Fulgusori de nov.dec2009 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

'seara
acuma am ajuns de la plimbari cu taticul...facem baita, mancam si la somnic cu David...dar cred ca si eu cad lata (cred ca mai repede ca el )
lore, petrecere frumoasa si cadouri multe si misto
camy oare ce te-o stricat la stomac?...sper sa fii mai bine maine...

la toate mamicile
si noapte buna
A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana
oare ce te-o stricat la stomac?...


...poate magiunul ala la care poftesc de cand l-a pomenit? ...

"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

laura

fetelor nu stiti ceva solutie pt unghie incarnata (dar nu operatie)...mi-o crescut la unghia mare de la picior carnea peste unghie, dar jos aproape de baza unghiei...ii si inflamata si supureaza....si am peste 2 sapt nunta si nu ma pot ,,baga'' in pantofi.........
(scuzati detaliile)
A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

laura

fetelor nu stiti ceva solutie pt unghie incarnata (dar nu operatie)...mi-o crescut la unghia mare de la picior carnea peste unghie, dar jos aproape de baza unghiei...ii si inflamata si supureaza....si am peste 2 sapt nunta si nu ma pot ,,baga'' in pantofi.........
(scuzati detaliile)



A_driana, de David-Andrei




rivanol...si ia ceva antibiotice sa se desumfle..apoi tot tre sa mergi la un doc



Mariuca acasa la buni 20.04.2010
cum s-a nascut broscutza mea
" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

A_driana eu am reusit cu betadine fara medic...
pui de vreo 2-3 ori pe zi betadine si sa fie mereu acolo inmulat...si dupa o baie mai lunga (dupa ce adoarme piticul) incepi si tai..ca atunci fiind pielea mai moale, poti sa indepartezi unghia de carne...eu am reusit, atunci cand am crezut ca nu mai am scapare...de atunci imi tai unghiile numai dupa baie de-asta mai lunga..

LauraB oare magiunul sa fie de vina???????? ca m-a terminat.. in seara asta am atentat la crema lui Flavius (Sudocrem )

Piciul a adormit...in sfarsit, mi-e asa mila de el... clar ii ies dintisorii..


Revin!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Buna fetelor!
Noi acum am terminat baitza, cu o mana o tin pe Maria care papa si cu una tastez.

Adriana mie mi-a trecut problema cu SINERDOL, este antibiotic la capsule si praful din interior il presaram peste rana,usuca imediat.

Petrecere frumosa Lorelix!
Camy , pt branzica!
Lady (si eu am incercat la Campina acum vreo 7 ani, dupa liceu, dar nu a fost sa fie)

29+ MARIA
www.flickr.com/photos/38638325@N05/?saved=1" target="_blank">poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

parca mi-am mai revenit ..putiiiiiiiiiin de tot...mi-am facut ceai de menta si paine prajita...am papat..sper sa-mi treaca

Noapte buna gagici!

Pe maine!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Buna dimineata gagici!
Raportez o noapte super.Piciul a dormit de la 9 pana 5.30 fara nicio trezire.Asa mai zic si eu.Cred ca secretul era sa aiba ultima masa solida pe la 4-5 dupa-amiaza.Mai incercam si azi sa vedem daca este asa.
Ieri nu s-a omorat cu mancarea.Cred ca are si un soi de conjuctivita,virala,zic eu.O sa vad cum se trezeste azi.Muci are,se aud,dar nu ies.
Laura-baiatul cel mare are 5 ani jumate.El este nascut pe 23 oct.si R.pe 22 oct.,ambii s-au nascut natural.Cred ca am uitat ce si cum a fost in perioada lui ptr.ca am crezut ca nu-l mai fac pe al doilea.Si cum Razvanel a venit"nepoftit" trebuie sa caut in adancurile mintii sa-mi aduc aminte cum era la M.
Va urez o zi frumoasa.
Ptr.prima oara ma simt si eu bagata in seama,plus ca acum e mult mai "aerisita"atmosfera aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

neatzaaaaaaaaa.....
aerisita atmosfera??????????CRED SI IO...nu mai sunt
si.
si la noi a fost semi linistita noaptea...ne-au trecut si bubitzele...as scoate-o afara azi...
lucy...eu de 2 ori am incercat...prima data in 2004 cand am treminat liceul...si am picat la viteza cu 1 miime de secunda...apoi in 2006...dupa ce incepusem anul 2 drept la cuza iasi...am intrat pentru ca am avut vointza maaaare...am plecat sa iau orice ar fi...si am tras...pana am cazut lata pe teren la sf.probelor
camyyyyyyy...da a dat peste tine?..vezi sa nu te deshidratezi cumva...am patit-o si eu....o luna de zile incontinuu..ziceai k am slabit...iata una din cauze
adyyy
roxaly...unde umbli mamico?
ei...si cum se simte azi xena razboinica forumista...mai cu un an?
uitasem de lauriciu...dar la ea e noapte acum



Mariuca acasa la buni 20.04.2010
cum s-a nascut broscutza mea
" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Neata buna

hai poftiti la o cafea buna bunuta.........

sunt in zona stau cu piciul ca tot stranuta de azi dimineata.....


va pup

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput