FIV in Ungaria 103

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

ngh21 s-ar putea ca Dr Kovacs sa nu fie de acord, hai sa-ti explic ce mi-a zis mie cand s-a pus problema de PGD:trebuia sa vin neaparat din Z6 pt ca la PGD o parte din embrioni nu rezista dupa toate procedurile(cam 50%) si ne trebuia o stimulare mai puternica tocmai pt a mari numarul de ovocite,respectiv embrioni care raman pana la capat.Ma rog pana la urma n-a fost nevoie de PGD pt ca noua in tara ne gresisera analiza la cariotip si dupa ce am repetat-o in doua locuri-o data la Budapesta a iesit cariotip normal=Dr Kovacs a zis ca neaparat analizele genetice le vrea si la ei facute ca are mai mare incredere mai ales ca din tara veniseram cu un rezulat pozitiv si cu unul negativ.Vroia sa poaa garanta pt rezultat si bine am facu ca le-am repetat si acolo pt ca altfel am fi facut PGD si nu prea era necesar.
Oricum trebuie sa-i comunici si lui si sa astepti raspuns ;stiu cum e cu concediul ca si la noi a fost la fel,dar a iesit bine pana la urma.
Bafta multa

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

Rubia, Merci mult.

Noi am refacut microdeletiile in Germania, si au iesit tot pozitive. Asa ca e sigur diagnosticul.

O sa vorbesc cu doctorul, si daca din Z6 trebuie sa ma vada aproape zilnic si nu doar o data atunci merita sa raman, dar daca trebuie sa ma vada doar in Z6 nu as sta o staptamana degeaba in Budapesta.

Am sa vad....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ngh, in niciun caz nu te vede doar in z6 si apoi te trimite acasa o saptamana. te vede din z 6 din 2 in 2 zile. ideea e care e prima zi pe care ti-o stabileste pt prima monitorizare. poate fi z6, z7, z8, depinde.

Adi +7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

Am priceput!

Dar dupa calculele mele iese mai mult de 10-12 zile, cate zice doctorul ca trebuie sa stam in Budapesta.

Adi, tu cate zile ai stat in total?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Fetele care au facut eco la dr Albu pt PK , am inteles dr Albu face niste eco foarte amanuntite si PK primeste eco de la acesta.
Imi puteti spune va rog cum se procedeaza?
Aceste ecografii se inregistreaza si se trimite dr PK inregistrarea?
Sau numai rezultatul scris al ecografiei.
Daca as avea nevoie de o eco la dr Albu cum ar trebui sa procedez , sa sun si sa ma programez?
Cu cate zile inainte pot suna.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

dar cei cu linistea asta aiciiiiii?????

nimic noutati????????????????

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

pogoniciule nici o noutate.Asteptam,asteptam si iar asteptam .E grea asteptarea asta
adipapazi la tine cum a trecut zilele de asteptare?Tot imi caut fel si fel de simptome si nimic.Ma simt foarte bine
Fetelor va pup pe toate si sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

fetelor, eu am fost azi la o noua ecografie si, din pacate, chistul nu s-a micsorat, are tot 3,7 cm; deci, il vom aspira inainte de stimulare; se pare ca trebuie sa plec mai devreme la budapesta; astept sa vedem cand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

ngh, depinde cand faci punctia, la cate zile faci transferul si cate zile vrei sa stai dupa transfer la budapesta; eu imi facusem un calcul in jur de vreo 16-18 nopti daca mergeam din ziua 6 la ecografie si faceam punctia in ziua 14, trasnfer de blastocisti si mai stateam vreo 2-3 zile dupa

dar, socoteala de acasa nu se potriveste intotdeauna cu cea din targ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

roxi, tu cand pleci? eu am programare la PK pe 10 mai la ora 14.Deja am inceput sa am emotii.. si nic macar nu am ajuns la prima consultatie....

Mergi la inceput