, de nu iar aman.
Adriana e nascuta in aceeasi zi cu mine.
maraki of...ce greu trebuie sa-ti fie...de 6 ani nu ai fost acasa. nu reusesti nici anul asta?
Ioana ai nr. meu...dar eu voi fi in tara pana sambata la pranz, pe urma decolam.
am fost sigura ca nu vei naste mai repede...tot asa se intampla...alea care nu sunt cu probl. nasc inainte de termen sio celelalte chiar il depasesc. acum am vazut ca e la moda ca fetitzele sa vina si mai tarziu, s-a intors roata.
Si eu am asytfel de carii. la radacina, in afara e mica dar inauntru e ditamai si merge in sus pe radacina.

azi merg si eu la dentist sa-mi dea jos lucrarea din partea dreapta...sper ca pana plec sa-mi ia si masuri la dintii cu implanturile. pana ma intorc sa fie gata.
Merg in vacanta ditamai balena si stirba pe deasupra.

fug la mofturici.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

Dia sunteti in lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Giova si cat platiti parcarea?
Daca iti e de ajutor, poti veni sa lasi masina la mine, numai ca eu stau destul de departe de aeroport, insa cu un taxiu puteti ajunge la aeroport.
Sunt misto excursiile astea pe "nepusa masa"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Iuliana cam 170 lei ne costa parcarea. mersi de oferta, dar ramanem aici, la intoarcere ajungem in tara la ora 23 noaptea...asa ca nu are rost sa mai incurcam pe nimeni, luam masina si direct spre casa.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

un scurt (si trist) update: bebe nu mai vine
s-a oprit iar din evolutie... iar eu o sa fac o pauza cateva zile (saptamani) pana imi mai revin...

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Dia- suntem alaturi de tine... si o imbratisare.
Nu sta deoparte si nu lasa tristetea sa vina in ograda ta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Azi mi-am convins sotul sa facem un chef si sambata viitoare(asta) si poate mai fugim si la padure duminica. Vrem sa sarbatorim, sa cante copii la multi ani, sa sufle in lumanari....nu stiu ce cadou sa le dau din partea lor.

Sa stii ca de multe ori suntem foarte obositi, dar ce sa facem, sa stam sa dormim? Ne mobilizam si fugim de acasa. La intoarce suntem toti super incantati si fericiti ca nu am stat acasa.



Mergi la inceput