INSEMINARE 65

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Viss,havin cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danubia spune:

Raportul de dimineata:37,2 , si un fel de "caramida" grea in burta care ma deranjeaza cand ma intind , sani plini nedurerosi. E ziua 12 dupa inseminare , maine ma testez , oare n-o fi prea devreme?
Astept raportul echipei proaspat inseminate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna Danubia,
eu nu ma pricep,dar fix simptomele astea le-am citit pe forum la o tipa ce a ramas gravida,cu diferenta ca sanii erau putin durerosi;ea si-a facut testul in ziua 13 de la inseminare si i-a iesit pozitiv;si ea avea temperatura peste 37 mai multe zile;fa maine testul,iti tin pumnii.
Fetelor sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Aaaa... si si faza cu burtica e la fel,cand se intindea parca o tragea ceva inapoi.
Iti urez mult,mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina3343


Edennoa,eu am facut testul postcoital si asa mi-au iesit anticorpii;


nu te supara ce te intreb am si eu o nelamurire, rezultatul de la testul postcoital a fost bun sau rau, ca si eu roiam sa fac testul si a zis dr. ca mai bine trecem direct la IA
noi avem 2 ani de incercari nereusite toate analizele sunt ok, si spermog sotului ok




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Camcris,eu zic ca poti face IA asa cum a zis doctorul,mi-e mi-a iesit rau testul,adica toti spermatozoizii sotului au fost anihilati de aciditatea mucusului meu cervical si doctorul mi-a zis ca trebuie sa fac IA;dar tu daca faci IA poate ramai gravida,eu am facut testul sa stiu mai pot natural sau merge doar cu IA.
Te pup,cand vrei sa faci IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor,

Va multumesc pentru raspunsuri.
Mie tot nu mi-a venit ciclul, sani absolut nedurerosi, dureri pasagere de burta.
Vom vedea!
Tin pumnii in continuare fetelor care testeaza azi-maine
Va pup
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

danubia... Doamne ajuta...eu zic sa faci testul pt ca ai cam toate simtomele de proaspata graviduta....tinem pumni...astept vesti

restul fetelor sa aveti un weekend placut ...acuma plec la aer ca este un timp frumos afara de mor cam 28 de grade

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina3343

Camcris,eu zic ca poti face IA asa cum a zis doctorul,mi-e mi-a iesit rau testul,adica toti spermatozoizii sotului au fost anihilati de aciditatea mucusului meu cervical si doctorul mi-a zis ca trebuie sa fac IA;dar tu daca faci IA poate ramai gravida,eu am facut testul sa stiu mai pot natural sau merge doar cu IA.
Te pup,cand vrei sa faci IA?


vreau sa fac IA luna asta in mai perioada 10 maxim 16 mai
dar problema mea este ca pleaca sotul in delegatie saptamana 3-9 mai se intoarce si ma gandesc ca poate ovulez prea devreme




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danubia spune:

M-am prezentat la farmacie si am bagat 16euro intr-un clear blue magnific, ce detecteaza sarcina cu 4zile in avans. Bla bla bla, negativ, imi pare rau ca am dat atata pe el .
Asta e! o iau de la capat, va fi pozitiv in mai.
Ramn alaturi de voi si va sustin in continuare .

Mergi la inceput