Copilasi de Iulie - August 2004 (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io-s pe fuga ca deobicei
Gbi nu am inteles..deci ai si centrala (cu boiler incorporat sau separat??)si inca un boiler separat de 1000L???..poate 100..Nu am facut termosistemul..este casa tencuita..asa ne-a pacalit constructorul
Robi aveti bani de casa la rosu? Apoi mai trebuie inca pe atit..cel putin!

Daria ma bucur ca azi viata este mai roz.. Ma intrebai de buba lui Luca..nu este f rau dar nici perfect azi trebuiau scoase firele..chirurgul a amanat inca o saptamana..

se pare ca trebuie sa reiau actiunea ecarisaj..cica trebuie sa-i stresez zilnic..sa vina zilnic.. sant obligati sa rezolve toti cainii..datorita plangerii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

daca te-ai gandit la ce m-am gandit si eu sa stii ca nu-i asa... Am pazit juma' de noapte barbatul care urla de durere de masea, asa ca spre dimineata am dormit...


Citat:
citat din mesajul lui carmenp

auz`, da` de la 5 la 6 ce`ai prestat?;)) ca parca 5 ie ora ta:D
Citat:
citat din mesajul lui roberta04

Azi am facut 15 minute de gimnastica la 6 dimineata, mi-am aranjat parul o juma' de ora si deja ma simt alt om





tzucurei de tzucurei 1, 2, 3


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, mult mult succes !
Pupam buba lui Luca

Auziti ???
Voi aveti creierele odihnite ? Sa nu zic nebune.
Ma gandeam la sub. de la genrale aia cu joaca cu copilu` si mi-am amintit ce am facut io cu Giuli aseara. Deci am stat mai bine de-o ora cu o revista d`aia pusa`n posta cu diverse publicitati si ne-am facut planuri cu ce vom cumpara.
Asta ca asta, da` ce mi-a placut si mie sa planuiesc ca vom iesi cu cainele cu cortu` si vom sta in natura

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Creeru meu era oricum dus de-acasa, si a mai primit si o lovitura crancena azi cand se trezi un nene englezoi care se crede indrumatoru meu la proiectu asta sa constate ca vrea sa formulez iegzact pe dos tot ce am scris... si io credeam ca sunt la jumate ase ca de suparare am intrat in greva, si nu mai fac nimic decat casc okii dupa diverse locatii pt vacanta
Da pe reclame ma pune si pe mine Eva sa ma uit, si mai ales pe cataloagele de la HM si LaRedoute, unde noteaza cu sarg ce vom cumpara pt fiecare din famelie, si dixtractia asta ia cate o seara intreaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222

io-s pe fuga ca deobicei
Gabi nu am inteles..deci ai si centrala (cu boiler incorporat sau separat??)si inca un boiler separat de 1000L???..poate 100..Nu am facut termosistemul..este casa tencuita..asa ne-a pacalit constructorul


Centrala are boiler separat, iar cel de 1000l este rezervorul de apa, care e si el separat. Adica am un vas-tampon de apa (de ex. in caz ca se intimpla ceva cu pompa de la put, etc). Oricum gindeste-te ca poate vei avea si un sistem de aspersoare in curte sau ca pur si simplu vei avea nevoie de apa sa uzi gradina, neaparat sa luati si asta in calcul de la inceput - si asta conteaza si cind va calculeaza ce hidrofor va trebuie, etc. Nu mai tin minte daca voi aveti apa curenta sau nu, canalizare tin minte ca nu aveti.


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Corina, buba e ca-mi place sa fac asta, noi ne punem apoi sa le decupam, sa le lipim pe hartii intre timp mai hartuim cainele si uite`asa am spalat 2 cuve de vase dimineata

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Apai si noi tot ase: decupam, lipim apoi le dam si nume, facem famelii ( un domn, o doamna plus fro 3 cupii)
Io am probleme grave... Mara m-a sunat de la gradi ca Eva nu binevoieste sa o insoteasca acasa, tipa si urla ca ea ramane acolo... am incercat sa-i explic la tel ca eu nu ajung la timp sa o iau si o sa plece toata lumea si ea ramane singura in curte... cica e ok, sa vin pana se intuneca acu Mara e in drum spre casa singura si io trebe sa fug sa o recuperez si daca se invata sa faca treaba de 2-3 ori pe saptamana m-a terminat...
Am uitat sa zic ca io sunt la 1oo km distanta, care se traduc in doua autobuze si un tren, de gradinita lu mamzel Eva, ca sa va dati seama la ce ma supune... adeca plec cu o ora jumate mai devreme azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabi, ma gindeam la supa, ciorba ceva de`ale gurii;))
corina, auci, 100 km?? ca de la iasi la vaslui ba mai mult oleaka;)) ai plecat?
cind v`aud de vacanta mor pe inima mi se pune;)) sufar ca un ciine, as pleca un uichend undeva, nu conteaza unde numa` sa plec, poa sa fie si somalia nu conteaza;)) cica casa cere sacrificii, is mai ceva ca ana lu` manole;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioi. Ce faza cu don`soara, dar o recunosc perfect, daca a zis NU, apoi e nu orice ar fi si orice riscuri isi asuma

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Olivia, tocmai am aplicat pentru un credit... sper sa se aprobe si sa ne ajunga banii pentru finisaje.
Carmen, pai noi ne tot sacrificam de anul trecut... si mai urmeaza, dar nik nu se compara cu casa mea
Ieri a calculat Petro cu constructorul, am iesit super bine cu casa la rosu, 127 EURO / metru patrat construit. Ne-au ajutat materialele platite in februarie, acum sunt cu 30% mai scumpe si constructorii, zic eu. Au stat si au batut cu ciocanul cuiele pentru a le putea refolosi, desi noi nu le-am cerut asta. Nu au spart nici o caramida, betonul a fost de la pompa calculat exact, asa ca nu s-a irosit.

Corina, 100 km? mamaaaa....

Daria, eu recunosc ca nu ma joc suficient cu Matei. Si ma uit cum creste si ma doare inima. Mi-am propus sa las totul balta la casuta noastra si sa stau cu el cat mai mult. Sper sa ma tin de cuvant...
Deja am mai dat-o la diverse cu gatitul, e vremea salatelor la greu, tata isi mai face singur, asa ca mai rarutz.


Mergi la inceput