FIV in Ungaria 103

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

sonya curaj si eu am facut operatia .a fost totul ok.
eu a 2zi am fost acasa. bafta .

ngh21- multumesc de info. cate ore faci?

ptr fetele care au fost la budapesta:ce este de vizitat? unde se papa bine? magazine cu preturi mici?

ptr toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Paunas eu incet-incet cred ca ma voi indrepta tot spre Budapesta, tot la Dr. PK, asta ca vad cate reusite are si cat de multumite sunt fetele. Eu sunt dupa un crio-et nereusit si deja am trecut de primul CM, asa ca il astept pe al doilea peste 3 saptamani, fac analizele, face si sotul spermograma si cam asta e. Deci, vom face urmatorul fiv cam in aceeasi perioada Nici eu nu ma gandisem la tren, dar acum imi pare o idee buna.
ngh21 si tu vei fi tot cam in aceasta perioada. Tammy, inca odata felicitari!
Fetelor, ajutati-ne si pe noi cu informatii, caci vad ca nu doar eu sunt in ceata! Voi ati fost la Budapesta, majoritatea la acest doctor PK. Cum ati luat legatura cu el? Imi dati si mie mail-ul? Pe mine ma intereseaza foarte mult de cate drumuri este nevoie in Budapesta. Unul pentru prima discutie, cand ne ducem cu analizele la noi, facem eco si ni se da schema de tratament? cate zile trebuie sa stam? Apoi facem tratamentul in Romania si-i trimitem rezultatele analizelor si ecografiile prin mail? Apoi ne ducem in Budapesta pentru punctie? Unde se face Pregnylul? in Budapesta sau in Ro? sunt foarte multe intrebari de pus, iar capitolele sunt foarte multe (103) si aceste informatii sunt greu de obtinut, asa ca va rog din suflet dati-mi si mie un link unde s-a raspuns la aceste intrebari, sau, daca poate vreuna dintre voi, poate imi raspundeti la aceste intrebari
Sonia sper ca totul este o.k.
ce placut trebuie sa fie ca va puteti intalni, se pare ca aceasta boala, infertilitatea, uneste oamenii si creeaza prietenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:

aristica, dupa cate stiu eu e nevoie de un drum ptr o consultatie si dicutie analize si apoi iti va da direct schema de tratament.

Cam asa mi-a raspuns la primul mail:
"Most IVF cycles are preceeded by some type of pretreatment. Most often this
is a brief course of oral contraceptives. The stimulation is started after
the pill. You can do the first 5 days of stimulation while at home, we only
need to see you on day 6 of stimulation. Usually another 5 days of
stimulation follows before we move on with the egg retrieval and embryo
transfer. This altogether means a 10-12 days stay in Budapest. You may
travel as early as the day of transfer."

Adresa de mail este : info@ivfpregnancycenter.com

sper ca te-am ajutat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Luck eu la primul FIV am facut Cetrotide din ziua a opta de stimulare, timp de 4 zile.

Artistica, bafta!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica


Fetelor, ajutati-ne si pe noi cu informatii, caci vad ca nu doar eu sunt in ceata! Voi ati fost la Budapesta, majoritatea la acest doctor PK. Cum ati luat legatura cu el? Imi dati si mie mail-ul? Pe mine ma intereseaza foarte mult de cate drumuri este nevoie in Budapesta. Unul pentru prima discutie, cand ne ducem cu analizele la noi, facem eco si ni se da schema de tratament? cate zile trebuie sa stam? Apoi facem tratamentul in Romania si-i trimitem rezultatele analizelor si ecografiile prin mail? Apoi ne ducem in Budapesta pentru punctie? Unde se face Pregnylul? in Budapesta sau in Ro? sunt foarte multe intrebari de pus, iar capitolele sunt foarte multe (103) si aceste informatii sunt greu de obtinut, asa ca va rog din suflet dati-mi si mie un link unde s-a raspuns la aceste intrebari, sau, daca poate vreuna dintre voi, poate imi raspundeti la aceste intrebari

