INSEMINARE 65

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

cristina 3343, nu stii dr micu cu ce biolog lucreaza?
eu am emotii la inseminarea facuta in cluj legat de prepararea spermei, medicul ginecolog are si el importanta sa, dar procedura respectiva de preparare este foarte importanta (daca bine am inteles)

multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Danubia, imi pare rau pentru testul negativ!
Mie mi-a venit ciclul intr-un final, in z19 dupa IUI si dupa un test Barza caseta pozitiv (fara dubiu) care a fost clar FALS pozitiv. Sincer, nu credeam ca se poate asa ceva; si nu ma refer la dunga de evaporare care se vede daca te uiti nu-stiu-cum in lumina dupa juma' de ora, ci la o dunga roz-mov care a iesit in primele 15min. Am facut si beta la o zi dupa ce a iesit testul pozitiv, si a fost negativ. Deci intarziere probabil din cauza progesteronului, habar n-am, niciodata nu mi-a intarziat, nici cand am facut FIV-urile. dar organismul nu reactioneaza mereu la fel.
Deci, sfatul meu, NU faceti teste de sarcina Barza, mai bine mergeti la beta ca e sigur. Eu am trecut de la extaz la agonie dar acum sunt OK, nu stiu daca sa mai incerc o inseminare sau iar FIV.

Va pup si va doresc numai rezultate pozitive
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Edennoa draga,dar eu cred ca totusi doctorul o supravegheaza el pe bioloaga,nu cred ca face IA el,fara sa fie buna proba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Arina,imi pare rau,dar trebuie sa increcam pana reusim ,vreau sa te intreb beta se face din sange?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Da Cristina, beta se face din sange. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina3343

Arina,imi pare rau,dar trebuie sa increcam pana reusim ,vreau sa te intreb beta se face din sange?


beta se face din sange

15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Multumesc.
Anna sunt super pozele ;pare un bebelus frumos,inca nu stii ce va fi,nu?
Vreau sa va mai intreb va rog,cum trebuie sa fie endometru ca sa se fixeze sarcina,ce dimensiuni trebuie sa aiba;intreb pt. ca o cunostinta si-a facut FIV in Ungaria(primul FIV) si nu i-a reusit;din toate analizele a zis ca endometrul a fost sigurul care nu prea era ok la momentul respectiv;
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cristina ...eu cand am fost in z13 de cm la eco endometrul era de 11 si a zis ca este foarte bun ...o sa iti mai raspunda si restul fetelor care stiu mai bine

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Multumesc alinuta,
Endometrul cum se masoara,tot cu ecograful banuiesc,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

endometrul se masoara tot cu ecograful si trebuie sa fie peste 9 cm ideal 11-12, dar am auzit si cazuri de sarcina cu 8 cm.
cristina multumesc de compliment. inca nu stim sigur ce e dar eu presimt ca e baietel. aflam marti pe 11



15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput