Prietene la bine si la greu - 5

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami.ilinca

Buna dimineata,

Ne primiti si pe noi? Eu va citesc de cand eram insarcinata cu fetita mea dar nu am indraznit sa ma inscriu pe listuta fulgusorilor. Am invatat ff multe lucruri interesante de la voi si de aceea va multumesc mult de tot...si ma bucur ca v-am regasit aici intrasem in panica,nu stiam unde v-ati mutat....cred ca asta m-a determinat sa ies din anonimat.

Va imbratisez cu drag ,toate aveti puiuti tare dulci


Bine ai venit! Te asteptam sa scrii cat mai mult! Stii deja daca ne urmaresti de ceva vreme, da-ne datele ptr listuta si scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare si sa vorbim in timp real!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LA MULTI ANI pt toate sarbatoritele/ sarbatoritii de astazi.

MAMI.ILINCA ma bucur ca te-ai hotarat sa si scrii nu doar sa ne citesti. Bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

DianaR,Lidia74,multumesc pt primire!

Ilinca s-a nascut pe 14 nov 09, la 37 sapt, a avut 2670g si 49 cm,Apgar 10, prin cezariana. Dr noastra a fost Anca Gherasie.
Inca mai papam titi dar si piure de legume si de fructe.

va pupam pe toti,




Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

LA MULTI ANI FULGUSORILOR SARBATORITI AZI,DAR SI MAMICILOR !

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Tina, Smarandita si Carla - sa fiti iubite si fericite alaturi de copilasii dragi!

Rares de mami drag noua! Lavi - sa-ti traiasca si sa creasca mare si sa va bucurati 1000 de ani de el



Mami.Ilinca - bine ai venit la noi

Flavours - ma bucur ca ai aparut. Nici eu nu stiu la ce te referi cu chestia de cauciuc... . Ce face frumosul tau cu ochi senzationali?

Ralu_seby - cu parere de rau se pare ca la categoria Placinta uriasa esti surclasata de Shtephy care scrie draga de ea cu o singura manutza

Dymomo - vazut pozele, tare frumos s-a facut Danutz


fetele, maine - miercuri - parc?

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Incep sa va intreb cate ceva, diversificarea asta a adus multe nedumeriri pt mine, dar unele dintre ele le-am depasit cu ajutorul vostru(), dar au mai ramas...deci, ce fructe le mai dati puilor mici?
Acum Ilinca papa mar ("aburit" in babycook-tot de la voi am aflat de aceasta minunatie)si amestecat cu jumatate de banana. Pediatra mi-a recomandat si alte fructe :caisa ,piersica,dar inca nu e sezonul lor si nu prea m-as incumeta sa-i dau din import.Dr a zis sa-i dau din compoturi romanesti...hm...nu prea mi-a sunat bine...asa ca va intreb ,voi ce ma sfatuiti sa-i mai introduc?



monis

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatzaaaaa!!!!

frumos Rares de mami dulcica Lavinia

Tina, Smaranditza si Carla

mami.ilinca welcome!

cuscri reparat data nasterii la ginerica scump

Ionela pe mine personal nu ma deranjeaza explicatiile tale, ba chiar imi plac...nu-ti fa griji

e ora de papat fructele si facem galagie
ne auzim dupa


_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Noi plecam afara, e tare frumos in bucuresti si sunt deja 18 grade afara...
Ancuta Bro

va

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Intru si eu sa spun un buna ziua.
Sunt foarte obosita. Botezul a fost duminica. M-au obosit mai mult problemele organizatorice si stresul/alergatura dinainte de botez.
Botezul a iesit ok. A primit si cadouri si bani. Am treminat oorabil, macar nu am dat bani din buzunar.

Am avut o gramda de chestii de facut. Martea trecuta am avut lectie deschisa cu parintii. Ne-au asistat la ore. Alt stres, ca sa iasa totul perfect.

