Gravidute prin FIV(61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Tatyana sa iti traiasca bebelina. Si a mea tot 2200 a avut, baiatul 1640. Acum ea are 3400. Asa ca nu te stresa. Tie refacere rapida.
Bun venit noilor gravidute. Eu cu sangerari nu am avuat probleme asa ca nu stiu ce sfat sa dau.
Dragaica, eu cu contractiile am avaut mari probleme din s 28. Ba prin spital, ba cu perfuzii. Nu mai zic ca pastile pt a opri contractiile incepusem sa iau cate 6/zi. Nst-uri faceam de 2 ori pe s. Mie mi-a dat pastile chiar daca colul meu era inchis si lung, aceste contractii duc la deschiderea colului si la scurtarea lui, urmand nastere prematura. Eu zic mai cauta opinii si pe la alti dr. Eu nascui intr-o zi de marti, dar de duminica, chiar vineri, contractiile mele erau din 7 in 7 min. Si la mine au fost nedureroase la inceput dar dupa ceva timp au devenit dureroase. Asa ca ai grija, sarcina gemelara e mai sensibila. Si eu am luat no-spa fara stirea dr. Sarcina usoara si la termen.
Poate pun si eu poze cu iubitii mei dar trebuie sa fac cont undeva de a posta pozele dar nu am timp cateodata nici sa mananc.
Pupici la toata lumea.

mami de  Mina Anita si  Ara Ioan

Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Dragaica, eu nu am prea scris la "gravidute..", dar v-am urmarit. Si eu sint cu contractii si dureroase si nedureroase, si la 10 min si la 5 min...Problema la mine e ca s-a scurtat colul de tot si sta doar in firul de cerclaj. Asa ca statul in pat este "meseria" mea cea noua :)
Medicul meu recomanda pt contractii doar utrogestan, magne B6 si multe, multe lichide. Nu mi-a dat gynipral (desi eu am mai luat, de cele mai multe ori fara sa aiba vreun efect), si nici no spa. De cateva ori am revolvat contractiile cu apa...Cand incep sa fie tot mai dese beau aprox 2l intr-o ora. Si stau la 45 de grade...Incet-incet se raresc..Poti sa incerci asta...Sarcina cat mai usoara pe mai departe si fara contractii!

Taty_ana, felicitari pentru fetita, sa fie sanatoasa si papacioasa!

Va pup pe toate!


zapp 28+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

many -tatyana nu a mai scris pt ca a stat in spital de la 22saptamani pana acum. Dar din fericire a reusit sa ajunga cu sarcina la termen .

Catalina





Bine ca totul s-a terminat cu bine

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Bravoooo, Tatyana, felicitaaari!Bun venit pe lume comorii tale mici!

fetelor cred ca urmez inaintea lui Sheri, puteti sa ma treceti si pe mine pe lista cu Stefania mica aveam DPN in 26 iunie, o scoatem cu ceza in 8 iunie se pare in 7 imi face o amniocenteza sa vada daca sunt maturati plamanii( aici asa se face) la 37 de saptamani...si daca totul e bine ne nastem a doua zi. Am emotii fetelor deja...mai am 5 saptamani!
Am placenta joasa la 2 cm de col si nu ma lasa natural.


cu Stefania minunea mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Dragaica parcheaza pe stanga in pat linistita si bea lichide multe.

Zapp, sarcina cat mai lina in continuare!

carmelly, crestere mare la pui, te credem ca nu a timp, nu-i de mirare...

Iana, ce mai faci, cum sunt gemenii ? Huski, creste Raducu?

Castelana o fi ocupata cu Cezar pana peste cap:)

Ella daca mai ai timp mai scrie-ne ce minunatii face bebe George zilele astea.

va pup pe toate. am stat intr-o zi sa ma gandesc daca nu erati voi dincolo la aspirante cine stie pe unde eram eu acuma cu proeictul bebe....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

am fost si eu azi la echo, am 2bebei miscaciosi de 15, 1 si 17,3 mm, col inchis. restul detaliilor se termina cu omogen si normal in coada, nu le mai trec aici.

va pupi,

dragaica, sper sa se linisteasca toate contractiile.

Adi +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia79 spune:

Catalina , multumim frumos ca ne-ai trecut pe listuta cu nasterileee, nu pot sa cred ca am ajuns si eu acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Claudia, te pup, Doamne ajuta sa fie bine si de acum incolo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Taty_ana felicitaaari mamico! Bine ca ai reusit sa ajungi cu bine la capatul acestei calatorii! Sa creasca fetita sanatoasa si frumoasa si sa va bucure clipele iar tu sa te refaci cat mai repede sa vii sa ne mai impartasesti si noua din trairi si experiente!!!

Dragaica draga, eu nu sunt in masura sa-ti dau nici un sfat, ceea ce pot doar sa fac este sa ma gandesc cu drag la tine sa duci sarcina cat mai aproape de final! si numai bine iti doresc!!!

Zapp imi pare rau pentru situatia ta...Sa-ti ajute DD sa mai rezisti cateva saptamani!

Carmelly draga, bine ai face sa pui poze cu minunile tale sa le admiram si noi un pic!

Adipapazi ma bucur tare mult ca totul este in regula, bebeii cresc si asta e tot ce conteza acum! Tu cum te simti? Simptomele sunt prezente?

Claudia sa dea Bunul Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun! Imi inchipui ce emtoo incep sa te napadeasca!

Cata

Abia asteptam si noi sa mergem la echo, sa ne vedem prichindeii! Lunea viitoare va fi o alta zi speciala, sper sa treaca repede pana atunci...In rest, mai vomitam dar destul de rar insa greata e la cote maxime, iar de sani, nici nu mai zic...Nu-i bai, e semn bun ca se lucreaza intens...

Va pup cu mult drag si aveti grija de voi, dar mai ales de burtici!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Dragelor, a nascut si taty_ana bebelina frumoasa si sanatoasa, 2,2kg. Respira singurica si este sanatoasa.
Bravo tatyana !

Sheritra se pare ca esti urmatoarea.

Catalina






Felicitari bebelinei de tatyana sa fii sanatoasa, sa aduci parintilor nuai bucurii.

Cum deja urmeaza Sheri???
Dupa ea cine mai urmeaza........cumva eu...nu cred

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 24+ de Tudor Sebastian si Felix Alexandru





Puskea pe limba! Se zice Va urma! Undeva candva in viitor! Kaniet filma peste doi luni si-un pic!
Taty-ana, felicitari pt nastere! Sa creasca bb mare repejor!

Shery 28 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput