Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Buna seara mamici (bebici nu, ca ar trebui sa doarma la ora asta!)
Eu am reusit sa adorm pustiu` dupa lupte seculare care au durat vreo doua ore, tati sforaie de mult, iar eu am ramas sa bantui pe aici, ca-n timpul zilei nu se prea lipeste forumul de mine

Noi am fost azi la servici sa luam adeverinta cu venituri, maine merem sa depunem dosarul... Plimbari toata ziua, de pe la 14-15 pana pe la 19-19.30, gangurit din ce in ce mai mult, dar numai acasa (cred ca e timid ca mami, ca nu vrea sa vorbeasca decat cu cei ai casei). Si azi am avut parte de primul ras cu sonor Doar o data, ce-i drept, dar avea gura pana la urechi si a scos un ha-ha-ha

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

eh...dormea matza..si am pus niste poze de la botez...si dupa.

S-a trezit...papam si apoi un pic afara ..sa platesc regia...ca e ultima zi din luna



31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze botez




Sunteti tare dragutze amandoua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Ruxita si eu am probleme cu Am incercat o data, dupa luuuungi insistente din partea sotului, dar n-a mers, si tot la fel, cred ca mai mult din cauza pisicului; acum am luat un lubrifiant, nu prea mai am scuze, sa vedem cum o sa fie

vazut poze superbe de Larisel Abia astept si eu sa dam o fuga pana la mare (am zis ca o sa merem pe la sfarsitul lui august-inceputul lui septembrie)

diclofenac eu am folosit supozitoare cateva saptamani dupa nastere, la recomandarea dr gine, ca sa nu am dureri de la epiziotomie

ridichi nu mai servesc cat alaptez, desi sunt preferatele mele, din cauza de gaze atat la mine, cat si la pustiu` (care a fost agitat doua zile, pana a facut tati legatura intre gazele mele, urletele lui si salata plina de ridichii pe care am papat-o doua zile la rand)

diete pe mine ma depaseste-niciodata n-am putut tine dieta, pt ca eu nu ma pot abtine de la fainoase; mananc cam o paine pe zi, plus produse de patiserie, covrigi, chipsuri etc

Si am terminat de recuperat cap trecut! Acum sa ma bag la asta nou, pana nu faceti voi altul

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

[vorbind acum de Culcer mi-am dat seama ca in mintea mea e sinonim cu pediatru...am patit cand eram mica asa...credeam ca Ceausescu e substantiv comun si e sinonim cu presedinte si de obicei il conjugam: un ceausesc, doi ceausesti...sau il intrebam pe tata: cine e ceausescul americii?...asa si cu Culcerul, noi n-avem!...]...scuze de paranteza, mi-a iesit pur si simplu...

Hai ca trimit mesajul asta sa nu-l pierd, ca am mai patit-o...si revin...





mami de strumfita scumpa Daria-Ioana



my pictures






din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

AAA....ca uitam ...andrelina ...dar isabela nu la abandonat pe patriot ......doar ca am fost (si suntem) cam rutpe de lume fara laptop ......noi tot va iubim

_
Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)
"Alaptatul care starneste furtuni" - o poveste reala de AngeliquedeS, mamica de clopotel de ian- feb 2008
Alaptatul - My Story
Poze mai vechi si mai noi


bine dom'le, bine!!! cum ati simtit ca intreaba gagicile de patriot cum ati iesit repede la interval!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)


eu zic sa nu va bateti acum... E DESTUL PATRIOT PT TOATE GAGICILE ZIC! si el ma aproba!!



=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Mariucasara, cum face bebe cand se pregateste sa se intoarca de pe spate pe burtica? Ridica cumva picioarele la verticala si incepe sa le balanseze sau cum?

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



Asa face si pustiu` de cateva zile, dar nu ma gandeam ca ar fi o miscare pregatitoare intoarcerii... Chiar ma ofticam cand citeam de cate un nou pufulete intorcator si al meu pauza

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

se pare ca pozele cu jiji erau blocate

iata-le http://picasaweb.google.com/andreeaprata84/InVizitaLaJiji#


=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot




si mamicile?????????????????????????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





mamicile tocmai mancasera clatitele... nu dadeau bine in poze!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza si de la noi

noi am cam fost ocupati zilele astea, ne pregatim de nunta si botez..asa ca am cumparat rochita de mireasa, verighetele, marturiile, ne-am uitat de costum pentru bebe, am luat lumanari, invitatiile le-am impartit...of de ce alergatura...si tot mai avem...

bebe a adormit cu bibe in gura..fug sa strang rufele pana nu se trezeste..ca apoi o zbunghim afara

va pup, o zi frumoasa sa aveti daca nu mai apuc sa intru

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre



Ce frumos... Mie mi-a facut mare placere sa ma ocup de organizarea nuntii, imi aduc aminte ce emotionata am fost cand mi-am cumparat rochia de mireasa Bafta sa iasa totul asa cum va doriti!

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex
Eu si acum cand ma intreaba cineva cati ani am imi vine sa spun 25...nu stiu de ce, am ramas blocata acolo...
_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)



Si eu am ramas cu numaratoarea anilor pe la 19 Si cand sunt intrebata cati ani am stau sa fac socoteala in minte scazand din anul curent anul nasterii Nu-mi vine sa cred cum au zburat anii, si nici nu ma simt cu atatia ani... Tanar vreau mereu sa fiu... ca la 20 de ani

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

am gasit si un sibian...de unde am luat exact ce trebe pt dieta ..cash, unt, 1 carnatz,lapte.....si..un cozonac....credeti-ma ca n-am vrut sa-l iau...chiar i-am zis doamnei ca nu cumpar....si nu stiu cum l-am luat...


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...



mor de ras...............de luat nu stii cum l-ai luat dar de mancat chiar ca nu iti mai aduci aminte!!!!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput