INSEMINARE 65

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danubia

M-am prezentat la farmacie si am bagat 16euro intr-un clear blue magnific, ce detecteaza sarcina cu 4zile in avans. Bla bla bla, negativ, imi pare rau ca am dat atata pe el .
Asta e! o iau de la capat, va fi pozitiv in mai.
Ramn alaturi de voi si va sustin in continuare .

Danubia
FVL heterozigot , factor II heterozigot



i-mi pare rau ca ai dat o gramada de bani pe test
noi suntem alaturi de tine
lasa ca ne vine si noua randul




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

danubia mai asteapta putin ...poate o sa ai o surpriza ....in ce ziceai ca esti?

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

intrebari pt cine a facut inseminare:
- cit dureaza procedura in sine
- e neplacuta
- apare spotting cumva dupa sau alte efecte secundare
- dupa procedura se recomanda si contact sexual pt marirea sanselor

multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Stiti daca este cineva cu ovare micropolichistice care a reusit prin inseminare?

Pupici!!

Dumnezeu ne va ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Danubia mai asteapta putin si mai fa un test,prin ziua 16 parca zic doctorii,nu?;esti la prima IA,scuze n-am mai citit din spate;
Arina tu ce faci?
Camcris succes,incearca,iti zice doctorul daca ai ovulat sau nu(tot asa o prietena s-a dus in ianuarie la IA si i-a zis doctorul ca ovulase deja;)
Alinutahu
Edennoa,nu doare deloc,eu am simtit ca si o anestezie la masea(la masea te doare putin doar pana baga acul,dar si aia pret de 2 secunde),aici tot asa si dureaza foarte,foarte putin,un minut sau poate nici atata;si eu m-am stresat ca cine stie ce va fi dar chiar nu doare deloc;nu stiu cu ce baga sperma inauntru ca nu am vazut instrumentul,dar tinand cont ca am simtit o intepatura ca un ac,m-am gandit ca e ac;oricum o scoate repede,foarte repede;
Cat despre contact sexual nu stiu ce sa zic,eu am stat mai mult in pat in ziua respectiva;
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui edennoa

intrebari pt cine a facut inseminare:
- cit dureaza procedura in sine
- e neplacuta
- apare spotting cumva dupa sau alte efecte secundare
- dupa procedura se recomanda si contact sexual pt marirea sanselor

multumesc anticipat

am pierdut tot mesajul. o iau de la capat.
1. procedura dureaza din prima zi a ciclului menstrual si pana in ziua ovulatiei. a doua zi de CM, sau a 3-a vei incepe stimulare, daca nu faci pe ciclu natural. In ziua 6,7 sau 8 vei merge la monitorizare (eco) sa vezi ce foliculi ai dezvoltat, dupa care inca cateva zile de stimulare daca mai e nevoie. in zilele 11-14 vei face pregnyl (injectie de declansare a ovulatiei) iar dupa 32-38 de ore inseminarea proproiu zisa. altii medici o pot face si mai devreme. dupa 14 zile testul cu 2 liniute
2. partea cu injectatatul e neplacuta dar nedureroasa. IA propriu zisa e ca un control de rutina.
3. poate aparea spotting, dar cel mai intalnit efect secundar e balonarea [grasa, iar cel mai nasol e hiperstimularea, dar si acesta se rezolva medicamentos.
4. DA se recomanda, o zi sau 2 dupa IA in functie de spermograma sotului. daca mai slaba doar o zi.
pupici si succes

15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita

Stiti daca este cineva cu ovare micropolichistice care a reusit prin inseminare?

Pupici!!

Dumnezeu ne va ajuta!

PETA - ovare micropolichistice, tratament 4 luni ova-mit si 3 luni puregon - 3 IA nereusite IA 4 REUSITAAAAAAAAAA !!!! SARCINA USOARA, LA TERMEN SI UN BEBE SANATOSSSSSSS !!!!
am luat exemplul de pe prima pagina

15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cristina ...si eu sunt din cluj dar de ceva timp stau in ungaria ,spunemi te rog tu unde mergi la doctor in cluj...cat sunt de buni medici?...aparaturi si restul ...poate la sfarsitul veri mergem si noi de tot acasa si daca pana atuncea nu reusim cu bebele atunci vreau sa continui acasa ...

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

PETA - ovare micropolichistice, tratament 4 luni ova-mit si 3 luni puregon - 3 IA nereusite IA 4 REUSITAAAAAAAAAA !!!! SARCINA USOARA, LA TERMEN SI UN BEBE SANATOSSSSSSS !!!!
am luat exemplul de pe prima pagina

[/quote]

Multumesc mult.

Dumnezeu ne va ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna alinuta,
Am vazut ca esti din Cluj
Eu ma duc la dr. Romeo Micu,am auzit ca e cel mai bun,de fapt nu numai am auzit,ci 2 cunostinte au facut IA cu el si le-a iesit din prima;eu din pacate nu am avut norocul asta ca am facut 2 IA si ma duc la a-3-a;cunosc mai multe decat astea 2 persoane,pe care le-a descurcat si care acum au copii;el e la Gine1 nu la Stanca,are si cabinet privat pe str. George Cosbuc nr.8 parca,te poti programa la telefon 0264/430990
Iti doresc succes.
Eu mai intru la subiectul "FIV Cluj",acolo fetele sunt ori la Micu,ori la Surcel,ori la Stamatian


Mergi la inceput