Copilasi din 2002 *76* Acum scolari !!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Cristina, ma bucur ca, uite, incep sa apara optiunile pentru a va schimba pasaportul in timp util. Si da, Stefan este incantat, merge cu viteza, inca experimenteaza, el si bicicleta sunt intr.un proces de cunoastere reciproca :)).

Sinzi, foarte faine pozele, ca de obicei! Deja ati trecut la balaceala! Si da, copiii cresc. Matei este marisor, 2 ani deja... Ma apuca uneori dorul de el micut... dar ma uit la poze :D.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Trateaza problemele stresante cum ar face-o un caine. Daca nu poti sa le mananci sau sa te joci cu ele, fa pipi pe ele si mergi mai departe!" (autor necunoscut; sursa: mail :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

N-am mai intrat de mult pe la voi, asta pentru ca m-a captivat "copilul captiv" al conchitei, de la cabinetul PSI, si tot citesc si citesc...O sa va mai scriu despre noi una alta pana se trezeste Victor si ma va intrerupe, sper sa apuc sa termin postarea, insa, inainte.La noi vine iarna incet incet. Avem zile mai morocanoase sau mai insorite, cu temperaturi intre 16 si 24 de grade. Ne facem planuri legat de zilele de nastere ale lui Liviu si Victor. Pe a mea nici nu o mai pun la socoteala. As fi vrut sa organizez acasa, insa e tare complicat, mai intai pentru ca numarul de prieteni a mai crescut in ultima vreme si efectiv nu e loc in casa pentru asa multi oameni, apoi eu cu organizarile festive sunt la pamant in conditi normale de temperatura si presiune ca sa zic asa, daramite cu un bb atarnat de mine care vrea in permanenta plimbare si fara niciun ajutor pana seara tarziu. Asa ca desi ne va costa ceva mai mult, am rezervat pentru Liviu la un play house ca si anul trecut. Ne gandisem la un moment dat sa facem in parc, cum se mai obisnuieste. Exista in unele parcuri gratare electrice, si mese, totul sub acoperis in caz de ploaie. Dar pe de o parte Liviu a zis clar ca e boring, iar pe de alta parte nu stim cum va fi vremea. Si sincera sa fiu nu prea imi surade sa stau la 14 grade, doua ore afara cu Victor, mai ales daca mai bate si un vant din ala de iti ingheata dintii. Asa ca desi era mai ieftin, dar mai multa bataie de cap, am renuntat si la ideea asta. Pentru Victor vom cauta un restaurant unde o sa ii taiem si motul. Inca nu am stabilit unde. In rest, Liviu vad ca se descurca foarte bine la scoala, au avut un test dictare 100 de cuvinte din care a gresit doar doua. A fost al doilea din clasa. Cand va veni cu cele doua cuvinte invatate va trece la urmatoarele 100 de cuvinte. I-a testat si la matematica dar inca nu stiu rezultatele.Victor a inceput sa mearga tinut de o singura mana, prefera dreapta si merge cu o vitezaaaa. Daca il tin de stanga se tine cu dreapta de ureche sau ceafa, e tare haios. Incepe si el sa inteleaga tot mai multe lucruri si chiar incearca sa imite unele cuvinte.


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nina, am pierdut momentul sa va urez drum bun la Buzias, sper sa va mearga bine si sa veniti de acolo cu impresii minunate.Nicoleta si Liviu vad ca e foarte incantat de karate si il vad tot timpul facand miscarile alea de la karate prin casa. Nu te-am intrebat, au venit musafirii?Laura ce bine ca lui Andi ii place tenisul si se descurca asa de bine! succes in continuare!Katty sarumana pentru site-ul cangurul.Gabi K felicitari lui Lili pentru inot!


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cristina C imi pare rau ca ati trecut prin atatea probleme cu pasapoartele si vacanta in Romania. Pana la urma important e sa fiti voi sanatosi si lasa, ca alta vacanta se va gasi si poate va iesi mai frumoasa decat ar fi iesit de data asta. Editez ca sa spun ca eu nu am apucat sa va citesc decat pana la pagina 4 asa ca nu stiu daca in final ati reusit ceva cu pasapoartele.Citesc mai tarziu, acum s a trezit Victor si iesim la plimbare


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Lucia, cei de la consulatul de aici sunt plini de surprize. S-ar putea sa se rezolve pana la urma, macar pe jumatate. O sa stiu mai multe saptamana asta si cealalta.

Dar vad ca avem o multime de sarbatoriti in mai!
LUCIA, cand e ziua ta, dar a lui Victor, tot in mai? Ca de Liviu stim!
Apoi Gabi cu amandoi taurasii ei.
Si e si ziua mea

Saptamana a inceput cu ploaie si tot asa o s-o tina.
Au aparut pe undeva ciresele de mai?? Aici inca sunt capsunile la putere si... sparangelul, care, in fiecare an, exact in perioada asta, e vandut pe la toate colturile, am luat si eu zilele trecute, dar l-am fiert doar si am pus pe el un sos olandez fara chimicale de la Knorr, Robert a mancat, oricum, fara sos, din sosuri ii place doar ketchupul.
Va urez o saptamana cat mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

'neatza!

Cristina-ce ma bucur!! Vezi ca toate se rezolva!?Tin pumnii sa fie bine!!

Lucia-wow, 100 cuvinte!! Felicitari lui Liviu!!
Ma gandesc ca acum esti ocupata toata ziua, daca a inceput sa se plimbe Victoras

Katty-io-s mare fan Smiley.Telefonul imi suna Pleeec peee maarteee!!.Sa nu uit: esti slaba-slaba!!

Sanzi-voi ati macelarit rechinu'?
Sa stii ca tare te admir pentru reconversia profesionala.Bafta multa!!

Nico-foarte interesant muzeul.Prespun ca Stefan a fost incantat.

Aici e si nuntasu' Bihorului in Cluj


C+C=Andrei

Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.
(Jean Grenier)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata.

Noi am umblat tot week-endul si am mancat numa' prajeli,nu mai vreauuu

Cris mai mai ce nuntasi frumosi..vad ca ati gasit si o pereche ptr. Andrei..Alexia se uita cu mine la poze si striga A-deiiii

Nico felicitari biciclistului

Lucia haideti la noi la varaaaFelicitari lui Liviu

Katty lasa cura de slabire ca arati super..si eu fan Smiley

Sanzi bafta in continuare la examene

Cristina deci s-a rezolvat??Super





Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Inca nu s-a rezolvat, dar sunt sanse, chiar astept azi sa-mi raspunda un nene la email si sa-mi spuna daca ii pot scoate si lui Robert pasaport la urgente. La tel. ei nu mai raspund, pun direct robotul care recita ce scrie pe site. Comunicare moderna

Cristina, frumosi nuntasii, da iar Andrei arata chiar cool cu ochelarii albastri si avea si o domnisoara langa el, s-au inteles?

LUCIA, acum am citit de rezultatul lui Liviu la dictare, felicitari!

Si de Smiley vroiam sa zic ceva, si anume ca, printre altele, mi-a ramas in cap o melodie cu niste versuri comice apropo de cine cu cine e ocupat: http://www.youtube.com/watch?v=3vF6EzQjyHk si alta si mai comica "am bani de dat, am datorii la stat: http://www.youtube.com/watch?v=lLX_bkaJ8og si tot el e cu "oficial imi merge bine": http://www.youtube.com/watch?v=oRd2dQz-7Po
Si prietena lui, Laura Cosoi, e o tipa faina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Neata!

Sinzi, frumoase pozele de la seara culturala, ca de obicei! Ce frumos erati imbracati voi, cu ii, mi-ati placut!

Cristina_C, vad ca ati avut vreme urata zilele astea! La noi caldura si vreme super! Ieri am iesit iar, cu nasii lui Andrei (parintele si sotia lui adica), de fapt o gasca mai mare de la biserica, la o padure langa Bucuresti, foarte frumos, mici, gratar, bericica, copiii s-au jucat, a fost relaxare totala!
O sa pun si poze dupa ce le descarc!
Ma bucur ca se poate rezolva ceva cu pasapoartele si nu ati renuntat! Sper sa rezolvati usor, in final!

Nicoleta, si pozele tale de la muzeul tehnic mi-au placut! Barcutele, cool! Cred ca a fost foarte interesant, mai ales pentru Stefan!

Lucia, nu vreau sa aud de iarna, abia ce am scapat! Daca vrei trimit caldurica! Dar vad ca va pregatiti de sarbatoriri in lant, ziua ta, a copiilor, taierea motului lui Victor! Super perioada veti avea! Felicitari si pentru dictare! Si lui Victor vitezomanul! Ce haios e ca se tine de ureche cand il tineti de manuta stanga!

Cristina22, noi ne-am nimerit in parc, si era concertul cu Smiley, dar colegul sotului si sotia si fetita venisera special acolo sa-l vada! Nu suntem fani declarati, dar mie imi place si de el si de prietena lui...sunt draguti si discreti, neimplicati in scadaluri sau altele asemenea. Am inregistrat video chiar melodia Plec pe Marte! Poate o sa incarc diseara pe youtube secventa din parc!
Pozele de la nunta, nu mai zis, frumosi sunteti toti, iar domnul Andrei vad ca a facut si o cucerire, ce mai distractie in lant!

Laura, , multam!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumim de felicitari!Crisinta, doar Liviu e in mai, Victor e pe 10 iunie iar eu pe 15 cu Sinzi. Pai e bine daca incet incet se rezolva cu pasapoartele, poate aveti noroc totusi.Acum am citit si despre Robert. Felicitari pentru dictarile perfecte!Noi il ducem pe Liviu pana in curtea scolii si asiistam la prega tirea pe grupe pentru intrarea in clase. Parintii nu intra in scoala dimineata si de fapt nici dupa amiaza, ci totul se desfasoara afara, incolonarea pe grupe, apoi salutul "good morning teachers and parents and visitors" asta ma distreaza , sunt tare haiosi. Apoi cand il iau il astept in curte ca toti parintii.Laura, merci de invitatie, dar inca nu avem de gand sa vizitam Romania.uf, scriu trunchiat, ma trage cineva de piciorA voiam sa zic, eu am 1,68 inaltime si 58 kile


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput