Burtici cu flori de liliac mai-iun'10 (76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Buna, fetelor!
Sabina - imi pare rau ca aveti probleme cu colicii, Luca nu a facut decat vreo 3-4 crize si mi-a fost suficient. Va urez din suflet sa depasiti cat mai repede perioada asta dificila, imi imaginez cat de greu va este si imi doresc sa iti pot spune ceva care sa iti usureze sentimentul de neputinta si de disperare. Sunt(em) cu gandul si sufletul alaturi de voi, si bafta cu Infacolul, poate functioneaza. Oare o iesire de o ora, doua, nu ti-ar prinde bine?

Tatyana - tu, mamica optimista si tenace... lasa gandurile rele deoparte, mai aveti atat de putin si ati ajuns atat de departe pentru mamica curajoasa!

Anca 34+ cu Maya Sofia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aniska80

Buna fetelor!WOWWWWWWWW ati scris foarte mult de cand nu am mai intrat...mai am un pic de recuperat!
FELICITARI SORANA!FELICITARI ALINETTERO!Sa va traiasca ingerasii sa fiti sanatosi si fericiti!Refacere usoara!
Noi mai avem un picut...pe 1 MAI dimineata la ora 9 ne-a programat pt marea intalnire cu printesa!
De-abia asteptam!!!!!!!
Nu prea mai pot dormi,ma misc mai greu,mai ales in pat cand vreau sa ma intorc...trebuie sa-mi intorc in acelasi timp si burta...ca nu se mai intoarce singura!
Plimbarile noaptea la baie si la frigider dupa ceva dulce...tot mai persista...
Bebelina se misca de mama focului,de fapt mai mult se impinge...ca nu prea mai are loc...cred eu...isi gaseste cate o pozitie de imi face o burta...tare comica!
Ale multumesc ca ai anuntat fetele cand ti-am trimis sms-ul!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&37+cuMELISSA
AMR...4 ZILE!!!

WOWFELICITARI PENTRU DATAO sa fie Melissa muncitoreasca odiseei!!!

poze


Cristina38+ cu Sebi
AMR:10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Ooooo, Aniska, felicitari pentru programare, sa fie intr-un ceas bun! Va tin pumnii!

Anca 34+ cu Maya Sofia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Citat:
citat din mesajul lui Aniska80

Buna fetelor!WOWWWWWWWW ati scris foarte mult de cand nu am mai intrat...mai am un pic de recuperat!
FELICITARI SORANA!FELICITARI ALINETTERO!Sa va traiasca ingerasii sa fiti sanatosi si fericiti!Refacere usoara!
Noi mai avem un picut...pe 1 MAI dimineata la ora 9 ne-a programat pt marea intalnire cu printesa!
De-abia asteptam!!!!!!!
Nu prea mai pot dormi,ma misc mai greu,mai ales in pat cand vreau sa ma intorc...trebuie sa-mi intorc in acelasi timp si burta...ca nu se mai intoarce singura!
Plimbarile noaptea la baie si la frigider dupa ceva dulce...tot mai persista...
Bebelina se misca de mama focului,de fapt mai mult se impinge...ca nu prea mai are loc...cred eu...isi gaseste cate o pozitie de imi face o burta...tare comica!
Ale multumesc ca ai anuntat fetele cand ti-am trimis sms-ul!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&37+cuMELISSA
AMR...4 ZILE!!!

WOWFELICITARI PENTRU DATAO sa fie Melissa muncitoreasca odiseei!!!

poze


Cristina38+ cu Sebi
AMR:10 zile

Multumesc!Daaaaaaaa,o sa fie harnicuta familiei!!!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&37+cuMELISSA
AMR...4 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancutzicab

Ooooo, Aniska, felicitari pentru programare, sa fie intr-un ceas bun! Va tin pumnii!

Anca 34+ cu Maya Sofia si mamina lui Luca

Multumim!!!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&37+cuMELISSA
AMR...4 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

ancutza nu am cu cine sa le las si sa plec. Cat despre colici, eu la Alexandra nu am stiut ce sunt aia. Poate o fi facut si ea o criza, doua, sa nu mai tin minte.

Va multumesc pentru gandurile bune.

Aniska felicitari ptr alegerea datei. Mai ai un picut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

ancutza nu am cu cine sa le las si sa plec. Cat despre colici, eu la Alexandra nu am stiut ce sunt aia. Poate o fi facut si ea o criza, doua, sa nu mai tin minte.

Va multumesc pentru gandurile bune.

Aniska felicitari ptr alegerea datei. Mai ai un picut.

Sabina, mamica fericita a gemenelor Ekaterina si Iustina (03.04.2010) si a Alexandrei (27.06.2006)


Multumim Doamne pentru cele 3 minuni sanatoase.



Multumim!Da,asa este...mai este putin...dar parca mi se pare ca trec greu zilele astea...

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&37+cuMELISSA
AMR...4 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

hello burticutze si mamici
eu am venit de la clinica unde mi s-a masurat bazinul...
astazi a facut prima gluma dr. cu mine.. oricum eram speriata ca un iepure intre vulpi :P
m-am dus sa imi masoare bazinul..si numai ce vad un instrument enorm si o intreb "e dureroasa procedura"? la care ea: "da, nu vezi ce instrument am??"
eu
apoi vine si ma masoara...in picioare...nici vorba de masurare interna cum imi imaginam eu disperata..
se pare ca bazinul meu e simetric...oricum nu cunosc valorile unui bazin larg asa ca...momentan sunt numai buna pt nastere naturala..
apoi m-am cocotat si pe masa, vai ce urasc masa aceea, si apoi am fost libera sa plec
joi urmeaza sa merg la monitorizare si sper sa vedem si ce greutate are piciul ca si eu traiesc cu un stres...daca nu avem motive ni le inventam
cat am asteptat pe hol am intalnit o proaspata mamica foarte multumita de dr mea.... se pare ca sunt si cazuri fericite
pentru burticile ce nu pot dormi sincer imi imaginez cat de greu poate sa va fie...
Ruxi felicitari pentru vestile bune de la eco
Laura ai o mandrete de fata, e superba
am pus 2 pozute noi in mapa, cu burtica duminica, in prag de 37 saptamani http://family.webshots.com/photo/2208714810105580295umOVTM

37+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Sabina , multa putere in continuare, o sa treaca cumva si perioada asta! Da' chiar, lasa-l pe Silviu intr-o seara cu fetitele si iesi la un suc cu fetele, poate reusesti sa te desprinzi si sa te relaxezi un piculet!

Tatiana, hang on ! Stabileste-ti alt obiectiv. Sa zicem 37 de saptamani, deocamdata ?

Aniska, felicitari ! Faina data de nastere! Si usor de tinut minte !

Vero, ti-am vazut pozicile. Bravo, esti o burtica tare draguta, fara kg in plus!

Nana 36+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -4sau mai putin ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Cu intarziere, vin si eu sa va urez:

FELICITARI ALINETTERO!!
FELICITARI SORANA!!
Recuperare cat mai usoara si rapida!!


Tudor Andrei si Tudor , sa cresteti mari, sanatosi, norocosi si iubiti!

Acum ma duc cumintica sa citesc capitolul pe care l-am pierdut si sa ma pun la zi cu vestile despre voi .

Ana 33+ cu Laura

Mergi la inceput