Copilasi din 2002 *76* Acum scolari !!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, of, unii prea slabi, altii prea grasi... Pai tu ai slabit as mult de la cele cateva zile de cura de pica pantalonii de pe tine?

Sinzi, emotii? Cred ca sesiunea te face sa uiti sau sa amani celelalte emotii, cu zborul... Lasa ca va fi bine!

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Trateaza problemele stresante cum ar face-o un caine. Daca nu poti sa le mananci sau sa te joci cu ele, fa pipi pe ele si mergi mai departe!" (autor necunoscut; sursa: mail :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, nu am slabit in cateva zile, am slabit din februarie pana acum, eu n-am purtat pantalonii de cand i-am luat pana ieri! De-asta am si renuntat la cura de slabire, mi-am dat seama ca nu mai era nevoie s-o tin!
Sinzi, gand la gand! Chiar am fost azi la Motivi sa ma uit dupa alta pereche mai mica, dar nu mai era modelul asta! Asa ca e musai sa-i transform!
Si noi avem fiecare dimineata de weekend plina de pupici, imbratisari, iubire, rasfat! Sunt zilele cele mai dragi noua! Ce putin mai aveti pana pleaca David! Cred si eu ca aveti niste emotii, ufff!

Azi am petrecut o zi perfecta!
AM fost in 2 malluri, in parc, am prins un concert cu Smiley, pentru cine nu stie, artist roman in voga, mie personal imi place, concerta in parcul Kiseleff, unde am oprit la un targ de suveniruri si antichitati! Am fost si la o pizza, ne-am intalnit cu o gramada de prieteni mai vechi si mai noi! Am ajuns acasa cu dureri de picioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, si noi am avut azi o zi foarte frumoasa! Dimineata am mers la Zoo, am colindat-o pana nu am mai putut si am plecat acasa obositi. Am ajuns si ne-am odihnit putin, apoi am iesit cu bicicletele si ne-am dus in parc. Vremea a fost super, spre seara s-a innorat putin, dar tot in tricou am stat (Matei a primit un body subtire cu maneca lunga). Imediat poze.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Trateaza problemele stresante cum ar face-o un caine. Daca nu poti sa le mananci sau sa te joci cu ele, fa pipi pe ele si mergi mai departe!" (autor necunoscut; sursa: mail :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, frumoase pozele de la Zoo, mi-au placut, merg sa vad si filmuletul!

Pun si eu pozici de azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, foarte faine pozele!

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Trateaza problemele stresante cum ar face-o un caine. Daca nu poti sa le mananci sau sa te joci cu ele, fa pipi pe ele si mergi mai departe!" (autor necunoscut; sursa: mail :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Am vazut si eu filmuletul, e super Stefan, merge foarte bine! Mi-a stat inima cand i-ai zis sa aibe grija la Matei, dar s-a descurcat foarte, foarte bine, a trecut exact cum trebuei pe langa el, am vazut ca e un pic nesigur cand intoarce, dar asta e pe moment, oricum se descurca de minune, bravo, foarte repede a invatat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

am terminat de vizionat pozici si filme lui Katty si Nicoleta.
Eu am fost azi prin mall, singurica, mi-am facut de cap prin magazine fara sa cumpar ceva

Maine mergem la un barbecue party traditional, fiindca e sarbatoare la noi si conform traditiei facem foc de tabara. Si daca e tot cu foc, punem si niste mititei deasupra

Katty, nu cumva sa te opresti din slabit daca ti-ai propus sa slabesti si ai si ambitia necesara, doar de dragul unei perechi de pantaloni!
Mie sincer imi pare rau ca n-am pus deoparte o pereche de pantaloni de pe vremurile mele foarte grase (la tine nu e cazul de "grasa"), ca bine era daca ii fixam pe usa de la frigider, sa nu ma tenteze continutul frigiderului, si daca totusi ma apuca foamea, sa ma sperie marimea pantalonilor vechi



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, ce peisaje frumoase aveti!!!!! Ce curat e totul!!!! Felicitari lui Stefan....merge foarte bine cu bici!!!! Si Matei e atat de mare!!!! Creste asa repede!!!

Gabi, felicitari pentru inotatoarea ta curajoasa!!!!! Este ambitioasa tare!!!

Katty, ma gandesc ca va fi iubit si distrat toata ziua...si eu nu mai contez!!!!

Am pus si noi ceva poze de zilele astea....
http://family.webshots.com/album/577518726dZGLZn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Salut

Sper ca macar voi va distrati si va plimbati si azi, ca la noi 1 mai a inceput cu ploaie si asa e si azi.

Katty, dar, uitandu-ma asa, la tine, nu vad kg in plus iar pantalonii aceia, daca nu gasesti nr. mai mare, ii stramtezi si gata. Seamana frumosul de Andrei cu tine bucatica rupta.

Nicoleta, intr-una din pozele de la Zoo am remarcat cat de bine seamana Matei cu Stefan, aveau exact aceeasi expresie. Stefan m-a convins ca e mare biciclist. Mi-am amintit ca Robert, imediat dupa ce a invatat, mergea foarte repede si punea frana brusc

Sinzi, totul o sa fie bine cu David si cu drumul, si cu sederea. Seara culturala cred c-a fost foarte interesanta, as vrea si eu asa ceva! Scoala a organizat-o? Foarte frumoase pozele si voi!

Cristina22, e la nunta, nu? In rochita aceea frumoasa pe care-am vazut-o.

Hai ca va spun pe scurt cum mai sta treaba cu pasapoartele noastre: cred ca a reclamat cineva consulatul, nemultumit de intarzierea cu care se dau pasapoarte pentru ca vineri si-au actualizat pagina si scrie ca, de miercurea asta, 5 mai, in fiecare miercuri, au introdus program de 2 ore pentru preluarea urgentelor. Insa urgenta inseamna sa iti expire in maxim 3 luni toate actele de identitate pe care le ai, deci si cartea de identitate, si pasaportul. Norocul meu ca-mi expira si cartea de identitate chiar de ziua mea, pe 16, asa ca se pare ca pot deja sa depun cererea si sunt sanse sa plec din Germania cu pasaport in august. Cu putin noroc i-l fac tot acum si lui Robert, tot pe motiv ca-i expira, sper sa se poata, ca n-am vazut nimic mentionat de copii. Le-am scris un email si probabil ca primesc raspuns maine. Ideal ar fi sa ne facem amandoi acum si sa avem o vacanta fara griji - de scos pasapoarte- in Ro.
La Bonn poate dura si 3 luni pana ai pasaportul in mana, plus drumul dus intors, destul de lung, deci cade, iar in Ro n-am cum sa trag o fuga de cateva zile pana la vara ca sa rezolv acolo cu pasapoartele. In vacanta de Inaltare vin niste prieteni din Ro in vizita, am faut program impreuna aici iar, in rest, nu vreau sa lipseasca Robert de la scoala, plus ca ne-ar costa mult avionul daca plecam de azi pe maine. Noutatea e ca nu se mai poate face, din strainatate, procura cuiva din Romania sa-ti faca acolo pasaport. Ce simplu era inainte, sotul chiar si-a facut asa odata. Se poate dace doar procura pentru carte de identitate
iar eu cu pasaportul meu, daca asta e ce ma doare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Poze de azi, de la Muzeul Tehnic.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Trateaza problemele stresante cum ar face-o un caine. Daca nu poti sa le mananci sau sa te joci cu ele, fa pipi pe ele si mergi mai departe!" (autor necunoscut; sursa: mail :D)

Mergi la inceput