Burtici cu flori de liliac mai-iun'10 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Wow!!![uau]Catalina, ce putin mai ai!!...Asteptam vestile bune!@!!

Nikole si tu??? Cand scoatem -etele??

Am experimentat si eu de cateva ori arsuri noaptea..au fost groaznice !!...

Cristina,mami de Mihaita si 37+ cu Mateias

BAZAR DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

ola burtici frumi

multumesc fetelor pt felicitari de 34 sapt si pt burtica

voi va vaitati de arsuri si eu sunt ca un varcolac... de 2 nopti de cand este luna plina nu pot dormiiiiiiii nici eu nici bebelina
adorm pe la 03.00 eu care eram campioana la dormit
urez si eu multe lunite sanatoase si fericite mazarichilor

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in34 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:5 SAPTAMANI SI VINE PRNTESA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Salutare burtici, mamici si bebici !

N-are rost sa va povestesc de noaptea trecuta, mai bine as da copy paste la mesajul de ieri dimineata... Aseara am ramas surprinsa ca sotul meu a exclamat ceva de genul "vai ce picioare umflate ai!"; pana acum ma plangeam eu si ii aratam cat sunt de butucanoase si el zicea de fiecare data "lasa, ca nu-s chiar asa de umflate"; si chiar nu mi s-au parut a fi mai rau ca de obicei... Apoi a citit povestea mazarichilor de pe blogul Carlei si s-a declarat extrem de revoltat: "femeia asta chiar a trait ce povesteste aici?! sincer, daca erai in locul ei, jur ca dadeam cu ei de toti peretii! ce bine ca ne permitem sa nasti intr-un loc UMAN, unde nu te va umili nimeni!". A ramas socat, apoi i-am povestit si eu ce am vazut de cate ori am fost internata pe obstetrica in sarcina asta, ca parca e mai rau decat pe oricare alta sectie (la inceput, cand m-au internat pe gine a fost chiar ok, am dat peste oameni draguti), si ca eu am avut un noroc urias cu medicul meu, si cu faptul ca asistenta sefa e clienta mea, iar din cauza asta toata lumea m-a tratat bine... dar ca nu toate avem acelasi noroc, si ca nici nu ai forta sa te opui oamenilor de care depinzi in momente de neputinta si slabiciune.

Ioana, dupa atata izolare, nici nu ma mai mir ca habar nu am ce data e . Singura zi care ma intereseaza in saptamana e cea de miercuri, cand schimb saptamanile, si maine fac 37 !

Laurita , ai dreptate cu egalitatea .

Mira, daca doar de 5 ori pe zi iti spui ca mai e putin, nici nu stai atat de prost cu nervii ! Da' stai sa vezi ce ne asteapta dupa .

Sabina, wow, felicitari pentru seara romantica !!! Si eu vreau ...

Murica, bine ai venit acasa ! Asteptam mai multe detalii.

Cris , se pare ca Sebi tine mult la silueta... Dar chiar, de ce nu iti provoaca mai repede travaliul? Ma tem sa nu slabeasca... Oricum, medicul tau stie mai bine ce e de facut. Nici tu nu mai dormi? Imi pare rau... Hai ca mai e putin! (asta cred ca mi-o zic mai mult mie ). Eu nu prea visez, oricum nu legat de fetita, ma mai bantuie din cand in cand alte porcarii fara niciun sens, numai bune de povestit la psihiatru !

Ruxi , iti doresc sa poti sa stai mega cuminte de acum incolo, sa mai poti tine bebeii in burtica! Si sa dea DD sa fie micutii cel putin la fel de grasunei ca la eco ! Cat despre somn, imi pare rau, chiar n-am ce sfat sa-ti dau, nici eu nu am gasit o reteta care sa ma ajute sa dorm; diferenta e ca eu ma trezesc pe la 3-4 dimineata (ma culc pe la 12-1), pana pe la sapte ma uit cumintica pe pereti, apoi dau drumul la televizor...

Lauriciu, mersi de incurajari ! Maine fac 37 de saptamani si tot asa de sus sta bebe. Ma bucur, pentru ca stiu ca nu are de gand sa se nasca inca, dar mi-e greu... Oricum, mi-a zis medicul ca poate sa coboare abia la nastere, se poate deschide colul si rupe membranele fara ca bebe sa fie angajat, deci sa nu ma bazez pe faptul ca e catarata in ficatii mei, da' stiu eu ce stiu ! Am avut eu probleme si mai urate cu stomacul, am stat si internata la un pas de cutit, dar am putut face tratament si boala a dat inapoi; acuma sarcina a "redeschis" problema, si nici nu pot lua tratament ca-mi intoxic fetita... Wow, esti la 39+, ce putin mai ai! Iti tin pumnii !

Iubirisca, imi pare rau ca ai intrat si tu in clubul insomniacelor! Dar poate e doar un incident izolat... Felicitari pentru 34 de saptamani !

Mira, Mary, ma bucur sa vad doua burtici ata de vesele si pline de viata ! Ce cadouri frumoase au primit bebeii vostrii .

Nikol, ce fain ca ai un col asa de lung la 37+ !!!

Corina, pai ce facem? Zombi meeting ? sper sa reusesti sa te mai odihnesti!

Catalina, te asteptam cu vesti, sa avem idee pe cand iti scoatem agitatele !

Nana 36+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -4sau mai putin ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_26

Wow!!![uau]Catalina, ce putin mai ai!!...Asteptam vestile bune!@!!

Nikole si tu??? Cand scoatem -etele??

Am experimentat si eu de cateva ori arsuri noaptea..au fost groaznice !!...

Cristina,mami de Mihaita si 37+ cu Mateias

BAZAR DC





Cristina va anunt eu,posibil,joi,mi-a spus sa vin fara sa mananc,data operatiei ramane 10 mai,dar eu il simt cum coboara,cand merg tre sa tin mana sub burta de parca i-as tine caputul sa nu impinga prea tare ,oricum si la David cand am nascut,luni dimineata la 40 sapt la control,totul era ok,col lung,,nu ai cum sa nasti,,
iar la 22 seara mi s-a rupt apa..nu era gandita cezariana,ma gandeam ca nasc normal

NIKOL37+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 2 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubirisca spune:

Cris09, ma uitam pe prima pagina si vroiam sa te intreb, pe doctorul tau il cheama Pana Doru Stelian?

Iubirisca 34+ cupapusica mica, Cristina Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

neatza fetelor,

in primul rand felicitari noilor mamici, sa va traiasca puiutii sa fie sanatosi si mancaciosi!!!
in al doilea rand imi cer scuze de absenta dar am intrat intr-o depresie foarte nasoala de n-am avut chef de nimeni si nimic,stau in pat si ma uit pe pereti desi as putea sa citesc ceva,sa ma uit la tv,sa va scriu voua dar n-am putut sa fac nimic din toate astea.... noroc de sotul meu care ma mai incurajeaza si am inceput usor sa-mi revin...poate si din cauza renovarii c-am ramas singura pacienta si nimeni nu-mi mai calca pragul decat pt injectie....astazi imi este mai bine, m-am trezit mai optimista.....eh, asa sunt eu ma innec ca tiganul la mal..
bubu in mare sunt bine, mai am contractii da nici nu le mai bag in seama, mai am 2 zile pana la 36 si mai stam pana duminica sa termine renovarea dupa care incep sa ma misc si eu...poate nasc....ca nu mai pot
va pup pe toate burtici fericite

35+ cuEmma Antonia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Neata,

raportez o noapte de cosmar. A fost cumplit, cu trezire la jumate de ora, cu fete tipand pe rand de nu mai stiam ce sa le facem. Sunt daramata. Acum s-a dus Silviu la farmacie sa caute Infacol, sa vedem daca avem vreo sansa. Nu stiu cat vor mai dura lunile astea, dar uneori simt ca nu mai rezist. Am chemat-o pe mama dimineata sa vina la mine, ca sa mai dorm si eu, dar Alexandra a vrut sa plece la mama, asa ca le-am lssat sa plece amandoua, m-am gandit ca e mai bine asa pentru Ale, acolo se ocupa mai multi de ea decat aici. Incep sa am si cu Alexandra discutii, pentru ca tranteste mereu sau face galagie sa le trezeasca pe fete si va dati seama dupa ce ma chinui sa le adorm ce minunatie e cand le trezeste. Imi dau seama ca vineri se face fix o luna de cand eu nu am mai iesit deloc din casa. Of sper sa treaca mai repede si perioada asta oribila.

Tatyana hai ca mai ai un pic. Noi toate suntem alaturi de tine.

Nikolett si Catalina ce putin mai aveti. Cris si tu esti pe ultima suta de metri. De acum incepem sa ne pregatim intens pentru galerie.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Neata,

raportez o noapte de cosmar. A fost cumplit, cu trezire la jumate de ora, cu fete tipand pe rand de nu mai stiam ce sa le facem. Sunt daramata. Acum s-a dus Silviu la farmacie sa caute Infacol, sa vedem daca avem vreo sansa. Nu stiu cat vor mai dura lunile astea, dar uneori simt ca nu mai rezist. Am chemat-o pe mama dimineata sa vina la mine, ca sa mai dorm si eu, dar Alexandra a vrut sa plece la mama, asa ca le-am lssat sa plece amandoua, m-am gandit ca e mai bine asa pentru Ale, acolo se ocupa mai multi de ea decat aici. Incep sa am si cu Alexandra discutii, pentru ca tranteste mereu sau face galagie sa le trezeasca pe fete si va dati seama dupa ce ma chinui sa le adorm ce minunatie e cand le trezeste. Imi dau seama ca vineri se face fix o luna de cand eu nu am mai iesit deloc din casa. Of sper sa treaca mai repede si perioada asta oribila.

Tatyana hai ca mai ai un pic. Noi toate suntem alaturi de tine.

Nikolett si Catalina ce putin mai aveti. Cris si tu esti pe ultima suta de metri. De acum incepem sa ne pregatim intens pentru galerie.

Va pup pe toate.

Sabina, mamica fericita a gemenelor Ekaterina si Iustina (03.04.2010) si a Alexandrei (27.06.2006)


Multumim Doamne pentru cele 3 minuni sanatoase.


Sabina, curaj si rabdare! Sunt convinsa ca se va vedea si la voi lumina de la capatul tunelului in curand! Voi, mamicile de gemeni, sunteti eroine si exemple pentru restul! Sa te ajute Dumnezeu sa treceti peste perioadele complicate si sa va bucurati cat mai degraba de zambete, gangureri si evolutie frumoasa, in general!



Corina 31s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iubirisca

Cris09, ma uitam pe prima pagina si vroiam sa te intreb, pe doctorul tau il cheama Pana Doru Stelian?

Iubirisca 34+ cupapusica mica, Cristina Alexandra


Nu.Pana Petrisor Doru.De ce intrebi?

poze


Cristina38+ cu Sebi
AMR:10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Buna fetelor!WOWWWWWWWW ati scris foarte mult de cand nu am mai intrat...mai am un pic de recuperat!
FELICITARI SORANA!FELICITARI ALINETTERO!Sa va traiasca ingerasii sa fiti sanatosi si fericiti!Refacere usoara!
Noi mai avem un picut...pe 1 MAI dimineata la ora 9 ne-a programat pt marea intalnire cu printesa!
De-abia asteptam!!!!!!!
Nu prea mai pot dormi,ma misc mai greu,mai ales in pat cand vreau sa ma intorc...trebuie sa-mi intorc in acelasi timp si burta...ca nu se mai intoarce singura!
Plimbarile noaptea la baie si la frigider dupa ceva dulce...tot mai persista...
Bebelina se misca de mama focului,de fapt mai mult se impinge...ca nu prea mai are loc...cred eu...isi gaseste cate o pozitie de imi face o burta...tare comica!
Ale multumesc ca ai anuntat fetele cand ti-am trimis sms-ul!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&37+cuMELISSA
AMR...4 ZILE!!!

Mergi la inceput