Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Multmim de cafea Danicris, ce mergeeeee ! Bafta la revizie !
Prag, veverite, ce frumooos, sunt preferatele mele, de mica mi-au placut animalutele astea, iar desenele animate „povestiri din padurea verde” va mai aduceti aminte, era o povestire despre animalele padurii, iar veveritele aveau un rol principal. Vai ce-mi placea serialul asta, chiuleam de la prima ora de la liceu ca sa-l vad, era undeva intre 12:30 si 13:30 parca.
Pupam julitura sa se vindece repede, neplacut ca nu au observat educatoarele, dar probabil ca nu a plans Roxana si asa a trecut neobservat incidentul. Mai, noi cu olita stam prost, in sensul ca stie la ce foloseste dar fuge de ea de zici ca o frige. Deocamdata... trag sperante sa reuseasca la gradinita sa o accepte mai usor.
Simonel, rabdare si un ceai verde ( vezi ca am inlocuit tutunul sau cafeaua cu ceiul) o sa fie bine, sugestie : actualizeaza-ti CV-ul si pune-l pe bestjob si ejobs. Nu se stie niciodata de unde sare iepurele. Da, asa vrea dar sa fie cat de cat aproape de mine, sa vad daca gasesc ceva in zona, daca nu, o sa-ti zic.

Eu astazi, iar bucataresc fac pilaf si friptura din pui de tara. Ca desert ma bate gandul sa fac o rulada cu crema de vanilie si capsuni- o inventie desigur, imi imagine cam cum o sa fie si astept si un dram de inspiratie de la Doamne Doamne . Sau sa fac o tarta cu capsuni? hm...
Am prea mult timp liber, deh.. pe Lizuca a dus-o tati la gradi azi si a mustacit doar cand a aparut educatarea si a inceput cu < nu vleau gadi, nu vleau gadi, sa pecam topogan>.Dar sper sa fie mai bine ca ieri si tot asa...
Noi sambata vrem sa mergem in Herastrau pe partea cu roata, in jur de 10. Mai vine cineva?


Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Neata fetelor!
Va pup pe toate!
LA MULTI ANI VLAAAAADYYYY!!!!
Sa fii sanatos, puiut frumos!!!!!


Mda, noi am depasit episodul de muci (il declar cel mai usor de pana acum). I-am mai dat insa Nurofen si in dimineata asta, dar n-am mai pus ophtamesone.
O astept pe Nashica pe la noi, am bagat un smotru de dimineatza asa... si atat.
Simonacip of imi pare rau de barfa de acolo. Poate se imbunatatsete situatia totusi...
Eu miercuri incep Partea buna e ca o sa incep cu un team building in Bucegi. La ultimul eveniment de genul asta ne-am distrat pe cinste! Am ras de ne dureau burtile, am avut niste jocuri foarte interesante, si de data asta se anunta si mai incitant, cu urmariri prin padure si paint ball... sau ceva de genul. My God, sper sa n-ajungem pe la stiri! Eu am niste sefi foarte de treaba si zapaciti, iar ceilalti colegi sunt pe masura. Evident ca exista si barfa, cred ca oriunde e, ca asa ne e natzia...

Pupici tuturor.

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Ce tuta sunt, l-am uitat pe mugurasul SilvieiPop , LA MULTI ANI SI TIE, PUI DRAG, SANATATE MUUUUUULTAAAA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Am uitat de sarbatoritii zilei !



La multi ani Vladut si Robert Daniel ! O zi minunata si o viata plina de bucurii! Sa-i faceti fericiti pe parinti !

Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani, VLADy !!! Sa cresti mare si frumos si norocos si iubit, sa ai parte de cea mai frumoasa familie, multa veselie si bucurie!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

La multi ani!!!
Naomi
Gabriel
Patrick
Vlad
Robert Daniel
Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi, cuminti si sa aveti parte numai de bucurii


elenuca ma bucur ca Lizuca e mai bine.Si Julia imi spune dimineata "nu place nitza (=gradinitza)" si cand ajung acolo trage de mine sa stau jos si imi spune sa stau cu ea.Ieri s-a calmat in 10 minute si-a fost bine pana aproape de-amiaza cand a inceput sa maraie dupa mami.Astazi am lasat-o iar plangand, dar nu mai urla, deci suntem pe calea cea buna.Sa vedem de luni cu mancarea si somnicul de-amiaza.

As mai avea de scris, dar trebuie sa fac mancare si am intrat doar sa urez La multi ani M&M care-au implinit 2 ani zilele astea.

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani Vlad!!! Iti doresc tot binele din lume, sa cunosti tot ce e frumos, sa intalnesti tot ce e bun, sa ai o viata senina ca chipul tau!

Noi ne-am intors de la dr., sunt ok plamanii lui Robert, au mai ramas niste secretii pe trahee si bineinteles muci la greu si tuse aferenta; cica e finalul, ce sa zic, Doamne ajuta, continuam inca 3 zile tratamentul insa. Ne-a dat si ceva pt iminutate ca a fst mititelul lovit in plin de 2 viroze asa de apropiate uina de alta.