1) am luat legatura cu medicul prin email (adresa o gasesti pe prima pagina a fiecarui capitol) spunandu-i ca dorim sa facem fiv. ne-a programat la consultatia preliminara.
2) mergi la consultatia preliminara cu toate analizele tale, faci eco si alte analize daca sunt necesare si puneti la cale planul de atac. daca nu iti stabileste de atunci schema de stimulare, o vei primi ulterios pe mail. pentru aceasta consultatie preliminara nu este nevoie decat de o zi la budapesta.
3) faci o ecografie in romania inainte de inceperea stimularii pentru a vedea daca sunt chisturi si ii trimiti rezultatul lui pk.
4) incepi tratamentul in romania stabilind dataliile referitoare la zilele de inceput, doze sau alte neclaritati pe mail.
5) in ziua 6 de stimulare ai prima eco la budapesta si ramai acolo pana la ET deoarece vei avea eco din 2 in 2 zile sau mai des daca e nevoie. p.k. estimeaza ca este nevoie sa ramai acolo 10-12 zile. asa ca pregnylul sau mai bine zis ovitrellul il vei face la budapesta.

daca mai ai intrebari, suntem aici pentru a te ajuta!


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

miro_bv chiar m-au ajutat mult explicatiile din mail, caci coincid cu ceea ce e scris pe site-ul lor.
Laura Garner iti multumesc si felicitari pentru nicholas!
mami_vreau chiar ca m-ai luminat. Eu am mai citit si din celelalte capitole, am citit informatiile de pe prima pagina, dar am vazut ca multe dintre fete au stat 16 zile. Eu as vrea sa incerc cu blastociti, deci ar trebui sa stau putin mai mult.
Mai am unele intrebari:
1. este bine sa ma programez pentru prima intalnire inainte de a ovula, adica in prima jumatate a CM?
2. Cat timp se dau AC inainte de inceperea propriu-zisa a tratamentului pentru stimulare?
3. Punctia se face cu anestezie totala?
4. Cate ore dureaza drumul cu trenul din Bucuresti in Budapesta?

eu cred ca am luat-o putin razna dupa ultimul bhcg negativ si acum mi-am facut o agenda in care-mi adun informatii despre clinici si doctori, iar acest PK pare a fi si profesionist, dar, sincer, pare ca are si mana buna, asa ca 90% sunt decisa sa merg pe mana lui.

Succes fetelor in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

A crescut azi beta de la 112.89 la 312. Deci e f bine! Doamne ajuta in continuare!
SAmi, Laura, Sonya

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

aristica,

Mai am unele intrebari:
1. este bine sa ma programez pentru prima intalnire inainte de a ovula, adica in prima jumatate a CM?
2. Cat timp se dau AC inainte de inceperea propriu-zisa a tratamentului pentru stimulare?
3. Punctia se face cu anestezie totala?
4. Cate ore dureaza drumul cu trenul din Bucuresti in Budapesta?

raspunsuri:
1. da, e bine sa fii inainte de ovulatie la consultatie.
2. 16-18 zile inainte de ciclul pe care faci fiv.
3. da, cu anestezie totala, nu doare nimic, nu simti nimic, nu curge sange, iti revii imediat, pleci de acolo pe picioarele tale, vei vedea ca adormi in cateva secunde. daca zici Tatal nostru, nu ajungi la painea noastra...
4. 14 ore. trenul are sigur intarziere, am experimentat de 3 ori.



Adi +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Sotul meu are azoospermie. am fost trimisi la dr Molnar, mdic endocrinolog din Szeged. A fost cineva la el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

tamy super valoare! felicitari si pupici!

gretta din pacate nu stiu sa iti raspund dar poate apar fetele care au facut fiv la szeged sa te lumineze ele!

adi ai mp... urgent!!!!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput