Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Incerc sa-l duc la somnic ca a adormit pe perna de alaptat.

Am uitat sa spun pentru fetele interesate, cel mai mare procent de fibre (24) il are nuca de cocos! In urmatorii biscuiti asta pun!


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Azi m-am ocupat de incarcat poze la greu (din luna a 5-a) si filmuletze (cu fetele parlamentand sau jucandu-se). Asha ca am sa v-o arat si pe nepoata-mea de 4 ani cum sta la poze, si gratarul de acum 2 duminici de la tzara, si franturi de primavara la tzara.




din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

De la o vreme ieshim dupa-amiezile pe malul marii pt aerosoli (recomandati pt Alena dar buni pt toata familia). Nu mergem pe plaja inca, dar pe diguri sau pe faleza da. Ieri am fost pe digul de nord care iese cativa km buni in mare. Practic eram inconjuratzi de mare... acolo intr-adevar era aer curat. Ia uitati cum se vedea orashul in departare de acolo.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

lorex, nodul ma gandesc ca se refera la niste canale infundate. asa ca pune copilu la san, doar asa trece! asta inseamna ca e lapte, nu?!

mama lui STEFAN


daa...cre ca de asta nu aveam, ca ramasese blocat pe undeva ...glumesc! fac haz de necaz!
am inceput sa beau ceai pt lactatie de la Tekanne si vad ca-si face efectul!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)


Mie ceaiurile de la astia mi se par the best! Si au toate natiile, inclusiv unul pentru copii!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


daa? eu abia acu l-am descoperit!Super! Ms NB

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui cristies
Lorex, n-am gasit pe net (decat niste en-gros-isti) si la Plafar nu prea stiu tanticile de quinoa mea... si eu sunt de parere ca e altceva si nu stiu ce...
Capsunile, fragii, zmeura etc sunt alergeni foarte puternici, d-aia nu sunt recomandate in alaptare. Brocoli baloneaza.
Scapa de nodul!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


In magazinele cu produse bio, repet!Cum e Leacul, Naturalia.. Nu in plafar! Plafare sunt peste tot si nu au neaparat produse bio!


_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)


Merci. O sa incerc sa ajung la ele...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

lorex, nodul ma gandesc ca se refera la niste canale infundate. asa ca pune copilu la san, doar asa trece! asta inseamna ca e lapte, nu?!

mama lui STEFAN


daa...cre ca de asta nu aveam, ca ramasese blocat pe undeva ...glumesc! fac haz de necaz!
am inceput sa beau ceai pt lactatie de la Tekanne si vad ca-si face efectul!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mie ceaiurile de la astia mi se par the best! Si au toate natiile, inclusiv unul pentru copii!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


daa? eu abia acu l-am descoperit!Super! Ms NB

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)


Eu am mereu in casa imunitea, brain power (pt sot), cel de visine pentru pofticioasa de mine si inca unul dar ti-l zic maine ca mi-e lene sa ma duc in bucatarie...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

daca vreti sa vedeti filme romanesti va dau un link, noaptea trecuta am reusit sa vad in sfarsit 4luni3saptsi2zile a lui Mungiu, m-au trecut fiori




Suuuper... daca ai pune si un link cu timp liber...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

myky791,ai mai bagat si altceva, sau ai ramas la sucuri si LP?

ruxita, ai gasit alt medic, sau tot cu rezidentul ai ramas?



Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

azi mi-am amintit de medic, imi fac curaj cand am ceva bani si noi lefteri, o intelegere de bani imediati a picat... si cu prima ocazie ma duc, ca ultima data cand am incercat (sex) m-a durut rau si nici n-am mai dus la capat isprava, desi nu prea stiu cu ce ma poate ajuta un medic ginecolog, eu cred ca sunt ok, mai ok decat pana acum (de ex. nicio eliminare, curata ca lacrima cum spune mama), o fi pe fond de pisic... mai e cineva cu instalatia infundata pe motiv de pisic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui danasor

daca vreti sa vedeti filme romanesti va dau un link, noaptea trecuta am reusit sa vad in sfarsit 4luni3saptsi2zile a lui Mungiu, m-au trecut fiori




Suuuper... daca ai pune si un link u timp liber...



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze





_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

beeey, ce serioase sunteti asa, brusc...
numai io bantui ca stafia si vb prostii la ora asta? mi se trage de la atata dulce, clar...

cristies, fibre, adica de-alea bune? de tre sa mancam noi o garla? nuca de cocos? pai de ce nu zisesi mai devreme? ia sa trag io aer in piept si sa ma reprofilez. in loc de napolitane cu cacao, ciocolata cu nuca de cocoooos

larisel... incredibil! mi-ai starnit o de mare si nici o sansa sa o vad anul asta! desi zici ca sunt la limita inferioare gemanutele, arata splendid. cred ca sunteti pe drumul cel bun, indiferent ce spune lumea!



Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput