Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Apropo de baitza, voi faceti in fiecare seara? eu ii cam fac una da, una nu...
Azi a facut primul dush
M-am spalat eu intai apoi am tinut-o in brate si tati a dat usor cu dushul si eu cu samponelul, "am palat-o" la dush
Astept sa-mi iau oo in cap

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

noi facem in fiecare seara ca peste zi il sterg numai cu servetele umede si mi-i sa nu se irite, numai la kk mare mergem la baie si mai avem si multe pliuri unde se aduna diverse, deci musai baita si mainutzele tot timpul le baga in gura si nu stiu cum reuseste prinde toate scamele, tot parul din casa si-l spal pe maini de vreo 2-3 ori pe zi...
pe fii-mea am bait-o in fiecare seara pana la 6 luni cu fiertura de ierburi o seara, cu sapun de copii a doua seara si cu permanganat de potasiu a treia si asa le alternam, cu Caius mi-e lene sa fac fierturi de ierburi si cred ca a fost totusi exces de zel, cred, nu-s convinsa...
am incercat sa-l las cu o lampa de veghe sa adoarma singur in patutul lui si ma zgaiam peste capul lui sa nu ma vada din usa... ti-ai gasit, a stat vreo 15 min prin intuneric si cand ma apropiam de el murea de ras, ei, cum sa-l lasi singurel?
lorex, brava pentru dushulete ca va palati si sunteti curatele si fumusele.


rade??? ce simpatic!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

s-a trezit
paaa...noapte buna!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

Azi a fost o zi nu la fel de buna ca cea de ieri, a mancat 670 ml toata ziua!!! Ma gandesc la toate cele: poate l-au apucat colicii, vorba lu' ta-su: "crai batran, acum te-ai gasit, la spartul targului?", poate are ceva infectie pe undeva, poate e stricat la burtica, a facut si ieri si azi si se tot aud zgomote in burtica, dar nu reusesc sa imi dau seama daca sunt chioraieli de foame sau fornait de la gaze.

Maine mergem (din nou) la doctor sa ii arata live cum mananca si cum face. Sper sa isi dea seama omul ce si cum, ca ma dispera!!!

Vestea buna pe ziua de azi este ca am facut eco la inimioara si s-a inchis gaurica , suntem OK!

Cris.d intreba cu dormitul noaptea: de vreo saptamana doarme de la 10 seara la 5-6-7 dimineata. Daca la ultima masa de seara nu se burduseste bine cu LP, se mai trezeste o data pe la 2-3, dar atat. Acuma sincer, cred ca depinde foarte tare de personalitatea copilului. Eu am noroc de un copil linistit, nici in burta nu mi-a facut niciodata tambalau, a fost foarte cumintel, mi-e un drag de el cum se schimba el la fata in fiecare zi, zici ca e alt copil! Sau o fi de la faptul ca cheleste si are alta alura?

M-am muls (cred ca vecinii ma iubeste!!!)si ma duc la culcare, s-a facut frig in casa de cand nu mai dau caldura

Noapte buna!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

nu stiu cum am reusit sa pun pozele mele in albumul lui bea
sunt de la pag 27 incolo, in albumul ivan de beatrice
maine poate rezolv problema
sper sa nu se supere ivan ca l-am invadat
noapte buna...again

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Buna seara!

Azi a fost o zi nu la fel de buna ca cea de ieri, a mancat 670 ml toata ziua!!! Ma gandesc la toate cele: poate l-au apucat colicii, vorba lu' ta-su: "crai batran, acum te-ai gasit, la spartul targului?", poate are ceva infectie pe undeva, poate e stricat la burtica, a facut si ieri si azi si se tot aud zgomote in burtica, dar nu reusesc sa imi dau seama daca sunt chioraieli de foame sau fornait de la gaze.

Maine mergem (din nou) la doctor sa ii arata live cum mananca si cum face. Sper sa isi dea seama omul ce si cum, ca ma dispera!!!

Vestea buna pe ziua de azi este ca am facut eco la inimioara si s-a inchis gaurica , suntem OK!

Cris.d intreba cu dormitul noaptea: de vreo saptamana doarme de la 10 seara la 5-6-7 dimineata. Daca la ultima masa de seara nu se burduseste bine cu LP, se mai trezeste o data pe la 2-3, dar atat. Acuma sincer, cred ca depinde foarte tare de personalitatea copilului. Eu am noroc de un copil linistit, nici in burta nu mi-a facut niciodata tambalau, a fost foarte cumintel, mi-e un drag de el cum se schimba el la fata in fiecare zi, zici ca e alt copil! Sau o fi de la faptul ca cheleste si are alta alura?

M-am muls (cred ca vecinii ma iubeste!!!)si ma duc la culcare, s-a facut frig in casa de cand nu mai dau caldura

Noapte buna!

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

imi pare rau de probleme, o sa se rezolve. unde ati facut eco la inimioara? ca ar trebui sa facem si noi. luna trecuta doctorita spunea ca aude un usor suflu, dar sa stam linistiti . pe mine ma ingrijoreaza ca e INCA vinetiu in jurul gurii

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

io ma joc de-a saitu - ce parere aveti de design? am mai multe optiuni si inca nu-mi dau seama cum ar trebui sa arate... http://project-consulting.webs.com/desprenoi.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

tocmai am picat intr-un butoi, nu f adanc, am capul la suprafata...de ce?...mi-am dat seama ca nu-mi tin prea mult copilul in brate....aproape ca-mi vine sa plang...doamne, da nu ma stiam chiar asa de sensibila...peste zi il tin langa mine, in leagan, stam de vorba, el se uita la mine, eu la el...dar de tinut efectiv o fac doar cand ii dau sa manance si din cand in cand intre mese......de fapt ma framanta mai multe treburi pe care incerc sa le ignor sau sa le vad printr-o prisma optimista. adica...in ultima luna nu stiu daca a luat 700 de grame...nici in lungime parca nu a crescut. bine, media pe 3 luni e peste 750 de grame, dar nu inteleg totusi de ce asa putin in ultima luna. el oricum e vesel, energic, da din picioare de obosesc eu privindu-l, "vorbeste" tot felul de treburi, e f expresiv....apoi e vineteala din jurul gurii, astept sa vad ce zice doctorita la urmatorul control si unde ne indruma....ar mai fi pe urma faptul ca nu isi tine f bine capul. ar trebui? adica il tine, dar nu pt mult timp, tre sa fiu pe faza sa i-l tin. imi tot spun ca fiecare copil are ritmul sau, atata timp cat nu e sub limita...nici ca nou-nascut nu a fost f mare, tinand cont de silueta mea. toata sarcina am innebunit de cat se mira lumea ca ce burta mica am....
dar se pare ca aberez deja, m-am lungit prea mult....va doresc noapte buna!

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

io ma joc de-a saitu - ce parere aveti de design? am mai multe optiuni si inca nu-mi dau seama cum ar trebui sa arate... http://project-consulting.webs.com/desprenoi.htm

poate un pic mai...hm...colorat..nu stiu...

mama lui STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

tocmai am picat intr-un butoi, nu f adanc, am capul la suprafata...de ce?...mi-am dat seama ca nu-mi tin prea mult copilul in brate....aproape ca-mi vine sa plang...doamne, da nu ma stiam chiar asa de sensibila...peste zi il tin langa mine, in leagan, stam de vorba, el se uita la mine, eu la el...dar de tinut efectiv o fac doar cand ii dau sa manance si din cand in cand intre mese......de fapt ma framanta mai multe treburi pe care incerc sa le ignor sau sa le vad printr-o prisma optimista. adica...in ultima luna nu stiu daca a luat 700 de grame...nici in lungime parca nu a crescut. bine, media pe 3 luni e peste 750 de grame, dar nu inteleg totusi de ce asa putin in ultima luna. el oricum e vesel, energic, da din picioare de obosesc eu privindu-l, "vorbeste" tot felul de treburi, e f expresiv....apoi e vineteala din jurul gurii, astept sa vad ce zice doctorita la urmatorul control si unde ne indruma....ar mai fi pe urma faptul ca nu isi tine f bine capul. ar trebui? adica il tine, dar nu pt mult timp, tre sa fiu pe faza sa i-l tin. imi tot spun ca fiecare copil are ritmul sau, atata timp cat nu e sub limita...nici ca nou-nascut nu a fost f mare, tinand cont de silueta mea. toata sarcina am innebunit de cat se mira lumea ca ce burta mica am....
dar se pare ca aberez deja, m-am lungit prea mult....va doresc noapte buna!

mama lui STEFAN

citisem undeva ca e nesanatos sa ne facem griji cate grame mananca zilnic, cate grame adauga zilnic, etc. obsesia mamelor sa manance cat mai mult si sa faca falcute cat mai mari... cat despre tinutul capului, eu zic ca e normal sa-i balanseze in toate partile, zic ca e normal pentru ca copilul meu face asta si eu consider ca am un copil normal... il tine din ce in ce mai sigur (sau cum imi spune sotul cand il sun sa-l intreb pe unde e 'din ce in ce mai aproape de casa - asa si copilul - din ce in ce mai bine, din ce in ce mai sigur, din ce in ce mai mare, pe zi ce trece tot mai frumos si mai destept... nu am prea mult cuvinte de consolare, doar un zambet 'relax mami"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

LA MULTI ANI AYANNA!!!! Sa fii sanatoasa , fericita si sa te bucuri din plin de familia ta!

La multe lunitze pufuleti Horia, Isabela, Cosmin !

il trimit repede pana nu se termina ziua

Mergi la inceput