FIV in Ungaria 103

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Timea cred ca este vorba de Cariotip - analiza genetica.
Analize suplimentare, genetice, imunologice, trombofilie de regula se recomanda dupa minim 3 FIV nereusite, probabil acesta este motivul pentru care DR. tau nu ti le-a cerut.
Dar analiza este mai ieftina la unguri, asta daca vrei sa o faci. Se recomanda pentru ambii parteneri si este in jur de 46.000 ft, pe cand la noi este 700 ron/ persoana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

multumesc corina,
da m-am gandit sa fac intai analize suplimentare pentru ca nu imi permit multe incercari la FIV, si am zis ca incep cu alte analize si daca asta inseamna sa aman urmatorul FIV,
adun informatii....
Fetelor ? la cate zile tre sa imi vina menstra dupa FIV, sunt in ziua 16 de la ET,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Timea, daca tot vrei sa le faci, eu zic sa discuti cu dr. si sa-ti spuna el ce sa faci. Asa este cel mai corect caci oricum la el duci rezultatele si este cel care stie de ce ai nevoie.
Multa bafta
Daca ai intrerupt progesteronul ar trebui sa vina in max. 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

marina@

1FIV-Tandor
dupa care l-am schimbat cu Bodnar
2si3FIV-Bodnar
eu sunt suparata pe Bodnar,am trimis un mail de 3sapt si nu imi raspunde ca "nu are timp",stiu ca a citit mail-ul.
tu de 6ori ai facut FIV?la Tandor?
cred ca voi merge de data asta in Budapesta,chiar daca va fi mai scump, sunt un pic dezamagita de felul cum stie sa comnice cu pacientele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

paunas ? de ce l-ai schimbat pe Tandor cu Bodnar ?
si care e problema la voi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Corina, mersi. Stii cumva daca medicul vorbeste engleza? Eu nu stiu maghiara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ngh21

super! multumesc mult de tot adipapazi:)

Asta inseamna ca nu mai trebuie sa merg din ziua a 6a la Budapesta? Pot merge mai tarziu? Ca ma cam omoara zilele de concediu...:) As prefera sa-mi iau mai multe dupa, cand as avea mai multa nevoie de ele, decat inainte....




asta ti-o stabileste PK. vbeste cu el si explica-i cum sta treaba.bafta!


Adi +7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Citat:
citat din mesajul lui adijo

Corina, mersi. Stii cumva daca medicul vorbeste engleza? Eu nu stiu maghiara...

Vorbeste engleza. Mai multe persoane de pe aici merg la el, deci are ceva paciente romance. Are si un site in limba romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

timea

-ptr am patit ca la cateva prog sa fie nevoit sa plece din clinica si mergeam la bodnar ,programari facute cu 1-2 luni inainte,iar bucurestiul nu este langa debrecen.
mai multe paciente au patit la fel.
-eu am salpiectomie facuta...asa ca singura mea sansa este fiv.

bafta multa va doresc la toate
si un gand frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marina@ spune:

paunas
am facut cu dr.Tandor numai 3(daca analizele sunt bune mai facem si urmatorul cu el)mie mi-a placut de el ca medic s-a implicat mult,dar eu cred ca la mine e o problema mai serioasa,de exemplu la toata lumea se fecundeaza in a doua zi si se divizeaza in 2,pe urma in 4 samd, la mine in a doua cu greu si 3 zi iera divizat in 3(?),am facut transferul in a 4 zi si iera de 5 celule si mai multe mici.am facut ICSI+AHA+EMBRIOGLUE.
iti doresc numai bine si succes la urmatorul FIV
timea30 vorbeste cu Botnar,daca el zice ca nu,atunci poti sa-l faci din propia initiativa pentru linistea ta,nu.mai bine perzi 46000 de forinti decat o suma mai mare si nervi si mai astepti si ceva timp pana te hotarasti la alt FIV
o poti face la 8 sau la 12,cand se fac analizelela ei .succes si
la toate fetelesi

Mergi la inceput