FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Nu am facut inca nici o IA.El a propus inseminare si a zis ca sanse ar fi 20% cind FSH-ul meu era 13.Am repetat analiza ca nu cumva sa fie greseala de lab. mai ales ca a crescut intr-un an de la 6 la 13.Inca nu m-am intalnit cu el de cand am luat rezultatul cu val.16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Citat:
citat din mesajul lui dordemunte

Nu am facut inca nici o IA.El a propus inseminare si a zis ca sanse ar fi 20% cind FSH-ul meu era 13.Am repetat analiza ca nu cumva sa fie greseala de lab. mai ales ca a crescut intr-un an de la 6 la 13.Inca nu m-am intalnit cu el de cand am luat rezultatul cu val.16


La varsta noastra si la FSH-ul pe care il avem , eu zic ca pierzi timp si bani cu IA.
Eu am inceput cu IA , dar atunci aveam FSH=8.
Oricum dr. era sceptic in privinta reusitei mele la ultima noastra intrevedere , dar cand va afla ca a crescut si FSH la 19....
Sunt convinsa ca-mi va face FIV doar pt. ca m-am rugat de el si o sa ma mai rog , dar e convins ca n-am sanse , pt. ca la mine si-a dat seama de 1an jumate de "productia" ovarelor mele..
Cand ma duceam pt. monitorizare , ba era endometrul f. subtire , ba erau foliculii mici , ba se sparsesera deja in z10 , ba nu raspundeam la stimulare.
Vezi ce zice si el , dar in locul tau , eu as insista pt. FIV.
Macar vezi daca obtii embrion , ca pot fi goi foliculii si faci IA degeaba.
Desigur , daca ai si banii.
Iti doresc succes si sa-mi spui si mie ce a zis.....ca urmez si eu.....tu pregateste terenul pt. pacientele cu FSH mare.

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Doctorelul meu cu ochii verzi e brunetel si sfrijit? Este slabut dar si foarte inalt...n-as putea spune sfrijit. Oricum cred ca cel mai important este cum il percepi in relatia cu tine. Eu am facut o IA si cu Chicea si fac altfel diferenta. Dintr-o mie de dr tot pe el l-as alege.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Dr. I nu e sfrijit, e ditamai barbatu, bine, eu vorbesc din perspectiva celor 1.53m ai mei, dar si mie mi s-a parut foarte inalt si nu e slabut deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

chiar ma " indigna" lipsa voastra de reactie !
Asa da !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna
Sunt in culmea fericirii . Am plecat de la serviciu plangand ca ma durea burta ca la CM si aveam pete maroniu- deschis...Am ajuns la eco la medicul care mi-a facut FIV si este sacul mare , cu bebe inauntru , inimioara a inceput sa bata .
Nu am cuvinte .Sunt fericita . Dzeu nu uita pe niciuna din noi !![

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Pai Simo se stie ca el este la sufletelul meu! Cum sa mi-l desfiinteze cineva?
Camry felicitari!! Acum chiar poti sta linistita!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

camrynna
Felicitari!!!!!1Sanatate multa si bafta.
PUPICI!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Camrynna esti prima care-mi sporeste si mie increderea intr-o noua reusita. Hai , draga mea, sa fie intr-un ceas bun si sa nu mai treci prin clipe d-astea de incertitudine
Mai fetelor, dar eu nu cunosc personal niciun doctor de la Sibiu, ca eu am facut fiv la Bucuresti. M-am uitat pe site-ul lor, la poze si am citit descrierile fetelor de la capitolele 1-4. Iar mie I. imi pare sfrijit, ca al meu sot a facut culturism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

bravoo..inca o reusita
am o veste buna pentru fetele care nu mai ovuleaza..am cunoscut pe cineva dispusa sa faca fiv si in acelasi timp sa doneze..daca sunteti interesate contactati-ma

Mergi la inceput