INSEMINARE 65

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Multumesc anna,
pe cand voi fi si eu mamica ,deja ma voi putea face medic ginecolog;adevarul e ca daca tot am dat de problema asta,macar sa ma documentez,sa nu trec ca gasca prin apa;
voi ce va doriti,e bun orice,dar mie parca imi plac mai mult baieteii,nu stiu de ce,dar la sotu' fetitele;asteptam sa ne spui ce va fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Stiti daca este cineva cu ovare micropolichistice care a reusit prin inseminare?

Pupici!!

Dumnezeu ne va ajuta!


Da, eu am ovare micropolichistice si IA a reusit. O vezi la semnatura !

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria
Poze ecografie Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

cristina3343 eu si sotul dorim tot baietel chiar doi, dar acum cum o vrea Dumnezeu, eu am zis sa mi-l dea mai tarziu dar sa fie baietel ca nu sunt asa chinuiti precum fetitele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Danubia, imi pare rau pt testul negativ. Cum esti? Au venit musafirii deja? Ca daca nu, ar fi bine sa faci beta HCG.


Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Camcris,cam asa ceva,pt.baietei totul e mai simplu,asa mi se pare si mie,acuma-i bun orice ,dar daca e sa alegem...
Eu numai nasterea le-as pasa-o lor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Camcris,pai daca facem gemeni,am rezolvat,nici nu-s singuri pe lume dar si noi am scapat cu nasterea la o singura tura
Mie mi-ar place,asa teoretic,sa am trei copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Danubia,iubita,ce faci,nu ne mai bagi in seama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Buna fetele!Am fost plecata in week end si acum sunt la serviciu si am fost cam ocupata.Eu am venit f dezamagita acasa se pare ca foliculii mei nu au fost buni si ca tacamul sa fie complet am iesit in 2 min din cabinet si nu exagerez cu nimic.SENSIBILA o sa ti dau un PM diseara.vasi mai vb diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Cristina, eu ma iau cu mainile de cap cind le aud pe fete vorbind despre decalotare, asa ca eu votez tot cu fetitele:)

havin, imi pare tare rau ca nu a fost bine! Dar de ce ai iesit din cabinet in 2 min? Nu ti-a facut inseminarea? Ce ti-a spus doctorul? Tu ai facut stimulare? Cum adica foliculii nu au fost buni? Au fost prea mici?
Mult curaj! Sper sa fie bine!
Miercuri ma duc si eu la eco la masurat foliculi si ce mai e pe acolo... sper sa fie ok.

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

havin - nici eu nu am inteles: cum au fost foliculii, ce dimensiuni au avut? ovulatia era deja inceputa?care a fost problema?sincer procedura in sine atat dureaza, cateva minute..tu esti pe masa, si se introduce cateterul cu spermatozoizii preparati, care sunt cateva mililitri,deci nu are de ce sa dureze mult.ai mai facut vreo IA? eu am facut, cu asta 6 IA, si tehnica in sine atat dureaza,asa ca stai linistita reusita nu depinde de asta.

Mergi la inceput