Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

beeey, ce serioase sunteti asa, brusc...
numai io bantui ca stafia si vb prostii la ora asta? mi se trage de la atata dulce, clar...

cristies, fibre, adica de-alea bune? de tre sa mancam noi o garla? nuca de cocos? pai de ce nu zisesi mai devreme? ia sa trag io aer in piept si sa ma reprofilez. in loc de napolitane cu cacao, ciocolata cu nuca de cocoooos

larisel... incredibil! mi-ai starnit o de mare si nici o sansa sa o vad anul asta! desi zici ca sunt la limita inferioare gemanutele, arata splendid. cred ca sunteti pe drumul cel bun, indiferent ce spune lumea!



Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo


Ca sa reiau motivul pentru care tin eu dieta asta: ai voie ciocolata (ce-i drept cu mai mult de 70% cacao, dar e ciocolata)

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Larisel, eu maine ma ocup cu vizionatul (ca ai zis ca ai pus multe).
Noapte buna sa aveti si vise placute!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Larisel, tu ai avut probleme si la prima doza parca... tot asa nu te suna sau ceva...
Nu ai posibilitatea sa intrebi alt medic de familie?
Eu cand m-am dus la o luna am discutat ce schema adopt si apoi i-a spus asistentei sa rezerve pe numele meu doua. De atunci. Cand m-am dus la doua luni a luat din frigider doua cutiute cu numele meu pe ele... Eu cred ca a facut asta tocmai pentru ca sa nu intarzie cu vaccinarile. (acum nu stiu sigur dar ma gandesc ca daca doi-trei copii vin cu schema platita ramane un stoc, poate asteapta sa-i dai ceva...)

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc



Nu e genul sa primeasca "ceva"... Mai degraba cred ca e legat de ce am auzit pe ici-pe colo la tv ... neintzelegeri cu casa de asigurari parca.

Intr-adevar si la 2 luni am ashteptat vaccinul 2 saptamani, dar acum dupa 3 de intarziere ne-a zis ca nu are nici o idee cand va veni . Initzial ne zisese ca intre 20 si 1 vin vaccinurile, asha ca probabil o sa ashtept pana la inceputul lunii... Daca nu vine o sa il cumpar, deshi x 2 costa cam mult.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Azi am vb cu medicul de familie si inca nu ne-a venit vaccinul ... . Nu prea am chef sa-l cumpar (din cauza de leftereala) si de aia nu stiu ce sa fac. Avem deja 4 luni si 3 saptamani. Sa mai ashtept? Si sa decalez atunci toate vaccinurile viitoare?

Se mai intampla si in alta parte chestia asta...cu nevenitul vaccinurilor?



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze



da, la noi!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

nu cred ca am nimerit bine mesajul, dar m-am gandit la problema ta, nu te-as sfatui sa faci masaj - am avut si eu un nodul la primul copil si medicul mi-a dat sa ma dau cu o chestie, habar nu am ce chestie, habar nu am ce am avut, dar stiu ca a trecut in timp cu unguentul care ma dadeam - stiu doar ca putzea ingrozitor si-l faceam comprese cu o bucata de fasha inmuiata in solutia aia imputzita intre alaptari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

lorex, nodul ma gandesc ca se refera la niste canale infundate. asa ca pune copilu la san, doar asa trece! asta inseamna ca e lapte, nu?!

mama lui STEFAN


daa...cre ca de asta nu aveam, ca ramasese blocat pe undeva ...glumesc! fac haz de necaz!
am inceput sa beau ceai pt lactatie de la Tekanne si vad ca-si face efectul!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)


Mie ceaiurile de la astia mi se par the best! Si au toate natiile, inclusiv unul pentru copii!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc



Dar de ce sunt deosebite?



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui plateea

myky791,ai mai bagat si altceva, sau ai ramas la sucuri si LP?

ruxita, ai gasit alt medic, sau tot cu rezidentul ai ramas?



Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

azi mi-am amintit de medic, imi fac curaj cand am ceva bani si noi lefteri, o intelegere de bani imediati a picat... si cu prima ocazie ma duc, ca ultima data cand am incercat (sex) m-a durut rau si nici n-am mai dus la capat isprava, desi nu prea stiu cu ce ma poate ajuta un medic ginecolog, eu cred ca sunt ok, mai ok decat pana acum (de ex. nicio eliminare, curata ca lacrima cum spune mama), o fi pe fond de pisic... mai e cineva cu instalatia infundata pe motiv de pisic?


mie mi-a dat dr sa pun niste ovule inainte sa incep


_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Larisel frumoase poze. Ma gandeam ieri unde duc eu pisicania la aerosoli, ca nu pot ajunge pe digul din Eforie cu caruciorul. Multumesc ca mi-ai amintit ca exista diguri si la Modern. E clar ca neuronii mei sunt in vacanta departe rau.

Lorex eu stiam ca diclofenac nu e voie in sarcina si alaptare. Asa scria pe prospectul de la Voltaren (sper sa nu incurc).

Cristies pt informatii folositoare balenutelor. Deci next...cocos sau migdale.
Apropo...azi am mancat mai putin parca. Dupa fiecare biscuite trebuia sa bag o cana de apa si cred ca se umfla orzu-n mine ca nu mi-a mai fost asa foame.

Plateea esti fenomenala!!!

Catalutza imi pare rau de plansete. Sper sa gasiti un raspuns maine la doctorita Culcer. pt amandoua.



Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Azi am vb cu medicul de familie si inca nu ne-a venit vaccinul ... . Nu prea am chef sa-l cumpar (din cauza de leftereala) si de aia nu stiu ce sa fac. Avem deja 4 luni si 3 saptamani. Sa mai ashtept? Si sa decalez atunci toate vaccinurile viitoare?

Se mai intampla si in alta parte chestia asta...cu nevenitul vaccinurilor?



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze



da, la noi!

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

nu cred ca am nimerit bine mesajul, dar m-am gandit la problema ta, nu te-as sfatui sa faci masaj - am avut si eu un nodul la primul copil si medicul mi-a dat sa ma dau cu o chestie, habar nu am ce chestie, habar nu am ce am avut, dar stiu ca a trecut in timp cu unguentul care ma dadeam - stiu doar ca putzea ingrozitor si-l faceam comprese cu o bucata de fasha inmuiata in solutia aia imputzita intre alaptari


...mmmm...m-ai ajuta daca mi-ai spune ce era..
ce fel de dr? ginecologul?

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui plateea

beeey, ce serioase sunteti asa, brusc...
numai io bantui ca stafia si vb prostii la ora asta? mi se trage de la atata dulce, clar...

cristies, fibre, adica de-alea bune? de tre sa mancam noi o garla? nuca de cocos? pai de ce nu zisesi mai devreme? ia sa trag io aer in piept si sa ma reprofilez. in loc de napolitane cu cacao, ciocolata cu nuca de cocoooos

larisel... incredibil! mi-ai starnit o de mare si nici o sansa sa o vad anul asta! desi zici ca sunt la limita inferioare gemanutele, arata splendid. cred ca sunteti pe drumul cel bun, indiferent ce spune lumea!



Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo


Ca sa reiau motivul pentru care tin eu dieta asta: ai voie ciocolata (ce-i drept cu mai mult de 70% cacao, dar e ciocolata)

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc



E chiar foarte permisiva dieta... Ai voie si cartofi prajiti ... da' o data pe an.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Larisel frumoase poze. Ma gandeam ieri unde duc eu pisicania la aerosoli, ca nu pot ajunge pe digul din Eforie cu caruciorul. Multumesc ca mi-ai amintit ca exista diguri si la Modern. E clar ca neuronii mei sunt in vacanta departe rau.




Da la Modern mergem si noi de obicei sau pe faleza la Cazino (coboram pe scari si stam chiar langa apa)... dar mergem acolo doar cand e urat afara (ca sa fim singuri ). Ieri am fost pe digul de nord (drumul e prin port).



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput