FIV in Ungaria 103

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

inca nu stiu, astept mail de la kovacs; saptamana viitoare, dar nu stiu in ce zi; initial trebuie sa fiu la budapesta pe 12 mai pt prima ecografie, dar am un chist si trebuie aspirat; din aceasta cauza, plec mai devreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

va salut pe toate!
Eu vin de la capitolul Fiv la Sibiu. Am 27 de ani, am facut Fiv in Bucuresti, la Anais cu D-na. Dr. Miciner Silvia - 3 embriono A - nereusit, apoi am facut crio-et - 2 embrioni B - nereusit...cauzele infertilitatii? eu am trompele infundate, sotul are 16% spermatozoizi care nu se misca. Acum sunt la primul CM dupa cel de-al doilea esec si ma orientez spre Sibiu sau spre Szeged. M-am uitat pe ambele site-uri si e foarte greu sa ma decid...as vrea sa incerc cu blastociti, caci eu am avut productie mare (19 foliculi) si la primul fiv, dar nu prea stiu cum sta treaba. Daca eu cer sa mi se pastreze cativa embrioni la 3 zile, de 6-8 celule si sa se inghete, iar ceilalti sa fie lasati sa se dezvolte pana la 5 zile, cu riscul de a-i pierde, se poate la unguri? A mai avut cineva tentativa asta?
Weekend placut tuturor si sper sa va vad pe toate, dar pe absolut toate cu burtici, cu greturi, apoi cu bebici sanatosi in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

eu voi fi pe 10 mai la budapesta pentru aspirarea chistului si voi sta pana pe 2-3 iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

ngh, eu voi fi pe 10 mai la 9 am la kovacs; kovacs va fi plecat intre 1 si 9 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Salutare fetelor!

Va mai transmit din cand in cand noutatile mele: am fost la eco de 12 saptamani si avem doi ingerasi frumosi de 5,4 cm fiecare, sanatosi si frumosi!
Doi doctori au vazut un baietel si o fetita!
Suntem bine cu totii, eu ma simt excelent si am o tentativa de burtika!
Va pup si va urez mult noroc si rezultate cu ochisori!


Irina, +12 si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mairis felicitari pt pereche
cand ne pui poze cu burtica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

mairis felicitari pt pereche
cand ne pui poze cu burtica?




In curand, mi-ai dat o idee buna!
Iti tin pumnii!!!!!!

Irina, +12 si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

merci
deci te astept cu poze cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

felicitari mairis..ptr pereche..vad ca KOVACS stie sa faca treaba buna

o asteptam si pe tamy. .si pamy...cu 2 bebei la purtator..si pereche sa dea domnul sa fie ca la tine

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

felicitari mairis..ptr pereche..vad ca KOVACS stie sa faca treaba buna

o asteptam si pe tamy. .si pamy...cu 2 bebei la purtator..si pereche sa dea domnul sa fie ca la tine

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti


Multumesc,

Irina, +12 si

Mergi la inceput