Pe 12 am show despre cutremur. Al naibii subiect. Nu am gasit nimic pe net din care sa ma informez, asa ca a trebuit sa scriu eu scriptul. daca imi iese cum am gandit eu, o sa fie funny. O sa filmez si va trimit linkul cu puradeii mei.

Socrul meu este la mine, motiv pt pune masa, strange masa, gateste, fa curatenie. Azi pleaca. Mai bine. daca am chef gatesc daca nu, nu.

Sunt stresata cu mama, la greu. I-a facut un computer tomograf si a descoperit ca are granulom de fir. Adica, un fir care leaga bucatile de os, are ca un fel de inflamtie, nu infectie. Concluzia. Este pe tratament intensiv cu antibiotice. Daca tot mai supureaza, o s-o opereze din nou, ca sa ii puna placa, in locul, bucatei de os, adica a capacului. Si, binentels ca am aflat asta, cu o zi inaintea botezului.

Cand o sa am poze o sa trimit linkul. O sa incerc sa citesc din urma, dar o gramda de lucruri de facut.

Pinky e bine. Nu avem urmari de la cadere. Decat stresul meu! A fost cuminte la botez. Inainte de botez, cat a stat in bratele nasului, a incercat sa-i ia nasturele. Mama, cu ce indrajire, s-a chinuit sa-i ia nasturele. Dupa ce a scos-o din apa, a facut un mare pipilica. Zici ca s-a tinut cateva ore. Sa speram ca asta inseamna noroc.

dar ramane, cuiul cu mama....

cred ca nu are prea multa coerenta mesajul meu, dar asa sunt acum. Varza!
pup

Poze noi cu Pinky de la 4 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=sBKDbH6wHNM" target="_blank"> Cezara "vorbeste" cu mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

wow 3 sarbatorite avem azi, noroc cu Ramonika, ca am bagat si io un ochi mare si curios la tabelu de la ex'casuta noastra..

Smaranditza
Carla
Tina
Mamicilor multa sanatate si multa rabdare pt piticii vostri dragi, ca ne asteapta vremuri diversificate rau


Deci de scos pete pan acu avem Vanish, sau Ariel profesional..Bunn! sa incerc si io! Multam fetele de ponturi

Cory, asa va sa zica, ai gasit cachi fara prea multe interventii!! la mai multe mere papate de piticx!

Evy, bafta cu puiul care tuseste..Deci putin rosu in gat..brr...A mea inca e mucioasa foc, am terminat tratamentu dat de pediatra si ea ii la fel...cred ca o vizitez iar sa vad ce ne mai da..

Am vazut pozici de Albastrel frumos si rachitooor, mami sa ii faci si o surioara neaparat, ca e superb!! daca o fi si sorasa macar la fel de dragalasa si frumu ca el, o sa ai cu ce te mandri!!

Miany si la noi e jale mare daca stam in casa ziua, imi doarme max max jumatate de ora adormita calare pe mine, sau in cel mai bun caz leganata in carut..Cand iesim afara daca nimeresc sa fie obosita imi mai doarme afara putin mai mult..dar nu exagerat

Lauradi, ai scos cupchii aruncati in cada?? am ras de m-am prapadit cu aruncatu tau

Marijan, a mea tot mucioasa, i-am dat deja panadolu dim si seara cum vad ca ii dai si tu piticei..

Dymo, am pandit pana ai pus linku la semnatura, ca mare lenesa m-am mai facut sa caut prin albume.. Frumoase poze, dar deja va stiam de la ieseala voastra cu Ancutz!

Stephy, sa anunti cand pui pozicile cu Iustinut si strengarita galagioasa! Am salvat si io linku la tortu ala , moama ce bunatate cred ca eee!!

hehe, iote si o mamica noua care ne citea din umbraa!! Bun venit mami Ilinca, baga mare vreo 10-15 mesaje sa te vedem in timp real..da cred ca stii asta deja, (edit, vad ca ti-au zis si fetili)..Asadar place de noi, de te-ai mutat aici dupa noi?


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput