Copilasi din 2002 *76* Acum scolari !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata!

Stefan a mancat. Mult. Deci isi revine. A vrut snitel la scoala. I.am dat Biotics si Smecta, sper sa il ajute.

Cristina, curajos daca nu a zis nimic, desi se arsese! S-o fi gandit ca ce sa te mai supere si pe tine!

Noi joi primi musafiri, niste prieteni cu un baietel de 9 ani, vine ea la un control la neuro aici (se pare ca o infectie bacteriana i-a afectat nervul optic - are leziuni pe el, nu mai vede bine; este profesoara de en, acum pensionata pe 6 luni... de vreo 8-9 luni medicii din Ro o tot tin pe diverse tratamente si nimic!!). Sper sa ii fie de folos controlul asta si sa isi revina. Si mai sper sa iesim si noi mai des, daca tot sunt ei la noi.

Adrian a propus ca peste 2 saptamani sa mergem cu el la Praga, Stefan va avea liber joi si vineri. Ar fi super, sper sa prindem si vremea buna. De aici sunt cam 4 ore de mers...

Astazi avem karate. Iara o goana nebuna... Ieri am mers pe jos pana la Stefan la scoala, pe langa lacul Alte Donau, cam 5 km! Sper sa fi scapat de "coperta nemonti" a snitelelor asa.

Eu ma tot perpelesc dupa dulce, drept pentru care acum rontai la o cioco Lindt cu 85% cacao (are zahar brun, si puuuutiiiin).

Gata, am dat raportul complet, imi fac o decof.



-------------------------------------------------------------------------------------
Caloriile sunt animalutele mici care vin noaptea cand tu dormi si iti cos hainele mai stramt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Pupici la buba lui Andrei si felicitari pt dintisor!

Noah sunt tare curioasa azi, cum va fi la cursul de inot Imi pare rau ca vine weekendul cu ex, ca m-as duce cu ea la strand sambata, sa vad cat a progresat.
De cand cu inotul, au un ritm mai intensiv in zilele in care n-au inot, si e obosita rau. Luni si miercuri e obosita din cauza antrenamentelor,cateodata adoarme in autobuz la pranz, marti si joi recupereaza orele ce n-au tinut luni si miercuri Saraca de ea, ieri deja plangea de oboseala cand invata. Bine ca se termina cursul, si intra si ei in ritmul lor obisnuit.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Cristina, nu stiu cum am citit mesajul tau din 2 in 2, ti-am zis ca sunt la serviciu si aici de o vreme se monitorizeaza activitatea...de-asta am zis ca o sa stau cumintica...dar voiam doar sa zic ca-mi pare rau de bubita/arsura lui Andrei, uff, sper sa treaca!
Gabi_K, ce ritm are Lili cu antrenamentele, uau!
Nicoleta, ma bucur ca a inceput Stefan sa manance!

Noi ieri nu l-am mai dus pe Andrei la antrenamentul de karate, il ducem de obicei cu metroul, iar ieri a fost un accident nefericit (sinucidere) la piata Romana, ne-a afectat si pe noi, caci cand plecam de la munca, luam metroul de la Universitate spre p. Victoriei si tot pe la Romana trecem, metrourile intrerupte, am coborat la metrou, am vazut care e situatia, am luat-o pe jos spre casa, am ajuns la 5,40 in loc de 5 la scoala, iar de antrenament nu mai putea fi vorba, tot cu metroul trebuia sa-l ducem, iar pe la Romana n-au circulat metrourile vre-o 2 ore, si cu masina prin centru e horror la ora aia sa mergi, mai mult stai in trafc, nu mai zic sa parchezi in zona unde e sala, nu ne mai incadram sa ajungem la ora 18! Asa ca ieri pauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Vai, Katty, ce povestesti tu acolo! Poate totusi a fost accident, si nu sinucidere...

-------------------------------------------------------------------------------------
Caloriile sunt animalutele mici care vin noaptea cand tu dormi si iti cos hainele mai stramt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Vai, Katty, ce povestesti tu acolo! Poate totusi a fost accident, si nu sinucidere...

-------------------------------------------------------------------------------------
Caloriile sunt animalutele mici care vin noaptea cand tu dormi si iti cos hainele mai stramt.


Nicoleta, era mai putin trist, daca era asa, dar, din pacate, chiar a fost sinucidere:
http://www.ziare.com/stiri/sinucideri/circulatie-blocata-la-metrou-o-persoana-s-a-aruncat-pe-sine-1012023

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineatas si de la noi.

Cris uff ce curajos e Andrei..imi pare rau ca s-a ars

Nico deci mananca Stefan??Suuuper

Katty chiar ieri vorbeam cu o prietena din Bucuresti,si-mi spunea ca prefera sa mearga pe jos distante nu ff lungi,ca e o nebunie acolo

Nina drum bun si sa mai intri sa ne spui ce faceti.

Gabi cred si eu ca e obosita,noah da' as ca se termina si apoi intra iar in program normal.

Andy e din ce in ce mai incantat de tenis,se vad deja progrese,joaca unu la unu cu colegele lui,E un rasfatat,cele doua fete il cocolosescIeri au avut un copil care recupera o oara .Acesta s-a comportat tare urat cu ei,asa ca cei trei au facut front comun impotriva lui,l-au exclus pur si simplu.Mi-a parut rau la un moment dat de el,da'poate ca si-a primit o lectie.



Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gabi, sa ne spui cum a fost la inot! Si daca zici ca este obosita, reintrarea in programul normal nu poate fi decat de bine.

Laura, super ca Andy incepe sa se priceapa din ce in ce mai bine la tenis! Si noi cochetam cu ideea de a-l da pe Stefan la cursuri, insa eu am impresia ca ar trebui sa fie mai robust sa faca asta ok... Mai vedem, sa vina vacanta (poate merge o data pe saptamana si la inot, o data la tenis, de 2 ori la karate si este acoperit :) ). Oricum, as vrea un program de vara cu multa miscare pentru el!

-------------------------------------------------------------------------------------
Caloriile sunt animalutele mici care vin noaptea cand tu dormi si iti cos hainele mai stramt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Katty, nici nu citesc... brrr...

-------------------------------------------------------------------------------------
Caloriile sunt animalutele mici care vin noaptea cand tu dormi si iti cos hainele mai stramt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nicoleta, ai dreptate, mai bine!

Pentru fetele din afara, au aparut pe site-ul cangurul, subiectele de la concursul de vineri:

http://www.cangurul.ro/Cangurul%20matematic/subiecte2010/subiecte%20canguras%20cls%20I_2010.pdf

si raspunsurile aici:
http://www.cangurul.ro/Cangurul%20matematic/subiecte2010/grila%20raspunsuri%20CANGURASUL%20MATEMATICIAN_2010.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:


Ploua....ploua...ca in Bacovia, ce mai !
Oricat as vrea, nu pot intra de la Buzias pe net, ca se prefera activ. fizice, nu statul pe scaun, pt. cei cu diabet.
Asta cu sororile, deja ni s-a intamplat, cand era Cristinuca in cl. I. Au intrebat-o colegii in ce clasa e sora ei, adica...eu(ca o conduceam in fiecare dimineata la scoala).
Este colegiu, scoala unde invata. Clasele primare au o cladire separata, de gimnaziu si liceu. Credeau copiii ca merg la liceu.
O zi placuta, in continuare, in ciuda ploii, pe unde este !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput