Burtici cu flori de liliac mai-iun'10 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubirisca spune:

Citat:
citat din mesajul lui theophillina

Iubirisca, felicitari pentru 34+. Imi pare rau ca n-ai dormit azi-noapte, se pare ca belitul ochilor pe tavan o sa devina sportul odiseei pe masura ce inaintam in sarcina. Cand ai inceput sa ai arsuri? Ca eu n-am si nu stiu cand ar trebui sa inceapa...

Theodora 31+ Stelios

AMR 9 saptamani


Multam pentru felicitari, arsurile au aparut cam pe la 30 saptamani dar erau sporadice; acum insa, sa te tii, m-au apucat pe la 12 noaptea si pana la vreo 4 nu m-au lasat- e destul de aiurea ca dupa ce simti ca-ti toarna cineva soda pe gat parca imi vine si ce am mancat inapoi.

Iubirisca 34+ cupapusica mica, Cristina Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iubirisca

Cris09, m-am cam ingrozit de visul tau, ai mai reusit sa adormi sau ai ramas treaza pana dimineata?
Dimineata ma mangaia si pe mine sotul si-mi zicea "hai ca mai ai putin", in unele momente parca abia astept sa nasc dar ma mai si gandesc ca ar fi bine sa mai stea un pic papusica la caldurica.

Iubirisca 34+ cupapusica mica, Cristina Alexandra

Nu am mai adormit...M-am uitat la tv pna dimineata

poze


Cristina38+ cu Sebi
AMR:10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubirisca spune:


[/quote]Nu am mai adormit...M-am uitat la tv pna dimineata

Of, imi imaginez ca esti zombie; poate reusesti sa dormi la pranz

Iubirisca 34+ cupapusica mica, Cristina Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

buna fetelor!
v-am citit in repezeala,ma bucur ca sunteti in regula cat de cat,ca inca mai puteti
Ilinca e foarte frumoasa ,uleioasa dupa baie si grasunica

Eu am fost ieri la un ultim control la cabinet,acum o sa merg in spital sa ma antrenez,joi pe 6 mai eventul nemancata,in caz de dureri,posibil si mai devreme daca consider eu ,oricum contractiile s-au cam intetit la mine,simt ca ma dilat simt durere de oase in zona bazinului,de cateva ori pe zi,burtica noi in familie o vedem lasata,doctora a spus ca colul inca se tine lung,3 cm,am inceput sa am secretie alba mucus mai intens,am primit lomexim doua ovare unul la 6 zile,ma gandesc ca mucusul acela mai abundent e ok ,nu stiu daca o sa-mi iau ovulele....

Bubu ce faci? astazi ca ieri am citit
am visat ca ai nascut,asa am visat si la Carla duminica inainte de a naste ea,eu imi doresc sa fie doar vise aiurite,sa nu se adevereasca sa ajungi in zona de siguranta 36


NIKOL36+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 3 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

schimb semnatura si revin


NIKOL36+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 3 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Taty ana ce faci,probabil ca se renoveaza si nu mai ai net,asta sa fie cauza

NIKOL37+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 2 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Neatza burtici si mamici!

Vin si eu zombi dupa o noapte nashpa de tot, cu treziri din jum in jum de ora si vise aiurea.. offf
Am capul greeeu si nu stiu daca mi-ar face mai bine sa stau azi mai mult in pat, sau sa ies un pic la aer..

Theodora, pare rau pentru durerile tale atat de puternice, si te asteptam cu vesti bune de la eco astazi.

Nico, gand la gand cu bucurie: si eu tot pe 5 mai merg la eco morfo de 32s, iar azi mai dupa amiaza mi-am pus in gand sa dau o fuga pana in mag obor, poate gasesc andrele si ata, ca mi-a facut si mie pofta Mira - sa vad si daca imi amintesc ceva despre cum se face Sa imi zici daca gasesti ceva bun si unde

Iubirisca, sper ca si tu sa te simti bine cat mai curand si felicitari pt cele 34s!

Vazut poze de la intalnirile burticilor din tara si strainatate, imi place ca sunteti toate zambarete si frumoase foc!

Parca as mai scrie ceva, dar creierul meu e slow in dimineata asta...

pt o zi buna, aveti grija la luna plina! (in cazul meu sigur asta e motivul care ma da peste cap)


Corina 31s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna fetele!
cristina_26
Va citesc zilnic....sau mai bine zis "hourly"....dar mi-e cam lene sa ma loghez si sa scriu. De fapt nu sunt obisnuita....
Am ajuns cu bine in 39 sapt si 3 zile. Azi mergem la dr la spitalul Cantacuzino, pentru o verificare, daca s-a deschis colul si dc s-a mai scurtat. Miercurea trecuta era doar putin scurtat si inchis. Eu cred insa ca mai dureaza pana apare minunatia mea de d-soara
Eu vreau sa nasc natural, asa ca nu stiu cand se va intampla...ma voi impacineta daca depasesc 41 sapt. Pana atunci ne bucuram de ultimele zile de sarcina si de rasfat din partea tuturor celor dragi.
Cand ma intorc de la dr o sa va spun cum sta treaba
va pup pe toate!


Catalina, 39+ cu domnisoara Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Neata fetelor,

Eu azi am dormit ceva mai bine. Ieri mi-a adus o prietena Garmastan din Ro, si am inceput chiar acum "terapia". Inca nici nu alaptez, dar am sfarcurile foarte dureroase. Cred ca iar ma asteapta chinuri. Dar sa fie bubulina sanatoasa, ca rabdam noi.

Cu intarziere, FELICITARI MAZARICHILOR PENTRU IMPLINIREA PRIMEI LUNI DE VIATA! SA CRESTETI MARI, SANATOASE, FRUMOASE, CUMINTELE SPRE BUCURIA PARINTILOR!

Vai, Sabina! Ce frumos, ca v-au lasat printesele sa aveti si voi clipe romantice!

Mira, Mary tare frumoase pozele voastre! Se vede ca v-a priit intalnirea ca radiati de fericire! Super.

Fetelor fug sa pap ceva ca nu am luat nici micul dejun. Si am o foame de lup.




www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 33+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

Buna fetele!
cristina_26
Va citesc zilnic....sau mai bine zis "hourly"....dar mi-e cam lene sa ma loghez si sa scriu. De fapt nu sunt obisnuita....
Am ajuns cu bine in 39 sapt si 3 zile. Azi mergem la dr la spitalul Cantacuzino, pentru o verificare, daca s-a deschis colul si dc s-a mai scurtat. Miercurea trecuta era doar putin scurtat si inchis. Eu cred insa ca mai dureaza pana apare minunatia mea de d-soara
Eu vreau sa nasc natural, asa ca nu stiu cand se va intampla...ma voi impacineta daca depasesc 41 sapt. Pana atunci ne bucuram de ultimele zile de sarcina si de rasfat din partea tuturor celor dragi.
Cand ma intorc de la dr o sa va spun cum sta treaba
va pup pe toate!


Catalina, 39+ cu domnisoara Miruna


WOW, ce revigorant e sa auzi pe cineva in 39s+ ca se bucura de ultimele zile de sarcina

Bafta multa, Catalina, sa ai o nastere usoara, fara surprize, bebitza sanatoasa si refacere rapida!
Daca reusesti sa ne anunti cand debuteaza marele eveniment, eu promit sa agit majoretele pe aici pt inca o mamica curajoasa, la nastere naturala!!! Sa fie intr-un ceas bun!


Corina 31s+ cu Maria

Mergi la inceput