Copilasi de Iulie - August 2004 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata, gagici !
Astazi sintem si noi in trend - gizmoul s-a sucit toata noaptea ca are ceva muci, drept urmare nu a vrut la gradi, ca e racit !! Fireste, alaturi de smiorcaielile si figurile aferente, mincatoare de energie si rabdare !
Olivia, am vazut pozele, eu nu stiu ce as fi facut in locul tau, dar chestia cu ciinii vagabonzi este serioasa, de facut trebuie facut ceva ! Si la noi aici in spate sint o gramada de catei, plus cei care ies cu animalele proprii la plimbare, fara lesa sau botnita, si care sar la copiii de pe biciclete sau trotinete, asa ca de ferit ma feresc din toate partile ! Chiar m-am certat rau cu una care in loc sa isi tina ciinele, ma sfatuia pe mine sa am grija de copilul meu, ca animalul e agresiv !! Mama, ce i-as fi indesat ciinele ala pe git cocoanei respective !?
Sanatate multa lui Luca ! Eu zic ca incet incet o sa ii treaca frica de ciini si amintirea o sa se estompeze !! Ca intrebai de varicela, a trecut, mai am urme pe fata (la naiba, ca astea trec cel mai greu ), altfel sint ok !
Daria si Dana-roller, , recunosc ca si eu am momente cind ma regasesc in mesajele voastre, iar luminita din tunele (care or fi ele) sa fiu daca o vaz !! Io am o vorba - dumnezeu are un mod anume de a rezolva problemele si cind te astepti mai putin gasesti calea cea buna si toate trebile cad la locul potrivit ! Doar sa poti avea rabdare ... hehe, si asta-i cel mai greu !
Sanatate multa tuturor ! Ma duc sa gatesc ceva, ca daca disperatul asta mik nu a vrut la gradi, tre sa ii dau si ceva de mincare, nu ?? Vorba lui Andrieshu ... bai da uei, ce mai fac baietii azi ?? Sinteti mai bine sper, nu ?
Pupici multi si o zi faina ! La Bucuresti s fost deja mult soare zilele trecute, drept urmare azi e cenusiu, spre disperarea mea !!


Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dupa ce ca am avut numai cosmaruri azi noapte, acum ma simt mult mai bine si vad lucrurile in alta lumina.
N-am vrut sa stric atmosfera cu problemele mele minuscule, va zic sincer, insa multumesc si aici Andreei de Pupi ca mi-a scris pe mess, a contat enorm de mult

In rest, Giulik s-a trezit ca vrea sa fie azi eleganta si si-a ales toale festive, fusta neagra, bluza alba cine stie unde merge

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! De bine ce ziceam ieri de pipi in pat peste noapte, Stefan mi-a facut figura...pe la 5 dimineata l-am simtit tremurind in pat (dupa ce toata noaptea a tusit...) si cind l-am pipait am vazut ca era ud-leoarca, abia facuse...

Kim - vad ca v-ati apucat sa puneti si termosistemul, bravo, sunteti avansati! Noi avem o centrala Vitopend (Viessman) - care deserveste 2 bai de serviciu si 2 bai mari (adica si cada si dus). Avem si un boiler bivalent (asta pentru ca la un moment dat rvem sa ne punem celule fotovoltaice) care e separat de centrala si un rezervor de 1000 l - ideea este ca nu am vrut sa putem face baie doua persoane in acelasi timp fara sa scada debitul de apa - sau daca dau drumul la apa la bucatarie sa se mai poata face si baie in acelasi timp. Asta e cu atit mai important la apa calda...la apt de ex, unde tot asa aveam centrala, daca spalam vase la bucatarie, la baie nu mai exista apa calda - in primul rind ca debit...
Ioana - da, ieri nu era vineri, dar face bine la cap sa fii relaxata!

Mai fetelor, eu am descoperit ca o doza de optimism si incredere, poate si putina inconstienta, nu neg! - face bine...sotul meu e asa cum spuenti voi - cind ii ajunge cutitul la os si nu mai vede iesirea de nicaieri, cind se simte ca un soarece incoltit la colt, ma scoate din minti...eu pe de alta parte sunt alt format - la mine daca se inchide o fereastra, eu sunt atit de increzatoare ca mi se va deschide alta incit nu ajung sa ma deprim. Acum nu stiu daca asta a contat sau nu, dar pe mine m-a ajutat!



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! azi e soare, sper sa fiu si eu mai happy. Ieri am avut o zi...de unde mi-era mie rau, m-a anuntat o colega ca are colica biliara si e la spital asa ca i-am facut eu rapoartele, am avut un puseu de tensiune si tot asa...

Azi am facut 15 minute de gimnastica la 6 dimineata, mi-am aranjat parul o juma' de ora si deja ma simt alt om
Si eu zic ca sunt o optimista... spre inconstienta, noi avem niste probleme financiare de necrezut pentru unii si... ne-am apucat de casa Luni, cand ne-a luat foc masina, aveam 50 bani in casa. Am mai imprumutat, am rezolvat masina, azi s-a invartit Petro si a luat materialele pentru instalatia electrica, mergem inainte cu tupeu

Eu sunt precauta in privinta alimentatiei copilului, cand prind bani bag carne in congelator si asa trec si perioadele urate. Cand suntem calici, mancam friptura :) daca nu avem bani de garnitura.

Cam asta, va pup si revin, lucrez tot pe doua job-uri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La mine apare periodic starea asta generala de kkt, simt cum nu mai pot nici respira si sunt ca o bomba cu ceas si fara iesire, apoi in urmatoarea secunda imi dau seama ca n-am de ales, ca daca eu nu, atunci cine sa mearga mai departe.
Aseara a zis Giuli sa stam acasa si m-am bagat sub plapuma pana a desenat - deh, n-a vrut sa ne jucam jocuri cu reguli si asa de bine a fost
Serile petrecute in parc cu mamicile ma fac mereu sa-m irevin, sa ma deconectez, sa ma simt bine, nu le voi putea multumi niciodata prietenelor ca exista si sunt acolo, asa cum nici voua ca ne sunteti alaturi de aproape 6 ani
Asta ca Giulia deja se gandeste la petrecerea ei de 6 ani

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

auz`, da` de la 5 la 6 ce`ai prestat?;)) ca parca 5 ie ora ta:D

Citat:
citat din mesajul lui roberta04

Azi am facut 15 minute de gimnastica la 6 dimineata, mi-am aranjat parul o juma' de ora si deja ma simt alt om


poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243" target="_blank">Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

hei!
Daria ma bucur ca ai depasit momentul, bine ca a fost asa scurt!!
io am uneori si cate o saptamana naspa, si fara un motiv anume, asa... nu sunt in apele mele cred ca e o treaba hormonala, de altfel am observat ca se intampla in anumite perioade ale lunii, in functie de ce anticonceptionale folosesc, etc... si nu mi se intampla niciodata vara, numa iarna cand e gri si jegos totu ma intreb ce naiba oi face la menopauza daca sunt asa hormonaldepresiva
Carmen cum sta Ilinca cu pisaciala? e mai bine? si Eva s-a trezit ieri sa ma bage in sperieti, eram intr-un magazin, facuse pipi cu 10 min in urma, si odata am vazut-o cu fata aia crispata... cica ii vine M-am si gandit gand la gand cu Ilinca
Gabi eu o trebuie sa o trezesc pe Eva la o ora dupa ce adoarme sa faca pipi, altfel scapa pe ea in timpul noptii. Probabil ca ar trebui sa nu mai bea/manance o ora jumate inainte de culcare si s-ar rezolva... oricum la toamna sper sa primeasca alarma care suna la prima picatura de pipi si o scoala... cica da rezultate foarte bune.
Dana si io sunt tovarasa cu tine in tremis CVuri... tin pumnii!!
va pupez, mai bag okii la mecroscoape si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ilinca iegzecuta si ea de ma albeste cre` c`o hi ceva in aer;)) lasa`ma cu menopauza ca`s obsedata, am observat ca ciclu` mi s`a redus din cantitate si nici nu ma mai tine asa mult, aoleu ce sa ma fac duamne io?;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Hihi, io`st pe Desorelle de cand am nascut, ma toot gandesc sa fac pauza, nush in care an si mai si fentez cu cate 2 folii k de, e comod rrrau

In rest, azi e soare si caaald, pacat ca ma vestejesc in birou pana la 6 Apoi ne parcuim, apoi ora relaxanta cu pictura abia astept

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenp

ilinca iegzecuta si ea de ma albeste cre` c`o hi ceva in aer;)) lasa`ma cu menopauza ca`s obsedata, am observat ca ciclu` mi s`a redus din cantitate si nici nu ma mai tine asa mult, aoleu ce sa ma fac duamne io?;))

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3


Eu de 2 ani de cind mi-am pus steriletul cu hormoni nu mai am ciclu deloc - adica am o zi pe luna niste pete maronii si asta e tot. Si asa de mult imi place!!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput