Gravidute prin FIV(61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Dragaica ma bucur pentru voi! Sa fie cumintei bebei si sa nu-ti dea prea multe picioruse in burtica! Si apropo de burtica, creste, creste...Iti doresc numai sa fiti bine cu totii si sa duci sarcina cat mai mult.


As avea si eu o mica intrebare intrebatoare: daca vomit imediat dupa ce imi iau vitaminele, la vreo 10 min, trebuie sa le iau din nou? Voi ce stiti?

Pupici tuturor si un weekend placut!!!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!




Eu zic sa ceri medicului sa ti le schimbe, am trecut prin asta m-am chinuit o luna cu Materna le-a luat in toate felurile posibil, inainte de masa, dupa asa, cu suc, fara suc nimic nu a mers.
A vorbit cu medicul si mi le-a schimbat cu vitamine disociate, se ia una dimineata si una seara.
Sunt mulr mai scupe decat Materna dar si cantitatile sunt mai mari (la elemente ma refer), pe prima plateam 23$ fara sa fie acoperita de asigurare (pentru ca o cumparam de la raft fara prescriptie), Pregvitul cost 40$ si ceva dar eu platesc doar 8$ (pentru ca e cu prescriptie si in felul asta e acoperita de asigurare).
Din cate am inteles sunt cele mai bune vitamine de pe piata se iau si pe timpul alaptarii, uite site-ul lor aici,http://www.pregvit.com/
Pup la burtici.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 23+ de Tudor Sebastian si Felix Alexandru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Camrynna, bine ai venit si iti doresc o sarcina usoara si la termen.
Despre sangerari, multe gravidute si mamici de aici au trecut prin aceste momente de teama si uneori disperare, dar repausul total, fara stres, a facut minuni.
Si eu am trecut prin asa ceva din sapt. 4 si 6 zile pana spre sapt.8 dar la mine a functionat repausul si mi-a fost crescuta doza de progesteron.
Bafta


mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draghiluiza spune:

Many_bani, parca stiu ca ai facut progesteron injectabil( gestone de 50)? Tu cat ai facut(cu cat ti l-a crescut)in timpul sangerarilor? Te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii: pana la ce saptamana de sarcina ai facut,cat de abundenta era sangerarea si ce mai iti aduci aminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor si bun venit noilor gravidute.

In legatura ca sangerarile repaosul la pat face minuni. Eu am avut sangerari din saptamana 7 pana in sapt 14. In aceste interval am avut si 3 hemoragii puternice care au tinut cateva ore in rest sangerari mici si inchise la culoare dar care au fost zilnice.
Am stat numai in pat si am luat 6 capsule de utrogestan si doua de duphaston pe zi.

Sarici usoare va doresc si la termen



elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna , eu iau tratament cu progesteron , Cyclogest 2 a cate 400 mg pe zi , si am stat si in repaus si tot asa sunt scurgerile , ca CM in ultima zi , maron , acum s-au marit cantitativ si mi-a aparut si linea negra , se vede f bine ..

Nu am dureri , medicul spune ca-s ok ....

Pt.fata care se ocupa pe prima pagina , sunt la al 2 lea FIV , primul a fost nereusit .

Camrynna , mami de Decembrie
6+
http://picasaweb.google.com/118095978199782018084/Camrynna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Dragelor, a nascut si taty_ana bebelina frumoasa si sanatoasa, 2,2kg. Respira singurica si este bine.
Bravo tatyana !

Sheritra se pare ca esti urmatoarea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Dragelor, a nascut si taty_ana bebelina frumoasa si sanatoasa, 2,2kg. Respira singurica si este sanatoasa.
Bravo tatyana !

Sheritra se pare ca esti urmatoarea.

Catalina






Felicitari bebelinei de tatyana sa fii sanatoasa, sa aduci parintilor nuai bucurii.

Cum deja urmeaza Sheri???
Dupa ea cine mai urmeaza........cumva eu...nu cred

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 24+ de Tudor Sebastian si Felix Alexandru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui draghiluiza

Many_bani, parca stiu ca ai facut progesteron injectabil( gestone de 50)? Tu cat ai facut(cu cat ti l-a crescut)in timpul sangerarilor? Te rog sa-mi dai si mie mai multe detalii: pana la ce saptamana de sarcina ai facut,cat de abundenta era sangerarea si ce mai iti aduci aminte.


Nu, eu nu am facut nici progesteron injectabil nici gestone. Cand au inceput sangerarile la mine mi-au crescut doza de utrogestan de la 6tb/zi la 8tb/zi si ptr. ca era o sarcina obtinuta prin transfer de embrioni criogenati, mi-au crescut si estrofemul de la 4tb/zi la 5tb/zi. Am luat utrogestan 8 /zi pana in sapt. 8 cand 2 de utrogestan au fost inlocuite cu duphaston 2/zi. Dupa sapt. 13 am primit schema de reducere a medicamentelor.
Din ce stiu eu, de pe forum Betty a facut gestone la clinica unde noi am facut FIV.

Tatiana sa-ti traiasca printesa .

Cata chiar ma intrebam zilele astea ce este cu ea, nu a mai scris nimic de cand a aflat ca are test pozitiv(nu aici, sau ma insel?), multumim de vesti.
NB

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

many -tatyana nu a mai scris pt ca a stat in spital de la 22saptamani pana acum. Dar din fericire a reusit sa ajunga cu sarcina la termen .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Fetelor am si eu nevoie de niste sfaturi.
Au inceput contractiile nedureroase, sunt destul de dese, vineri am stat in spital 5 ore in perfuzii sub monitorizare. Nu mi-au dat decat niste saruri, colu era de 5,4cm, i-au facut teste peste teste pentru infectii si sa vada daca exista risc de nastere prematura (nu ma intrebati in ce constau ca nu stiu). Mi-au luat cam 10 betigase cu probe din vagin, sange, urina, toate au iesit negative.
Cam o ora am avut contractii din 5 in 5 minute dupa care s-au calmat....nu de tot din pacate, m-au trimis acasa fara nimic, mi-au zis doar sa revin de cate ori simt ca se intetesc dar sa nu-mi fac griji atat timp cat colul este lung si inchis.
M-am cam stresat pentru controlul vaginal si ecografia vaginala da macar stiu ca totul e ok din punctul asta de vedere. I-am intrebat daca nu-mi dau nimic pentru oprirea contractiilor........mi-au spus ca atat timp cat colul este lung si inchis nu-mi dau nimic.
Acum.....eu normal ca am luat no-spa 2 pe zi fara sa-i spun medicului, mi-a fost ca frica sa iau mai multe, din cate am citi pe forum fetele iau pana la 3-4 pe zi + magneziu (care din cate am inteles e bun la contractii).
Intrebarea mea e cate mg de magneziu pot lua pe zi asta tinand cont ca am magneziu si in multivitamine?????
Daca ai stiti trucuri/remedii contra contractiilor pe lannga no-spa si statul la pat v-as fi recunoscatoare.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 24+ de Tudor Sebastian si Felix Alexandru


Mergi la inceput