Elenuca vii l;a Roata mare din soseaua Nordului? Sau la cea din Kiselef? E cam devreme 10 dar poate ne vedem, noi vrem sa facem un picnic prin zona mai "salbatica" a parcului, cu paturica, badmintotn, sendvisuri, fructe etc. E superba iarba, totul miroase a flori, a liliac, preferatul meu... Daca vii la Roata aia din soseaua nordului, da-mi pe PM nr. tau de telefon.

Ylari ce mod superb de a reincepe serviciul!!Ar trebui sa fie instituit prin lege!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008



Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Lori, ti-am dat pm, ar fi super sa ne vedem
Lyly, tragem nadejde sa fie bine de luni si noi trecem pe programul lung cu masa de pranz si nani la ei. Spor la bucatarit. Ce faci bun? Eu am terminat pilaful si rulada (a iesit cam inalta, deh, data viitoare pun mai putine ingrediente) speram sa fie buna in schimb sa compenseze . Friptura e inca la cuptor, deh... puiul de tara a fost olimpic, are frate un piept si niste pulpaneeee....
Ylary, cand povestesti imi amintesti ce TB-uri grozave am avut in cei 13 ani , ma rog cam 11- fara astia doi de crestere a copilului. Si noi am avut la un moment dat paintball la Pestera in padurea de acolo, super tare a fost. Dar cel mai mult mi-a placut TB-ul cu tiroliana si rapel pe langa Rasnov parca, tot intr-o padure. Super tare a fost, hm... acum, nici nu stiu cum o sa fie, dar clar, nu o sa mai fie ce a fost, aveam o super echipa... s-au imprastiat care pe unde... am ramas printre ultimii dinozauri

Astazi facem vaccinul Havrix, acum la 12:30 dupa ce o iau de la gradi. L-a mai facut cineva la copii? Cum e , dureros? ceva efecte secundare?

Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Vlady, sa te faci mare pui frumos si destept, sa fii ascultator si intelegator cu fratiorul tau!

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Robert Daniel, sa fii fericit si sanatos, sa-i bucuri pe parinti!

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

NAOMI, GABRIEL, PATRICK, VLAD, ROBERT DANIEL


Esme multumesc mult pentru retete. Am sa o fac pe cea cu branza de vaci si mascarpone!!!!!
Adriana m+ai intrebat de tortul ala sub forma de fluturas. Poza aia era luata de pe site+ul de la cofetaria Piticot, deci poti sa il faci si la comanda de acolo sau sa iti printezi poza sis a te duci la alta cofetarie sa iti faca dupa modelul ala, asta daca iti place fluturele ala. Din pacate Piticot e departe de mine dar intru la ei pe site ca sursa inspiratie. Anul asta ii fac ziua lui Tiberiu de doua ori, odata cu bunicii si odata cu copii. Vreau ca la ziua cu bunicii sa fac eu tortul si la cea cu copii sa comand unul sub forma de Thomas. Uite o sa il fac ca model fie asahttp://img12.imageshack.us/i/tortfluture.gif/ fie forma asta care imi pare mai usoara http://www.youtube.com/watch?v=Nn8Vh6O7GgE si am sa decorez aripile cu jeleuri !

Lorich da am scapat ieftin cu CF2 ! Acum regret enorm un lucru si anume ca nu am facut plangere sau ceva orice pt cat am patimit acolo. Cand am aflat de cazurile astea de acum m-am simtit oarecum vinovata gandindu-ma ca daca as fi facut reclamatie eu si toate mamicile care au avut probleme acolo poate acum nu se intampla asa ceva. Nu stiu daca ti-am povestit dar cand m-am dus sa nasc, la internare mi-a zis asistenta sefa (o mare idioata ca mi-a spart nu stiu cate vene la maini, m-a invinetit in ultimul hal ca s-au crucit si asistentele celalalte de ce imi facuse) sa ma dezbrac de toate hainele cu care am venit sa le pun in punga si sa le dau sotului. Cand mi-a zis chestia asta ma gandeam…uite ce bine procedeaza, chiar mi-a placut. Pe urma tot ea imi spune « geanta o puteti pastra » Eeeeee pe urma stand eu in sala de asteptare (sa vina sa ma ia pt operatie ) vine o asistenta imi pune perfuzia dupa care imi spune haideti sa mergem, m-am uitat la ea si i-am spus ca vreau sa ii duc geanta sotului (stii stresul nostru cu banii de spaga) la care ea : « daca vreti o puteti lua in sala de nastere ». Am avut un soc imnes cand am vazut cata grija aveau ele, adica hainele de afara sa le dau inapoi acasa in schimb geanta cu care am umblat prin metrou si toate alea, taman geanta sa o bag in sala de nasteri . Atunci mi-am dat seama cat de neglijenti sunt la capitolul asta. Misto a fost cu doctora mea care la 5 minute dupa ce m-au mutat din sala unde ma operase a venit sa ma intrebe daca am dat banii si colegilor. Am ramas tampita cat tupeu aveau la capitolul bani. Aaaa si alta faza cu asistenta sefa a fost cand m-am externat. Stii ca era holul ala lung pe care trebuia sa il parcurgi pana la locul unde veneau vizitatorii. E cand m-am externat nu l-a lasat pe sot sa vina sa imi care bagajele din salon si a trebuit sa le car eu tot holul ala lung. Asa bleaga am fost ….ca al meu a vrut sa tipe la ea ca vorba aia operata mi-a fost tare greu sa ridic bagajele.


Mergi la inceput